Trzynaście lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej powraca konfiskata broni palnej

Pierwszy maja 2017 roku to trzynasta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dwa lata temu napisałem obszerny tekst o korzyściach jakie dla Polaków przyniosła EU, w zakresie posiadania broni palnej. Dziesięć lat we Wspólnocie Europejskiej, oczami miłośnika broni palnej – jeszcze dwa lata temu o korzyściach można było pisać. Dzisiaj okazuje się, że per saldo nasze członkostwo w strukturach EU okaże się klęską dla posiadaczy broni. Sytuacja przez ostatnie dwa lata odmieniała się zasadniczo. Nasze członkostwo w Unii Europejskiej będzie dla posiadaczy broni wielką katastrofą. Będzie znamienne nową treścią art. 6 dyrektywy Parlamentu i Rady 91/477/EWG w sprawie kontroli nabywania i posiadania broni:

Państwa członkowskie zapewniają, aby ta broń palna, istotne komponenty i amunicja, które w sposób niezgodny z prawem znajdują się w posiadaniu z naruszeniem tego zakazu, zostały skonfiskowane.

Konfiskata, słowo właściwe komunistom i innym wyznawcom totalitarnej władzy nad człowiekiem – zapadnie w pamięć Polakom, który w czasach Unii Europejskiej posiadają broń palną. W komunizmie konfiskata pod pozorem prawa była rzeczą zwyczajną. Komuniści nacjonalizowali, zakazywali posiadania, przejmowali na rzecz skarbu państwa – wszystko na podstawie prawa. Prawu nadano nowe cele – niegodziwe, a niesprawiedliwość nazywano sprawiedliwością. Unia już dzisiaj jest komunistycznym tworem, choć w nazwie tego przymiotnika brak. Skonfiskować coś, co posiada praworządny obywatel na podstawie prawa – legalnie, nie wyrządzając komukolwiek szkody, może tylko komunistyczny rząd, realizując zbrodnicze cele. Prawo unijne staje się drakońskie, niesprawiedliwe, godzące w fundamenty cywilizacji. To prawo przestaje być myć minimum moralności, a staje się niemoralne, złowrogie, po prostu nieludzkie i złe. Stosując unijne przepisy już wkrótce polska władza będzie musiała wyrządzać Polakom zło.

Zwróćcie uwagę na to, jak ci cyniczni eurokraci traktują Brytyjczyków, tylko za to, że zechcieli decydować o sobie. Bruksela stawia ultimatum Wielkiej Brytanii, premier Teresa May zamierza pomimo tego wyprowadzić swój kraj z EU – tu opisałem szczegóły. Nas czeka to samo, gdybyśmy kiedyś zamarzyli o tym, że powiemy im NIE. Tylko czekać jak polski rząd będzie jedynie niczym satrapa, realizował polecenia unijnych komisarzy. Obawiam się najgorszego, że wszystko to odbędzie się przy akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego, ze słowem patriotyzm i Polska na ustach. Zaledwie trzynaście lat po wejściu Polski do Unii Europejskiej i dwadzieścia kilka lat po tzw. upadku w Polsce komunizmu, posiadacz broni powinien przypomnieć sobie znaczenie słowa konfiskata!

 • Kostek Skoczy

  Jakby ktoś miał jakieś obiekcje to przypomnę jak po Rosyjsku nazywa się ten twór:

  Европейский Союз

  czyli

  Jew-(ro)-Pejskij-Sojuz.

  Czyli taki CCCP tylko z żydami i pejsami.

