Po co ci broń? Atak nożownika w Stalowej Woli.

W środę 14 czerwca po południu doszło do ataku nożownika. Miało to miejsce w Stalowej Woli na garażach za blokami przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki. Młody mężczyzna zaatakował innego, wbijając mu nóż w klatkę piersiową. Ofiara trafiła do szpitala i jest w stanie ciężkim.

Atak nożownika Stalowa Wola

Informacje o zdarzeniu podał lokalny portal Stalowka.NET, według którego do ataku doszło w środę około godz. 17:30. Sytuacja miała miejsce przy ul. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Mężczyzna w wieku 18-lat zaatakował nożem innego mężczyznę, raniąc go w klatkę piersiową i szyję. Później sprawca ataku zbiegł, a pomoc wezwały dwie dziewczyny, będące świadkami przemocy.

Ofiara została przewieziona do szpitala, a jej stan jest ciężki. – Poszkodowany jest w stanie ciężkim – powiedział cytowany przez Wp.pl za PAP Adam Cierpiatka, szef Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli. Dodał, że na miejscu pracuje prokurator i trwają poszukiwania sprawcy, który jest znany policji.

Atak nożownika w domu dziecka

Zaledwie na początku maja informowaliśmy w naTemat o innej tragedii, która wydarzyła się w domu dziecka w Tomisławicach, gdzie też doszło do ataku z użyciem noża. Nożownik zaatakował dzieci i pracownicę domu dziecka w Tomisławicach. Napastnik zabił 16–letnią dziewczynkę, ranił dziewięć osób. Został zatrzymany. Dziennik “Fakt” podał, że 19-latek najprawdopodobniej był chłopakiem 16-latki, która zginęła. I to prawdopodobnie właśnie ona otworzyła okno i wpuściła nożownika na teren placówki.

Jak dowiedziała się gazeta, motywem ataku mógł być zawód miłosny. “Fakt” rozmawiał także z mieszkańcami wsi, w której mieszka 19-latek. Twierdzą oni, że chłopak był spokojny i nie sprawiał problemów wychowawczych. Widywali go często, jak jeździł rowerem i słuchał muzyki. “Fakt” ustalił również, że 19-latek często odwiedzał swoją dziewczynę w domu dziecka w Tomisławicach. Obydwoje chodzili do tej samej szkoły w Warcie, a w mediach społecznościowych para dodawała wiele zdjęć razem.

W całości za: natemat.pl