Grupa Broń palna na Facebook została przywrócona do życia.

Po niedawnej blokadzie, Facebook przywrócił grupę Broń palna do życia. Bezpośrednio po zablokowaniu grupy złożyliśmy wniosek o ponowne jej sprawdzenie. Wywaliłem z ostrożności wszystkie posty, które miały w swojej treści słowa sprzedam lub kupię. Oczywiście żaden z nich nie dotyczył jakiegoś nielegalnego handlu bronią, dotyczył raczej jakiegoś wyposażenia lub zwyczajnie posiadacz pozwolenia pytał o opinie na temat broni.

Pomyślałem, że jakiś powód administracja Facebooka musi mieć, aby zmienić swoje zdanie. Zatem cięliśmy z jeszcze jednym adminem posty bezlitośnie. Po ponownym sprawdzeniu okazało się, że teraz grupa spełnia wymagania.

grupa

W komunikacie o zablokowaniu było wyraźne oczekiwanie Facebook aby zmienić nazwę grupy. Tego nie uczyniliśmy, pomimo tego grupa została reaktywowana. Szczerze pisząc tak jak nie wiem z jakiego powodu grupa została zablokowana, tak nie wiem co sprawiło, że powołano ją ponownie do życia.

Może wpływ miał smród jaki zaczął roznosić się w Internecie z powodu niemiłego zachowania administracji Facebooka? Zakładam, że milczenie niewiele by pomogło, a dość duże oburzenie z powodu zablokowania grupy chociaż mogło wpłynąć na administrację Facebooka. Słusznie skomentował całą sprawę profesor Katzer z Koszalina:

katzer

Ta blokada to zarazem nauczka na przyszłość. Tylko nie wiem jaka rada na przyszłość. Sam nie wiem czego się wystrzegać, aby nie zaliczyć ponownego bana. Powód zablokowania i zdjęcia blokady jest dla mnie naprawdę niejasny. Zatem grupa działa, zapraszam do uczestnictwa.

grupabronpalna

 • Marcin

  Kwestią czasu może być sabotaż jakiegoś lewusa, który z pełną premedytacją doda post/komentarz z ofertą sprzedaży wiatrówki…

 • Tomasz Matlak

  Komentując całe zajście w grupie CP, zamieściłem taki oto wpis… https://s25.postimg.org/7xh2me4pb/face.jpg po którym otrzymałem 3 dniowego bana na pisanie postów w FB i korzystanie z komunikatora messenger co szczególnie mnie ukłuło…

  • marwin

   Biorę tego bana na siebie. Nawet na 50 lat 😉
   Skrzynki na listy i telefonu mi nie zablokują…. 😉

 • Filip Jan Powstaniec

  Przywrócili ja “do życia”, bo sobie stwierdzili, że już grupa jest OK, ale nie stanęło nic na przeszkodzie wcześniej ją zamknąć bez zbadania sprawy którą zapewne .
  To jakby skazać kogoś na śmierć i powiedzieć za kilka dni , że to nie ten powinien być skazany.
  Szczerze ? Jak dla mnie mogą spier***ać na drzewo.
  Ich łacha jest niepotrzebna, druga grupa została założona i ma się świetnie.

 • Minuteman

  A ja do tej obory i tak nie wlezę.
  Nie ma takich okoliczności, które mogłyby przekonać mnie do Facebooka.

  • Andrzej Turczyn

   Nie zachęcam.
   Facebook traktuję jako miejsce gdzie można stawiać sieci, albo siać. Może ktoś się zainteresuje.
   Miejscem spokojnego wyrażania myśli dla mnie jest trybun.

 • Grajec1

  Nie tak dawno jeden z pastorów powiedział, że czas najwyższy stworzyć NASZ POLSKI portal a nie liczyć na F/ portal, po co działać na poziomie osób z problemami doboru np. koloru majtek.Jak wykluczają to należy się cieszyć bo jesteś groźny dla wrogów ojczyzny.