  • TakieTamLicho

   Tak mówiąc ściśle to jak C(ep)C(epa)C(epem)P(oganiał) to w kierownictwie i przy “utrwalaniu” tego (zd)Radzieckiego burdelu też kręcili się tacy – może nie z pejsami bo te mieli ich rodzice – ale też chrzczeni przy pomocy scyzoryka…

 • Marcin Kaczmarczyk

  Jak sie żyje w niesuwerennym kraju to co sie dziwić. Korwin ostrzegał już w 2003 wiec teraz nie mówcie że my nie wiedzieli. Było jasne że oni dadzą Polsce parę groszy na początek ale cena tego bedzie straszna czyli odebranie suwerenności. Możecie sobie polacy wybrać Prezydenta a nawet sejm i moga wam podatki podnosić, ale w decydujących kwestiach decydujemy my czyli Bruksela z Berlinem. Europa znowu popełniła wielki błąd i oddała przewodzenie Europie niemcom czyli nacji która juz dwa razy zrujnowała Europę. Broń to dopiero początek, oni czekają tylko do wyborów we francji i niemczech a potem ruszy ofensywa przeciw Polsce i Węgrom i sie zacznie. Jesli PiS sie złamie albo przegra za dwa lata, to w Polsce za 10 lat też będzie słychać pobekiwanie kóz jak we Francji. Oni nie odpuszczą Polsce żeby u nas było bezpiecznie a u nich zamachy. Oni zwariowali w 2015 wraz z rozpoczeciem tego całego “kryzysu” imigracyjnego albo co bardziej prawdopodobne zaplanowali to już wcześniej. Wiec odebranie broni to podstawa co musza zrobić przy takim napięciu miedzy islamem a miejscową ludnością.

 • Capribestyja

  Dlatego ja zawsze powtarzam że broń jest po to aby miec do niej amunicję.
  Reszty sie domyślcie 🙂

 • Capribestyja

  A nawiasem mówiąc. Można gdzieś kupić taką flagę UE z sierpem i młotem. Na samochodzie bym sobie zaczepił.

  • Maciek Mazan

   Ja też! Ale nie flagę, tylko naklejkę. Flaga szybko się porwie i będzie wyglądać jak szmata. Unijnej to raczej nie będzie uwłaczać, ale może być przez to trudno rozpoznawalna.

   • Filip Jan Powstaniec

    i tak jest szmatą 😛

   • TakieTamLicho

    “Flaga szybko się porwie i będzie wyglądać jak szmata” – no to będzie chyba prawidłowo wyglądać.

   • Capribestyja

    Przekopałem internet i naklejek nie znalazłem ale przypomniałem sobie że kiedyś mi jeden znajomy robił naklejki więc postanowiłem zarzucić mu temat. Zobaczę co wyjdzie. Jak by ktoś był chętny to dać znać. Wstępny projekt to standardowa flaga UE z sierpem i młotem w koronie gwiazd 🙂 i napis “13 lat w UESR ( Unia Europejskich Socjalistycznych Republik)”

 • max-bit

  Takie w miarę mądre narody jak Anglosasay (tutaj zwane Anglikami) czują że coś się święci i uciekają z tego GÓWNA (rzeczy trzeba nazywać po imieniu).
  I jeśli my tego nie zrobimy (a niestety nie zrobimy) to pójdziemy na dno z tym badziewiem.
  A że jest jak jest to pójdziemy.
  Mamy to w swej specyfice aby dawać “zrobić” i dawać się robić.
  Obecna sytuacja geopolityczna jest dla nas do “pupy”
  Mamy rozdmuchany rynek gospodarczy, wszyscy chcą rządzić (choć większość nie umie tego robić), nawet takie Niemiaszki robią to na swój sposób który w sumie doprowadza do rozpierduchy. W dodatku mamy przeludnienie, do EU pcha się wszystko (niestety co to każdy w miarę rozsądny wie) a to tylko jeszcze bardziej zdestabilizuje cały ten Euro… . Wszyscy chcą nam też coś w cisnąc i rozegrać Europą (USA, Chiny i kilka pomniejszych krajów).
  Można się zastanawiać tylko kiedy to pierdyknie a tego prócz paroma(nastama) cwaniakami którzy tym kierują nie za bardzo wie co najwyżej sobie gdyba.
  rok może kilka …. w zależności kiedy już zostanie w miarę osiągniętą masa krytyczna wtedy to się dociśnie a reszta sama pierdyknie.

