Jeśli nie wiesz co powiedzieć to mów że idziesz spać – tak robi najpotężniejszy człowiek na świecie Joe Biden.

Prezydent Joe Biden zorganizował konferencję prasową w Hanoi w Wietnamie, podczas której wyglądał na zdezorientowanego, a na koniec powiedział zebranym gościom, że idzie spać.

80-letni Biden wysilił się na niezręczny żart, w którym nazwał “piosenką” antywojenny film “Good Morning Vietnam” z 1987 roku.

“Jeden z moich pracowników powiedział, pamiętasz słynną piosenkę ‘Good Morning Wietnam”? Cóż, dobry wieczór Wietnamie” – powiedział bez uśmiechu.

BIDEN: "Good evening, everyone. It is evening, isn't it? This around the world in five days is interesting. Well, one of my staff members said, 'Remember the famous song, Good Morning, Vietnam?' Well, good evening, Vietnam." pic.twitter.com/PjvBtiVcLN

— RNC Research (@RNCResearch) September 10, 2023

Następnie Biden odczytał tekst z telepromptera, po czym powiedział, że odpowie na pytania reporterów, którzy znajdują się na liście którą mu przekazano.

“Podali mi tutaj pięć osób” – powiedział Biden. Najpierw zwrócił się do reporterki agencji Reuters i poprawił jej wymowę słowa “szczerość”.

Użył również obraźliwego terminu “Trzeci Świat” co miało dotyczyć krajów rozwijających się, zanim poprawił się mówiąc “Południowa półkula” .

Biden zmienił również temat od rozmowy o globalnym ociepleniu do filmu z Johnem Waynem.

“Czy kiedykolwiek myślałeś, że będziesz siedział na konferencji G-20, gdzie wszyscy byli zajęci tematem globalnego ocieplenia? To nie żart, czy kiedykolwiek tak myślałeś?” – powiedział.

Biden arrives in Vietnam for the second leg of his trip, immediately gets confused by the stage pic.twitter.com/4I7VbtsWBq

— RNC Research (@RNCResearch) September 10, 2023

Następnie zaczął wspominać scenę z filmu Johna Wayne’a, w której Indianie oskarżyli żołnierzy Unii o bycie “kłamliwymi żołnierzami o psich twarzach” i porównał to do sceptyków zmian klimatycznych.

“Cóż, jest wielu kłamców o psich twarzach w temacie globalnego ocieplenia” – powiedział. “Ale koniec z tym. Nagle wszyscy zdali sobie sprawę, że problem istnieje. Nie ma to jak w końcu ujrzeć światło”.

Następnie chciał rozmawiać z innym reporterem, ale nie mógł znaleźć listy.

“Wykonuję tylko ich rozkazy” – powiedział, szukając listy na podium przed sobą.

BREAKING: During his press conference in Vietnam, Biden tells journalists he just follows orders from his staff. WATCHpic.twitter.com/umMQrTs9Iv

— Simon Ateba (@simonateba) September 10, 2023

Kiedy powiedział: “Załogo, czy jest ktoś z kim nie rozmawiałem?”, a reporterzy wykrzykiwali pytania, wydawał się być zirytowany i krzyknął: “Nie mówię do was!”.

Po odebraniu jeszcze jednego pytania od Voice of America, powiedział reporterowi, który zapytał o jego relacje z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem: “Nie wiem jak ty, ale ja idę spać”.

Następnie ponownie użył terminu “Trzeci Świat”, po czym poprawił się “przepraszam, Trzeci Świat, półkula południowa”.

Sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre przerwała w tym momencie konferencję: “Dziękuję wszystkim. To koniec konferencji. Dziękuję wszystkim.”

Całość okrasiła głośna muzyka jazzowa.

Kristina Wong (www.breitbart.com)

tłumaczył MR