“Laptop z piekła” Huntera Bidena znowu straszy i ujawnia kolejne ciemne interesy syna geriatrycznego Przywódcy Wolnego Świata.

Porzucony przez Huntera Bidena laptop wypełniony jest dokumentami kontraktowymi między nim a zagranicznymi partnerami biznesowymi, które mogą rzucić nowe światło na jego interesy i potencjalnie wplątać w nie również jego ojca. Wśród dziesiątek tysięcy różnorakich e-maili zawartych na laptopie znajdują się setki dokumentów – ale pliki te nie zostały pobrane na urządzenie, a śledczy nie mogą otworzyć większości z nich.
Podczas wiceprezydentury Joe Bidena a także po jej zakończeniu, Hunter Biden i jego rodzina zarobili miliony dolarów z zagranicznych źródeł monetyzując nazwisko swojej rodziny, jak wynika ze słów informatorów oraz dokumentacji bankowej odkrytej przez komisję Komisję Nadzoru Izby Reprezentantów.

Przez większość czasu Hunter Biden był uzależniony od cracku i alkoholu. Jego sieć powiązań wyszła na jaw po raz pierwszy po serii artykułów New York Post w październiku 2020 roku. Przywoływane dokumenty pochodzą z laptopa, który ten porzucił w serwisie komputerowym w Delaware. Hunter Biden dołączył do zarządu Burisma, ukraińskiej firmy energetycznej, w kwietniu 2014 roku.

Porzucony laptop Huntera Bidena był wypełniony kontraktami i umowami między nim a zagranicznymi partnerami biznesowymi, które mogły rzucić nowe światło na jego interesy i potencjalnie zaangażować jego ojca.

Liderzy House Oversight Committee chcą odkryć, co mówią kontrakty znalezione na porzuconym laptopie Huntera Bidena.

Podczas wiceprezydentury swojego ojca, Hunter Biden zarabiał 83 333 USD miesięcznie.

Powiązania biznesowe Huntera z Bursimą są szczegółowo opisane w umowach, których nie można otworzyć z dysku twardego.

Hunter Biden i jego kolega z zarządu Burismy Devon Archer dostali do wiadomości e-maila z listopada 2015 r. od Erica Schwerina, szefa firmy inwestycyjnej Huntera Bidena Rosemont Seneca, do Vadyma Pozharsky’ego, dyrektora finansowego Burismy.

“W załączeniu znajduje się umowa zawarta przez BS”, powiedział, używając skrótu nazwy firmy lobbingowej Burisma Blue Star Strategies.

“Wiem, że Devon dał ci bezpośredni zakres prac, nad którymi BS pracuje od teraz do końca grudnia. Oczekujemy, że pobierzemy informacje o spotkaniach itp., które odbyli do tej pory i wkrótce je prześlemy” – powiedział Schwerin.

Jako odbiorca tego e-maila, plik prawdopodobnie nadal znajduje się w posiadaniu Archera.

Hunter nawiązał relacje biznesowe z CEFC i jej prezesem Ye Jianmingiem, zanim ten został aresztowany w marcu 2018 roku.

Archer ma wystąpić przed House Oversight Committee w poniedziałek i ma zeznać, że Hunter Biden rozmawiał przez telefon ze swoim ojcem ponad dwa tuziny razy.

“Kiedy Hunter bierze pieniądze za pośrednictwem wykonanej umowy od Burisma . . lub jakiejś innej firmy i zapewnia dostęp do Joe Bidena, to powinno to stanowić przestępstwo naruszenia ustawy o rejestracji zagranicznych agentów” – powiedział Jim Hanson, dyrektor ds. globalnego doradztwa, który badał twardy dysk.

Źródła bliskie członkom Komisji Nadzoru GOP twierdzą, że Republikanie są zainteresowani oceną Archera jako potencjalnego świadka impeachmentu, jeśli partia zdecyduje się pociągnąć za spust i postawić prezydenta Bidena w stan oskarżenia.

“Naszym zadaniem jest zebranie faktów, a dokumenty takie jak ten są dla nas ważne, aby dotrzeć do sedna sprawy” – powiedział Jim Jordan (R-Ohio), który zasiada w komisji.

W marcu 2016 roku Hunter Biden i partnerzy biznesowi Rob Walker i James Gilliar rozpowszechnili tajemniczy dokument o nazwie “H to Zang Draft”.

H oznaczało Huntera, podczas gdy Zang prawie na pewno oznacza Jianjuna Zanga – dyrektora wykonawczego chińskiego giganta energetycznego CEFC.

“Spójrz i daj mi znać. Bardzo proste. Po zatwierdzeniu. Wyślę Joan do podpisania?” napisał Rob Walker do Huntera.

Joan Peugh była kierowniczką biura Huntera Bidena.

“Tak”, odpowiedział Hunter Biden.

Hunter był w początkowej fazie kooperacji z firmą i jej prezesem Ye Jianmingiem – który później hojnie obdarowywał młodszego Bidena gotówką i prezentami – zanim został aresztowany w marcu 2018 roku.

Nawiązali oni kontakt w grudniu 2015 roku, zgodnie z wpisem w kalendarzu Huntera Bidena.

Zaledwie kilka tygodni wcześniej ojciec Huntera, ówczesny wiceprezydent Joe Biden, powiedział, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2016 roku, w związku z czym rodzina szukała sposobów na spieniężenie jego wpływów poprzez wykorzystanie nazwiska Biden do otwierania różnych drzwi w innych krajach.

“To było skonsumowanie ich pierwotnej umowy za pracę, którą wykonywali” – powiedziała osoba zaznajomiona z umową, która spekulowała na temat tego, co mógł zawierać projekt H-Zang.

“Otrzymaliby zapłatę, gdy Joe Biden opuściłby Biały Dom”.

Do 2017 roku Hunter Biden zraził się do swoich chińskich partnerów.

W lipcu tego roku wysłał za pomocą WhatsApp wiadomość z pogróżkami do tłumacza CEFC Raymonda Zhao, w której ostrzegł, że “siedzi” ze swoim ojcem i obaj “chcieliby zrozumieć, dlaczego podjęte zobowiązanie nie zostało spełnione”.

“I Z, jeśli otrzymam telefon lub SMS od kogokolwiek zaangażowanego w to innego niż ty, [Zang] lub przewodniczący, to dopilnuję, biorąc pod uwagę człowieka który siedzi obok mnie i wszystkich których on zna, oraz moją zdolność do chowania urazy w nieskończoność, abyś pożałował tego iż nie robisz tego czego oczekuję”.

W marcu 2018 r. Hunter Biden i jego prawnik George Mesires zażądali informacji, dlaczego CEFC wzięła 381 000 USD od Hudson West III – firmy należącej do Huntera i Mervyna Yana – porucznika Ye.

Jon Levine (nypost.com)

tłumaczył MR

A tu można sobie pooglądać zdjęcia z telefonu i lapka pana Huntera : bidenlaptopmedia.com