Po co ci broń? Spotkanie z potencjalnie niebezpiecznym zwierzęciem? Możliwe a nawet prawdopodobne.

Niezwykli “goście” na plaży. Niedaleko odpoczywali plażowicze

Następne spotkanie turystów z łosiami na wybrzeżu Bałtyku. Zwierzęta zaobserwowano w morzu i na plaży w Jastarni na Półwyspie Helskim. Tym razem obyło się prawdopodobnie bez groźnego dla ludzi spotkania. Inaczej było w weekend w Łazach w środkowej części wybrzeża.

Z filmu zamieszczonego w mediach społecznościowych wynika, że na Półwyspie Helskim przebywają co najmniej dwa łosie.

Łosie po kąpieli. Nagranie z Jastarni

Zwierzęta udało się nagrać w momencie, kiedy wychodziły z morza na plaże, najprawdopodobniej od strony otwartego morza. Wbrew wadze, łosie potrafią pływać, ale w Bałtyku mogą też brodzić dla ochłody.

W Jastarni obyło się najpewniej bez groźnego spotkania z łosiami. Mniej szczęścia mieli turyści, których jeden osobnik zaskoczył w piątek na plaży w Łazach w okolicach Koszalina.

“Atak łosia na plaży”. Ranny turysta

Jak wynika z relacji medyków ze Środowiskowo-Lekarskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego nie obyło się bez opatrunku.

Na plaży mężczyzna, którego kopnął w głowę łoś” – takie zgłoszenie otrzymało dyspozytor w centrum w Szczecinie ok. godz 21:45. Na miejsce natychmiast skierowano pobliskich ratowników.

“Atak łosia na plaży. Po dojeździe na miejsce zabezpieczyliśmy pacjenta z obrażeniami głowy” – przekazali w komunikacie ratownicy ŚLWOPR. “W czasie opatrywania pacjenta drugi zespół ratowników przystąpił do ewakuacji plaży przed rozjuszonym łosiem, który został przepędzony do lasu” – wyjaśnili ratownicy.

Szok na plaży w Karwi. Dzik poturbował ludzi

Jak się okazuje nie tylko łosie mogą zaskoczyć plażowiczów. W weekend turystów wypoczywających na plaży w Karwi nastraszył dzik. Ze zdarzenia opublikowano nagranie – widać na nim jak zwierzak wyłonił się nagle z wody i wywołał na plaży panikę.

W całości za: wiadomosci.wp.pl