Po co ci broń? Agresywny człowiek z maczetą w centrum handlowym.

Chwile grozy w warszawskim centrum handlowym. 52-latek groził klientom i ochronie galerii. Mężczyzna straszył użyciem maczety

Strażnicy miejscy ujęli 52-letniego mężczyznę, który groził maczetą klientom i ochronie centrum handlowego zlokalizowanego przy Rondzie Wiatraczna na Pradze-Południe. Podczas interwencji, agresor zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Napastnik trafił w ręce policji.

W środę 24 maja na warszawskiej Pradze-Południe doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia. 52-latek przebywający na terenie centrum handlowego przy Rondzie Wiatraczna, wyklinał i zaczepiał tamtejszych klientów. Tamtejsi ochroniarze postanowili zareagować i wyprosić mężczyznę z obiektu. Wówczas jego agresja przybrała na sile.

Pobudzony 52-latek wyciągnął z reklamówki maczetę i i zaczął straszyć jej użyciem.

Wielokrotnie w wulgarnych słowach zapowiadał, że zrobi ochroniarzom krzywdę – relacjonuje stołeczna Straż Miejska.

Agresor zaatakował strażnika

Ochroniarze wezwali na miejsce funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Mundurowi natychmiast przybyli do galerii.

Po dwóch minutach funkcjonariusze byli na miejscu, gdzie wykorzystując chwilę nieuwagi agresora, odebrali mu niebezpieczne narzędzie i srebrną reklamówkę. Jak się okazało, oprócz maczety mężczyzna miał w niej jeszcze siekierę, zapasowy obuch i sporej wielkości młotek. Nie pomogły wezwania do zachowania zgodnego z prawem ani ostrzeżenia – 52-latek nadal odgrażał się ochronie galerii – informują strażnicy miejscy.

W trakcie interwencji, pobudzony mężczyzna zaatakował jednego ze strażników, szarpiąc go za mundur. 52-latek uszkodził funkcjonariuszowi kamizelkę taktyczną. Agresor został przekazany stołecznej policji.

W całości za: warszawa.naszemiasto.pl

MR