Po co ci broń? Siedzi sobie pani na ławce w parku i nagle atakuje ją facet nożem w wyniku czego pani ląduje w szpitalu (UPDATE).

W środę (5 lipca) na placu Nowy Targ doszło do ataku nożownika. Mężczyzna ranił dwie osoby. Na miejscu pracują służby w tym policjanci z wydziału kryminalnego.

Do zdarzenia doszło w środę (5 lipca) w południe na placu Nowy Targ we Wrocławiu. Napastnik miał ranić dwie osoby.

Mężczyzna miał zaatakować między innymi kobietę, która siedziała na ławce. Świadkowie zdarzenia przyznają, że poszkodowana została szybko zabrana do szpitala. Nożownik jest już w areszcie.

**

– Policjanci otrzymali dziś informację o 33-letnim mężczyźnie, który zranił nieustalonym narzędziem dwie osoby przy pl. Nowy Targ we Wrocławiu. Natychmiastowe działania w tej sprawie sprawiły, że funkcjonariusze z Wrocławia zatrzymali zaraz po tym zdarzeniu osobę podejrzewaną o ten czyn. W tej chwili trwają czynności na miejscu zdarzenia. Wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zajścia – mówi młodszy aspirant Rafał Jarząb z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

**

Wkrótce więcej szczegółów.

W całości za: gazetawroclawska.pl

UPDATE:

Rany, które odniosły dwie osoby zaatakowane w środę 5 lipca przez napastnika w centrum Wrocławia, nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. „Nie można ich jednak nazwać powierzchownymi” – dowiedzieliśmy się od wrocławskiej policji. Ofiary napaści, 84-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna przebywają w szpitalu, natomiast 33-letniego napastnika przesłuchuje policja.

Do zdarzenia doszło w środę 5 lipca tuż po godzinie 12.00 na placu Nowy Targ w samym sercu Wrocławia. Podejrzewany o atak mężczyzna został niemal natychmiast zatrzymany przez policjantów z oddziału prewencji. Nie potrafimy jeszcze powiedzieć, jakie były motywy sprawcy, właśnie to ustalamy. Czynności procesowe wciąż trwają: policja przesłuchuje mężczyznę podejrzewanego o atak, rozmawia ze świadkami zdarzenia, zabezpieczamy także monitoring, itd., robimy wszystko, by poznać okoliczności zdarzenia. Od tego, co ustalimy, będzie zależała kwalifikacja czynu, a więc i rodzaj zarzutów, jakie usłyszy ten mężczyzna. Podkomisarz Wojciech Jabłoński, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu

Policja nie podaje na razie żadnych szczegółów, np. wciąż nie wiemy, jakim narzędziem zostały zaatakowane ofiary.

Jak tuż po zdarzeniu mówili nam świadkowie, wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zaatakował przypadkowe osoby na Nowym Targu. Jedna z nich siedziała na ławce, druga przechodziła przez plac. Napastnik podszedł do nich i coś krzyczał, a potem, rzucił się na nie i je ranił. Wszystko działo się tak szybko, że nie byli w stanie dostrzec narzędzia, którym to zrobił.

W całości za: www.wroclaw.pl

UPDATE2: Areszt dla wrocławskiego nożownika. Serhii S. zaatakował dwie osoby. Policja ukrywa narodowość bandyty

Wrocławski sąd zostawał trzymiesięczny areszt wobec 33-letniego napastnika, który w środę zaatakował nożem mężczyznę i starszą kobietę na pl. Nowy Targ we Wrocławiu. Policja nie ujawnia narodowości sprawcy, ale można łatwo się domyślić…

Według prokuratury, Serhii S., 33 lata, podszedł do śpiącego na ławce mężczyzny i zadawał mu przynajmniej dwa ciosy nożem – jeden w podbrzusze, drugi w plecy.

Napastnik zaatakował również 85-letnią kobietę, która odpoczywała na leżance w parku na placu Nowy Targ, raniąc ją w prawą rękę.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, prok. Anna Placzek-Grzelak, poinformowała w piątek, że nożownikowi postawiono zarzuty, w tym usiłowanie zabójstwa.

„Serhiiemu S. postawiono także cztery inne zarzuty, takie jak kradzież samochodu marki Volvo V40 w celu krótkotrwałego użycia, kradzież butów o wartości 1780 zł, kosmetyków o wartości 780 zł, telefonu o wartości 700 zł i innych” – wyliczała prok. Placzek-Grzelak.

Rzeczniczka dodała, że Serhii S. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu dożywocie.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

W całości za: legaartis.pl