Czy na czele wolnego świata stoi człowiek o zdrowych zmysłach?

Joe Biden po raz kolejny stał się viralem, tym razem w związku z niefortunną wypowiedzią na temat czerpania zysków ze sprzedaży tajemnic państwowych.

Zawierające dziwne uwagi nagranie sprzed kilku dni, udostępnione na Twitterze w poniedziałek (26.06), wywołało powszechne kpiny i krytykę skierowaną w stronę Bidena, który jest znany z regularnego popełniania gaf i gubienia toku myślenia podczas mówienia.

“Właśnie dziękowałem – w każdym razie zacząłem bez ciebie i sprzedałem wiele tajemnic państwowych i wiele bardzo ważnych rzeczy, którymi się podzieliliśmy” – powiedział Biden w piątek (23.06) podczas spotkania z premierem Indii Narendrą Modim i dyrektorami generalnymi Big Tech.

Zgodnie z oficjalną transkrypcją z Białego Domu, po salwie śmiechu Biden powiedział: “Teraz wszystkie żarty na bok…”, a następnie zaczął mówić o tym jak technologia zmienia życie ludzi na całym świecie.

W pewnym sensie to technologia sprawiła, że te komentarze mogły ujrzeć światło dzienne i potem prześladować Bidena. Konto “Research” na Twitterze, należące do Republikańskiego Komitetu Narodowego, opublikowało w poniedziałek klip z tymi wypowiedziami.

Na 14-sekundowym filmie nie widać Bidena twierdzącego że żartował, a zrzut ekranu oficjalnej transkrypcji Białego Domu, udostępnionej przez konto GOP, tak samo nie zawierał późniejszej wypowiedzi prezydenta.

Niezależnie od tego, nastąpiła medialna wrzawa, klip Bidena zgarnął ponad milion “wyświetleń” w mniej niż dwie godziny. Niektórzy żartowali, że jest to swego rodzaju freudowska wpadka – nawiązując do zarzutów o przekupstwo które prezydent odrzucił jako “stek bzdur” – a inni dokonywali porównań do sprawy dokumentów federalnych przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

“No więc jak to jest, mówił szczerze czy jego umysł był zamglony? Gdzie jesteście Demokraci? Odezwijcie się, bo nic nie słyszymy od was na ten temat….!”, powiedział były Rep. Jason Chaffetz (R-UT).

“Mózg Joe Bidena przestaje działać i dosłownie głośno przyznaje się do swoich przestępstw. Impeach Biden! To niewyobrażalne i jakże obraźliwe dla Ameryki” – napisała na Twitterze Marjorie Taylor Greene (R-GA).

“Donald Trump jest oskarżany za rzeczy, do których głośno przyznaje się Joe Biden” – zauważył Greg Price, dyrektor ds. komunikacji w State Freedom Caucus Network.

Niedawny sondaż NBC News wykazał rosnący niepokój dotyczący przydatności Bidena do pełnienia powierzonej mu funkcji, ponieważ ponad dwie trzecie zarejestrowanych wyborców – 68% – stwierdziło, że mają umiarkowane lub poważne obawy, że “nie ma on niezbędnych warunków psychicznych i fizycznych”, aby piastować stanowisko prezydenta.

Daniel Chaitin (www.dailywire.com)

tłumaczył MR