  • Maryjan Maryjanowicz

   Islam będziemy mieli (a właściwie już mamy) od zachodu, północy i wschodu (tak – 20% czyli 30 milionów muzułmanów mieszka w Rosji i ciągle ich przybywa). Jeszcze jest trochę czasu na budowanie ogrodzeń, szkolenie żołnierzy i dogadywanie się w sprawach bezpieczeństwa z takimi krajami jak Węgry, Białoruś czy Czechy i Słowacja….. Tylko czy nasze hmmm…. elity są w stanie to wszystko ogarnąć?

   • TakieTamLicho

    Nie są i nigdy nie były.A co do “od wschodu” – ja rozumiem,że Putin ich ma,że na Ukrainie może trochę ich “jakoś” być – ale Łukaszenka też ma u siebie muślimów ?!

    • Jum

     Rosja się nie rozpadnie, prędzej zrobią genocyda.

 • Walther79

  Polski nie udało im się zdobyć siła więc wezmą ja po dobroci.Cala ta UE to jeden syf.Korwin wiedział co mówi w wypowiedzi dodał że to banda złodziei a nad nimi nie ma kontroli.Anglia wie co robi bo w tym syfie nie da się oddychać bo UE robi co chce czyli Ci co tam zasiadają. Czekamy dalej to skończymy jako jej podwładni.O ile już nimi nie jesteśmy. A nasze prawa ? Mamy wogole jakieś?Za chwilę zakażą oddychać. Policja robi co chce,całe to clkp.Oni są dla nas?!!! Powołani zostali do czego? !!! Jak patrzę na ten nasz kraj to płakać się chce. ” Czy o taką Polskę my walczyli?”

 • Maryjan Maryjanowicz
 • Maciej Ochnik

  “Posiadacz broni w przypadku jej utraty jest zobowiązany niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin od chwili stwierdzenia utraty broni, zawiadomić o tym Policję.”

  • TakieTamLicho

   Tyle że Art.263 paragraf 4: “Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie
   z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze
   ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”, ale sportowcom czy kolekcjonerom raczej do szafy S1 lub lepszej nikt się na szczęście nie włamie.Najgorzej to mają ludzie z PZŁ,bo ich często mogą okraść. No i Policja na pewno przeprowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia broni,więc jeśli myślisz o tym, co przypuszczam, że myślisz to nie jest to niestety taki fajny pomysł,bo za to już do 2,albo i więcej jak inny paragraf,a może i utrata pozwolenia.Samo to,że piszesz coś to sugerującego jest dowodem poszlakowym.

   Takie pilnowanie broni jest swoją drogą moim zdaniem nieco śmieszne,bo amunicja nie jest tak ściśle ewidencjonowana – wystarczy mieć pozwolenie na broń danego kalibru by kupić.A kawał rury,sprężyna i odpowiedni pręt,troche pracy i “samopał” można zrobić.

  • TakieTamLicho

   Ale i „kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub
   amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega
   grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.
   No i za “naruszenie zasad przechowywania” można stracić pozwolenie. Zresztą nie wiem jak niby taka utrata by miała mieć miejsce: szafa S1,ktoś jest sportowcem a nie myśliwym…

   • Krzysztof Jabłoński

    Nie. Za głupie zostawienie broni np. w aucie to policja może odebrać pozwolenie, ale towarzyszom nie musi. Art. 18 ust. 5. pkt 4) ustawy o broni i amunicji.

  • Krzysztof Jabłoński

   Niedopełnienie tego obowiązku jest co prawda tylko wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną, jednak już sam fakt utraty broni jest przestępstwem zagrożonym surową karą. Jeśli sąd dostrzeże utratę nieumyślną (art. 263 § 4 KK) – karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku. Jeśli uzna, że broń została umyślnie porzucona (art. 50 UOBiA) lub w tajemnicy przekazana osobom nieuprawnionym (art. 263 § 3 KK) – karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do lat 2.

 • Maryjan Maryjanowicz
 • Pingback: Dozbrajanie zamarzło w Sejmie, zastanawiam się czy PiS postąpi głupio czy mądrze | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: We Francji kolejny zamach dokonany przez islamskiego terrorystę | Andrzej Turczyn()

 • Pingback: Dyrektywa zmierzająca do rozbrojenia Europejczyków została urzędowo opublikowana | Andrzej Turczyn()