Po co ci broń? Tajemnicze morderstwo pięciu osób w Chodzieży.

Wielokrotne zabójstwo – takie są wstępne ustalenia policji w sprawie tego, co wydarzyło się w Chodzieży. Policjanci znaleźli tam zwłoki pięciu osób, w tym czteromiesięcznego dziecka. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że wszystkie osoby miały rany cięte na szyi. Ciała były skrępowane, a usta zaklejone taśmą.

Nieoficjalnie wiadomo, że wśród ofiar są kobiety w wieku 38 i 72 lat, dwaj mężczyźni w wieku 41 i 73 lat oraz czteromiesięczne dziecko. Ciała znaleziono na dwóch piętrach domu, a w pobliżu zwłok leżał nóż. Ofiary były związane i miały zaklejone usta taśmą klejącą.

Policja odkryła zwłoki 24 kwietnia około godziny 20:00. Policja potwierdziła, że ofiary były ze sobą spokrewnione i mieszkały ze sobą. Zakładane są wszystkie możliwe wersje tego, co stało się w Chodzieży, powiedziała PAP St. asp. Karolina Smardz-Dymek.

– Byli to członkowie jednej rodziny. Na razie zakładane są wszystkie możliwe scenariusze. Trwa zabezpieczanie dowodów. Na tym etapie, dla dobra śledztwa nie udzielamy więcej informacji – wskazała.

Związane ciała i usta zaklejone taśmą.

Portal tvn24.pl nieoficjalnie ustalił, że ciała znajdowały się w domu jednorodzinnym. Na parterze policjanci znaleźli ciało 41-letniego mężczyzny i jego 38-letniej żony. Mieli związane nogi, a usta zaklejone taśmą. Na łóżku leżało ciało czteromiesięczne niemowlę przykryte kołdrą. “Wszystkie osoby miały rany szyi – w pobliżu zwłok leżał nóż” – informuje portal. Na piętrze budynku miały być kolejne dwa ciała – 73-letniego mężczyzny i jego 72-letniej żony, które także miały rany szyi. Drzwi na zapleczu domu były otwarte.

Chodzież: czy to było morderstwo?

Gazeta “Wyborcza” ustaliła, że do tragedii doszło przy ul. Podgórnej, a wstępne ustalenia wskazują na wielokrotne zabójstwo.

Rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak powiedział PAP, że o policja podjęła interwencję po tym, jak z domownikami nie dało się skontaktować. Patrol pojechał na miejsce, gdzie odkryto ciała. – Na miejscu trwa ustalanie okoliczności zdarzenia – dodał.
Reklama.

Czynności na miejscu prowadzi prokurator, pod którego nadzorem pracują funkcjonariusze policji z Chodzieży oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W całości za : natemat.pl

Teza : Za bezpieczeństwo obywateli odpowiada Państwo. Nie sam obywatel za swoje bezpieczeństwo tylko Państwo i stosowne służby, które to Państwo – Służby Państwowe, które to państwo powołuje.

Cztery dorosłe osoby, skrępowane, z zaklejonymi ustami i poderżniętymi gardłami stanowią kolejny tragiczny przykład na nieprawdziwość przytoczonych powyżej słów. Państwo i jego służby, prowadząc antyludzką i przeczącą elementarnej logice politykę dotyczącą uprawnionej, legalnej zbrojnej samoobrony osób cywilnych, sprzyja tego typu sytuacjom.

Antytezę postawił już w XIX w. Samuel Colt: Kiedy zbliża się niebezpieczeństwo, nieważne jak groźne by było, daj mi znać a ja przybędę i wyrównam twoje szanse.

MR