Władze coraz bardziej dziadowskiej Kalifornii dają ludziom kolejną dobrą radę. Na bandytów…..trąbki.

Policja w rządzonym przez Demokratów Oakland w Kalifornii zachęca mieszkańców do używania trąbek kibica jako sposobu na wszczęcie alarmu w przypadku ataku przestępców. Porada związana jest z gwałtownym wzrostem przestępczości.

Przestępczość wzrosła do punktu, w którym policja nie tylko doradza zakup trąbek, ale także montowanie “krat antywłamaniowych w drzwiach i oknach”, zauważa CNN.

Liczba włamań w mieście wzrosła o 41 procent, a liczba napadów o ponad 20 procent. Mieszkanka Oakland, Toni Bird, wskazała, że poszła za radą policji i ma teraz trzy trąbki na sprężone powietrze. Bird powiedziała: “Rodzaje przestępstw które obserwujemy są znacznie bardziej gwałtowne, a ich konsekwencje są znacznie poważniejsze. I wydaje się, że ludzie którzy są celem ataków, to z reguły osoby bezbronne”.

26 lipca 2023 r. 75-letnia kobieta z Oakland przebywała sama w swoim domu, pani była na szczęście uzbrojona w coś więcej niż tylko trąbkę kibica, gdy dwóch uzbrojonych intruzów naruszyło granice jej własności.

Kobieta miała rewolwer .357 Magnum, którego użyła do oddania jednego strzału w kierunku domniemanych intruzów, donosi KTVU. Domniemani intruzi oddali wiele strzałów, a następnie uciekli z miejsca zdarzenia. Kobieta nie została ranna, a jej córka opisała ją jako “Superwoman”

AWR Hawkins (www.breitbart.com)

tłumaczył MR