Joe Biden i sondaże.

“Katastrofa w sondażach Bidena” – tak Drudge określa opublikowane właśnie wyniki sondażu ABC News/Washington Post, o których pisał Gary Langer (PDF z pełnymi wynikami, wykresami i tabelami zamieszczony tutaj – www.langerresearch.com). To naprawdę pyszna historia. (abcnews.go.com)

Ocena akceptacji pracy prezydenta Joe Bidena jest niższa o 19 punktów, a jego oceny dotyczące gospodarki i imigracji są najniższe w karierze. Rekordowa liczba Amerykanów twierdzi, że za jego prezydentury pogorszyła się ich sytuacja, trzy czwarte twierdzi, że jest za stary na kolejną kadencję, a Donald Trump wygląda lepiej z perspektywy czasu – wszystkie poważne wyzwania dla Bidena w nadchodzącej kampanii reelekcyjnej.

Czterdzieści cztery procent Amerykanów w najnowszym sondażu ABC News/Washington Post twierdzi, że ich sytuacja finansowa pogorszyła się za prezydentury Bidena, co jest najwyższym wynikiem dla prezydenta w sondażach ABC/Post od 1986 roku. Tylko 37% respondentów aprobuje jego pracę, podczas gdy 56% jej nie aprobuje. Jeszcze mniej, bo jedynie 30%, aprobuje działania Bidena w zakresie gospodarki.

Jeśli chodzi o masową nielegalną imigrację na granicy USA-Meksyk, aprobata dla działań Bidena jest dramatycznie niska i wynosi 23%. Jeśli chodzi o intensywność nastrojów, 20% zdecydowanie aprobuje jego pracę, podczas gdy 45% zdecydowanie jej nie aprobuje. 74% twierdzi, że jest za stary na drugą kadencję, co oznacza wzrost o 6 punktów procentowych od maja. Pogląd, że Trump jest za stary również wzrósł, do 50%, w sondażu przeprowadzonym dla ABC przez Langer Research Associates.

To śmieszne:

Oceny Bidena są tak niskie, że jeśli pod koniec miesiąca doszłoby do zwinięcia rządu, to 40% obwiniałoby o to głównie jego i Demokratów w Kongresie, dla porównania jedynie 33% przypisałoby to Republikanom w Kongresie – nawet biorąc pod uwagę postawę GOP powodującą impas budżetowy.

Wyniki sondażu nie biorą pod uwagę ani Huntera Bidena, ani rodzinnego biznesu Bidenów. Z tego samego powodu nie uwzględniają skutków możliwych wyroków skazujących Donalda Trumpa w żadnej z toczących się przeciwko niemu spraw karnych, które mogą zostać rozpatrzone w nadchodzących miesiącach.

Ogólnie rzecz biorąc, wyniki odzwierciedlają po prostu odrzucenie Bidena i trzeźwe przemyślenia na temat Trumpa z perspektywy czasu. Niezależnie jednak od tego, co respondenci myślą o Trumpie, wydaje się, że mają już dość Bidena.

Uwaga dotycząca metodologii: “Ten sondaż ABC News/Washington Post został przeprowadzony przez telefon stacjonarny i komórkowy w dniach 15-20 września 2023 r. w języku angielskim i hiszpańskim wśród losowej próby 1 006 dorosłych osób. Podziały partyjne to 25-25-42%, Demokraci-Republikanie-niezależni. Wyniki mają margines błędu próby wynoszący 3,5 punktu procentowego. Błąd próby nie jest jedynym źródłem różnic w sondażach. Sondaż został przeprowadzony dla ABC News przez Langer Research Associates, a próbkowanie i gromadzenie danych przez Abt Associates z Rockville, Md. Szczegółowe informacje na temat metodologii badania można znaleźć tutaj – abcnews.go.com“.

Scott Johnson (www.powerlineblog.com)

tłumaczył MR