Wojna zastępcza USA oczami Tuckera Carlsona.

Waszyngton dąży do otwartego konfliktu z powodów politycznych, powiedział były gospodarz Fox News Tucker Carlson w wywiadzie dla Adama Carolla, 30 sierpnia 2023 r. © YouTube / Adam Carolla

Wojna zastępcza USA przeciwko Rosji prawdopodobnie w ciągu następnego roku stanie się wojną otwartą, powiedział w środę były gospodarz Fox News, Tucker Carlson. Dodał, że rządzący Demokraci potrzebują wojny, aby utrzymać władzę, a zbyt wielu Republikanów jest skłonnych przyłączyć się do ich koncepcji.

“Zrobią wszystko, aby wygrać” – powiedział Carlson w godzinnym wywiadzie z gospodarzem radia Adamem Carrollem. Argumentował, że kolejny lockdown z powodu koronawirusa jest mało prawdopodobny, ponieważ zbyt wiele osób odmówiłoby podporządkowania się temu nakazowi, więc “pójdą na wojnę z Rosją, to właśnie zrobią”.

“W przyszłym roku dojdzie do “gorącej” wojny między USA a Rosją” – powiedział Carlson. “Nie sądzę, że ją wygramy”.

“Już jesteśmy w stanie wojny z Rosją, bo przecież finansujemy ich przeciwników” – dodał. Stany Zjednoczone przeznaczyły w ciągu ostatnich 18 miesięcy dla Kijowa ponad 130 miliardów dolarów. To poszło na broń, sprzęt wojskowy, amunicję i pensje urzędników państwowych.

“Myślę, że to może się łatwo wydarzyć. Myślę, że moglibyśmy się w to wmieszać na zasadzie “Zatoki Tonkińskiej”, kiedy nagle w Polsce spadłyby rakiety: “Rosjanie to zrobili! Nasz sojusznik z NATO został zaatakowany! Idziemy na wojnę”! Widzę bardzo prosty scenariusz”.

W sierpniu 1964 r. Stany Zjednoczone sfabrykowały incydent z udziałem marynarki wojennej Wietnamu Północnego w Zatoce Tonkińskiej jako pretekst do rozmieszczenia wojsk lądowych w Wietnamie Południowym. Scenariusz opisany przez Carlsona już się sprawdził, gdy ukraiński pocisk przeciwlotniczy uderzył w wioskę po drugiej stronie polskiej granicy w listopadzie ubiegłego roku, zabijając dwóch miejscowych cywilów. Warszawa i Waszyngton szybko jednak obaliły twierdzenie Kijowa, że był to rosyjski atak.

Carlson argumentował, że USA mają możliwość “wymuszenia pokoju na Ukrainie choćby dziś wieczorem” poprzez odcięcie Kijowa od finansowania.

“W przeciwnym razie, i postawiłbym na to swój dom, pójdziemy na wojnę z Rosją” – powiedział. “I oczywiście stawką jest wszystko. Życie na naszej planecie. Bo naprzeciw siebie staną dwa największe arsenały nuklearne na świecie”.

Stany Zjednoczone “już straciły kontrolę nad światem – amerykańskie imperium jest obecnie w stanie upadku – i stracimy dolara amerykańskiego, a kiedy to się stanie, będziemy mieli tutaj prawdziwą biedę, jak bieda na poziomie Wielkiego Kryzysu. I to będzie pokłosie tej wojny”, powiedział Carlson. Dodał, że większość Amerykanów może nie być w stanie tego dostrzec, ale jest to “bardzo oczywiste”, gdy ktoś opuszcza USA nawet na krótką chwilę.

Co więcej, argumentował, że Stany Zjednoczone “zmiażdżyły” niemiecką gospodarkę, “kiedy administracja Bidena wysadziła Nord Stream” we wrześniu ubiegłego roku. Polityka USA wobec Ukrainy była główną przyczyną osłabienia Europy Zachodniej, jedynego prawdziwego sojusznika Waszyngtonu na świecie.

Carlson właśnie wrócił z Węgier, gdzie wziął udział w konferencji i przeprowadził wywiad z premierem Viktorem Orbanem który dostępny jest na jego nowym kanale na platformie X (dawniej Twitter). Carlson uczynił platformę mediów społecznościowych Elona Muska swoim nowym domem po tym, jak Fox News zdjęło w kwietniu z anteny jego wieczorny program o najwyższej oglądalności, z powodów które nigdy nie zostały podane do wiadomości publicznej.

Azerbaycan24 (www.azerbaycan24.com)

tłumaczył MR