Atak nożownika w Niemczech. Jak widać życie w “bezpiecznym” (czyt. nie uzbrojonym) społeczeństwie też wymaga swoich ofiar.

Kobieta z Belgii zmarła w wyniku ataku nożownika w Bad Hönningen w Nadrenii-Palatynacie – poinformowała niemiecka policja. W sobotę (08.07) po południu mężczyzna dźgnął tam nożem kilku przechodniów . Zabita 55-letnia Belgijka pochodziła z Embourga w prowincji Liege. Dwie inne ofiary zostały poważnie ranne. Sprawca został aresztowany wkrótce po zdarzeniu. Nie wiadomo jeszcze nic na temat jego motywów.

Około godziny 16:30 38-letni Niemiec zaatakował nożem kilka osób. Do ugodzenia nożem doszło na ulicach Bad Hönningen, miasta położonego między Bonn a Koblencją, około 100 kilometrów od granicy z Belgią. Według niemieckiej policji, mężczyzna ugodził nożem trzy osoby. 55-letnia Belgijka nie przeżyła ataku. Dwie inne ofiary zostały poważnie ranne, ale ich stan nie zagraża życiu.

Belgijskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że kobieta była obywatelką Belgii, ale nie podało dalszych szczegółów. Brat ofiary powiedział gazecie Sudinfo, że jego siostra, Claudia Maraite, matka trójki dzieci, została pchnięta nożem. W miniony weekend była w Niemczech aby świętować urodziny przyjaciela. Została zaatakowana podczas joggingu.

Niemieckiej policji udało się zatrzymać sprawcę w pobliżu miejsca w którym doszło do ataku. Nie wiadomo jeszcze nic na temat jego motywów. Według wstępnych ustaleń, napastnik może mieć problemy psychiczne i wybierał swoje ofiary losowo. Policja wyklucza w tej chwili możliwość, że atak miał podłoże polityczne. Wszczęto dochodzenie prokuratorskie. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z ambasadą Belgii w Berlinie i lokalnymi władzami uważnie śledzi sprawę.

UK Snack Attack (uksnackattack.co.uk)

tłumaczył MR