Po co ci broń? Dwóch z maczetą na jednego. Rezultat jest oczywisty, ofiara ma szczęście i tylko ląduje w szpitalu w stanie krytycznym.

W małopolskiej Skawinie doszło do brutalnego ataku na 32-latka. Mężczyzna w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala po tym, jak dwóch dwudziestoparolatków zraniło go maczetą. Policja zatrzymała podejrzanych w tej sprawie.W sobotę 30 września ok. 22:00 w miejscowości Skawina w woj. małopolskim dyżurny otrzymał zgłoszenie o ciężko rannym mężczyźnie. Na ul. Kraszewskiego natychmiast wysłano patrol.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 32-latek został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Pogotowie zabrało go w ciężkim stanie. Dziennikarze RMF FM dowiedzieli się, że 32-latek ma obrażenia twarzoczaszki, tułowia i nóg. Wiadomo, że podczas akcji ratunkowej był przytomny. Ma już jedną operację za sobą, ale jego stan jest ciężki.

Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że do napaści użyto maczety. Śledczy znaleźli niebezpieczne narzędzie blisko miejsca przestępstwa. Wykluczono zdarzenie na tle pseudokibicowskim.

– W wyniku intensywnych czynności policyjnych kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 i 28 lat, zostali oni zatrzymani do sprawy, najprawdopodobniej są to sprawcy tego ugodzenia – przekazała Barbara Szczerba z małopolskiej policji.

Teraz śledczy ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Zabezpieczono już nagrania z monitoringu. Teraz policja szuka świadków napaści.

– Wszelkie okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania – mówi policjantka.

Jak wynika z nieoficjalnych ustaleń PAP, jeden z napastników był pijany. Dopiero gdy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchany przez policję prawdopodobnie w poniedziałek 2 października.

W całości za: natemat.pl