Z cyklu broń ratuje życie: włamywacz wybrał zły dom, przywitały go dwa otwory luf pistoletów, potem służby odwiozły go do szpitala.

Władze stanu Missouri poinformowały, że domniemany włamywacz który napadł z bronią w ręku na dom w hrabstwie McDonald, natknął się wewnątrz na dwójkę właścicieli którzy mieli własną broń. Dokonali oni szybkiej niwelacji zagrożenia poprzez postrzelenie napastnika i przytrzymali go do czasu przybycia policji.

Zastępcy szeryfa hrabstwa McDonald w środę (19 lipca) zareagowali na zgłoszone włamanie do rezydencji przy Buffalo Creek Road w pobliżu Tiff City, gdzie dwoje właścicieli domu postrzeliło podejrzanego włamywacza, który najpierw strzelił do nich. Tiff City znajduje się wzdłuż wspólnej granicy Missouri z Oklahomą.

“Zastępcy po dotarciu na miejsce skontaktowali się z właścicielami domu, którzy natknęli się na napastnika kiedy wrócili do domu” – powiedział w środę szeryf Rob Evenson. “Właściciele weszli do domu i znaleźli mężczyznę zabarykadowanego w pokoju. Włamywacz strzelił do właścicieli domu z pistoletu, na to domownicy, którzy obydwoje byli uzbrojeni w pistolety, odpowiedzieli ogniem, trafiając włamywacza w oba uda “.

Szeryf powiedział, że właściciele dokonali następnie rozbrojenia podejrzanego, który został później zidentyfikowany jako 62-letni James F. Garrett z Seneca, i trzymali go na muszce do czasu przybycia zastępców. Garrett został przetransportowany przez Freeman Ambulance do szpitala w Joplin.

Detektywi zarekomendowali prokuratorowi hrabstwa McDonald postawienie napastnikowi zarzutów włamania, napaści pierwszego stopnia i zbrojnego działania przestępczego.

Nie wniesiono żadnych oskarżeń przeciwko dwójce domowników.

Fox News Digital skontaktował się z biurem szeryfa hrabstwa McDonald w celu uzyskania dodatkowych informacji, ale nie otrzymał natychmiastowej odpowiedzi.

Szeryf Evenson potwierdził, że właściciele domu nie odnieśli żadnych ran podczas incydentu.

WCSI (1010wcsi.com)

tłumaczył MR