Z cyklu broń ratuje życie: Babcia, lat 75, obroniła siebie i swój dom przed dwoma uzbrojonymi wyrostkami i nie zrobiła tego wyważoną perswazją słowną.

75-letnia kobieta z Oakland w Kalifornii zmierzyła się w zeszłym tygodniu z parą uzbrojonych intruzów.
W akcji będącej pokazem dużej odwagi, oddała ona pojedynczy strzał ze swojego ulubionego rewolweru .357 Magnum, co skłoniło przestępców do szybkiego przebierania nogami w kierunku odwrotnym do tego z którego przyszli.

Chcąca zachować anonimowość kobieta, która szczęśliwie przeżyła to zagrażające życiu spotkanie bez obrażeń, dzielnie broniła swojego domu. W mieście od niedawna notuje się wzrost brutalnej przestępczości.

Do napadu na dom doszło we wczesnych godzinach porannych 26 lipca w pobliżu zoo w Oakland, dwóch uzbrojonych mężczyzn wtargnęło do domu, co skłoniło będącego w podeszłym wieku właściciela domu do podjęcia energicznych działań. Wykazując się godną pochwały odwagą i przytomnością umysłu, kobieta chwyciła za rewolwer i strzeliła do intruzów, którzy w odpowiedzi oddali w jej kierunku 17 do 20 strzałów, a następnie uciekli z miejsca zdarzenia ze skradzionymi przedmiotami.

“To absolutnie niewiarygodne, czego dokonała moja mama” – powiedziała stacji KTVU córka kobiety, chwaląc hart ducha matki. “To niesamowite. Ona jest Superwoman. Wszyscy ją chwalimy i jesteśmy dumni z odwagi którą pokazała”.

Incydent ten to tylko pojedynczy epizod w szerszym trendzie eskalacji przemocy w mieście, jak wskazuje San Francisco Chronicle.

Policja w Oakland wezwała lokalnych urzędników do ogłoszenia stanu wyjątkowego w odpowiedzi na kryzys bezpieczeństwa publicznego, ponieważ zwykli mieszkańcy stoją obecnie w obliczu fali strzelanin, włamań do domów i zabójstw. Chociaż miasto zmaga się z tymi wyzwaniami, odwaga wykazana przez 75-letnią kobietę służy jako wyraźne przypomnienie, że mieszkańcy Oakland pozostają zdeterminowani w swoim oporze wobec bezprawia. “Ta kobieta jest
bohaterką” – powiedział stacji KTVU sąsiad Dave Lederer. “Zachowała zimną krew”.

Co więcej, incydent ten podkreśla rosnący nastrój irytacji wśród mieszkańców miasta, a córka starszej kobiety stwierdziła: “Wierzę, że jest to wiadomość również dla przestępców, że ludzie w Oakland są już zmęczeni panującym bezprawiem. Ludzie podejmują działanie i walczą o swoje”.

Sąsiadka, Lynn Baranco, zgadza się z tym mówiąc: “Ci chłopcy naprawdę igrają ze śmiercią, ponieważ wszyscy ludzie tutaj są uzbrojeni”.

Tony Ng (hoodline.com i www.ktvu.com)

tłumaczył MR