W rządzonej przez lewaków kloace o nazwie San Francisco ludzie boją się już wychodzić z domu. Za to bandziory czują się tam bardzo dobrze.

Kevin Kiley twierdzi, że “całkowity upadek” San Francisco jest wynikiem “nieudolnych rozwiązań, radykalnych rozwiązań i korupcji w sferze publicznej”.

Rep. Kevin Kiley, R-Calif., wyraził swoje zdanie w mediach społecznościowych w niedzielę wieczorem i podkreślił nieustanny wzrost przestępczości w San Francisco, która, jak powiedział, jest wynikiem “nieudolnej polityki, radykalnej polityki i korupcji publicznej” i zmusza mieszkańców i pracowników do radykalnej zmiany sposobu prowadzenia działalności w mieście.

“Przestępczość w San Francisco wymknęła się spod kontroli tak bardzo, że pracownikom instytucji federalnych nakazuje się pozostanie w domu” – napisał Kiley na X, dawniej Twitterze, powołując się na notatkę, którą Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS) wysłał do władz Kalifornii 4 sierpnia.

W notatce HHS doradził swoim pracownikom, aby “zmaksymalizowali wykorzystanie telepracy w dającej się przewidzieć przyszłości” ze względu na “warunki panujące ” wokół 18-piętrowego budynku, w którym mieszczą się różne agencje federalne, w tym HHS oraz Departamenty Pracy i Transportu.

“Jeśli Kalifornia jest namacalnym przykładem tego dokąd zmierza nasz kraj, to San Francisco oferuje jeszcze bardziej dosadne ostrzeżenie” – kontynuował ustawodawca. “To tutaj nieudana polityka, radykalna polityka i korupcja publiczna są w najbardziej zaawansowanym stadium – i to stąd mieszkańcy najszybciej uciekają”.

Według kalifornijskiego republikanina, San Francisco znajduje się w “całkowitym upadku”, który doprowadził do opuszczenia miasta przez największych inwestorów.

https://x.com/KevinKileyCA/status/1690859575296270336?s=20

“W ostatnich miesiącach upadek San Francisco osiągnął absolutnie punkt kulminacyjny. Whole Foods, Nordstrom, T-Mobile, Saks i Anthropologie ogłosiły zwinięcie interesu z powodu skali przestępczości” – dodał Kiley, zauważając, że pod koniec kwietnia gubernator Kalifornii Gavin Newsom skierował Gwardię Narodową i California Highway Patrol do pomocy w walce z kryzysem handlu fentanylem w San Francisco. HHS Assistant Secretary for Administration Cheryl R. Campbell napisała do lokalnych liderów w notatce z 4 sierpnia, że pracownicy w budynku federalnym powinni pracować zdalnie ze względu na rosnącą przestępczość, w tym zabójstwa, napady i kradzieże samochodów. “W świetle warunków panujących w (budynku federalnym) zalecamy pracownikom … maksymalizację wykorzystania telepracy w dającej się przewidzieć przyszłości” – napisała Campbell w notatce, według San Francisco Chronicle.

“Zalecenie to powinno zostać rozszerzone na wszystkich pracowników Dystryktu IX, w tym tych, którzy obecnie nie korzystają z możliwości telepracy” – dodał Campbell.

Od początku roku ilość zabójstw wzrosła o 20,7%, ilość rozbojów i kradzieży pojazdów wzrosła odpowiednio o 14% i 13%, zgodnie z danymi policji w San Francisco.

Nie tylko firmy odczuwają napór bandyctwa, exodus ludzi z tej liberalnej twierdzy trwa już trzeci rok, a hrabstwo San Francisco doświadczyło spadku liczby ludności o około 70 000 osób w latach 2019-2022, według Census Bureau.

“Obecnie obserwujemy wzrost przestępczości już nawet w bardziej zamożnych obszarach” – powiedział Tracy McCray, prezes Stowarzyszenia Oficerów Policji w San Francisco. “Wskaźniki kradzieży przebiły sufit”.

“Widzisz CVS, widzisz Walgreens, widzisz rozboje i napady” – dodał McCray. “To naprawdę problem dla całego miasta”.

Niedawna ankieta przeprowadzona wśród pasażerów Bay Area Rapid Transit (BART) wykazała, że 53% mieszkańców zna kogoś, kto padł ofiarą przestępstwa w BART, 46% twierdzi, że sami byli świadkami przestępstwa, 18% twierdzi, że osobiście było ofiarą, a 44% twierdzi, że nigdy nie widziało funkcjonariusza policji w wagonie lub widziało go rzadko.

Przestępstwa narkotykowe w San Francisco są obecnie gorsze niż w latach 80. w szczytowym okresie epidemii cracku, powiedział McCray.

Praworządni mieszkańcy miasta będą mieli szansę zmienić ten kurs dopiero w 2026 roku, kiedy będą wybierać nowego gubernatora, który zastąpi Newsoma, sprawującego urząd od 2019 roku. Newsom nie może ubiegać się o reelekcję, ponieważ jego kadencja jest ograniczona.

Lawrence Richard (www.foxbusiness.com)

tłumaczył MR