Aby zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo, władze złagodziły ograniczenia w posiadaniu broni palnej

Na stronie fakty.tvn24.pl pojawił się 5 czerwca 2017 r. krótki reportaż opowiadający o tym jak Izrael dba o bezpieczeństwo w Jerozolimie i na lotnisku Ben Guriona. Na końcu komentarza informacja jak powyżej. O złagodzeniu prawa do broni w Izraelu w obliczu ataków nożowników, pisałem w listopadzie 2015 roku we wpisie Izrael łagodzi zasady posiadania broni, po atakach terrorystycznych w Jerozolimie, ale OK nie każdy musi czytać co ciekawego dzieje się na trybunie.

Musi upłynąć całkiem sporo czasu, trup musi się ścielić na ulicach europejskich miast i nawet do poprawnych politycznie stacji dociera, że posiadanie broni przez cywilnych obywateli jest elementem koniecznym do rozwiązania problemu islamskiego terroryzmu. Ciekawe kiedy dotrze do władz PiSu? Oby dotarło to jak najszybciej!

Nam nie pozostaje nic innego jak upubliczniać tego rodzaju wiadomości. Niech do Polaków dociera przesłanie, że broń jest cenna jak życie, szczególnie gdy wokoło niespokojny jest świat. Powtarzam za TVN przesłanie z Izraela:

Aby zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo, władze powinny złagodzić ograniczenia w posiadaniu broni palnej, tak aby niemal każdy po spełnieniu odpowiednich kryteriów mógł posiadać broń.

Władze Polski, które nie idą za tym wzorem, nie dbają należycie o bezpieczeństwo obywateli.

 • niKo

  Biorąc pod uwagę felerną i zdradziecka dyrektywę 477, dużym sukcesem będzie gdy zostanie tak jak teraz.

  • Krzysztof Jabłoński

   Dużym sukcesem będzie rozpad Unii Europejskiej i powieszenie komunistów. Status quo w postaci “jest chujowo, ale stabilnie” to żaden sukces.

   • Maciek Mazan

    Jeszcze 4-5 lat i Unia odejdzie na śmietnik historii.
    Podobnie jak ZSRR i RWPG, a wcześniej Austro-Węgry, UE weszła w etap oderwanej od realiów sraczki legislacyjnej i erozji prawa. Ostatnie lata obu ustrojów były bardzo bogate w nowe przepisy, ale w pewnym momencie już mało komu chciało się je egzekwować.
    Bruksela idzie w tą samą stronę.

   • niKo

    Jak zaimplementuja dyrektywę na niekorzystnych dla nas warunkach to zatesknimy za obecnym “status quo”.
    Na lepiej raczej nie ma szans,jak się mylę to świetnie.

 • Maciek Mazan

  Izrael w obliczu zagrożenia dozbraja cywilów.
  UK planuje zwiększenie inwigilacji obywateli.
  UE planuje rozbrojenie i zwiększenie produkcji kredy.
  OK, to ostatnie to sarkazm. Ale żałuję, że nasi rządzący mają ochronę BOR i bezgraniczną wiarę w skuteczność “służb”. A wystarczy pojechać 40km na południe od Warszawy, aby zobaczyć bezradność Policji i urzędników:
  https://www.youtube.com/watch?v=L-qOcD0vTwY&t=669s
  Ciekawe, jakimi jednostkami byłoby mierzone życie tych bandytów w Izraelu – minutami, czy sekundami. Bo odpowiedź na pytanie, który rząd działa w interesie swoich obywateli, jest raczej oczywista.

 • tatik

  Jeszcze trochę i w Europie za oglądanie filmów, gdzie broń jest rekwizytem (choćby Kloss czy Borewicz) będzie wyższy wyrok niż za filmy pedofilskie. Następny etap “dbania o bezpieczeństwo Europejczyków” to w wszystkie sprzedawane rury (wodne, gazowe, słomki do napojów, kije od mopa) będą musiały mieć przegrody w środku, żeby nie zrobić z nich lufy, lub chociażby dmuchawki. Kolejny zakazy będą dotyczyły: łańcuchów i kłódek, żeby nie zrobić kiścienia, siły naciągu gumy od gaci, żeby nie użyć jej do procy lub jako cięciwy łuku.

  • Krzysztof Jabłoński

   W tradycyjnym łuku to łęczysko jest sprężyste i magazynuje energię. Cięciwa jest niesprężysta. Drzewa nie słuchają dyrektyw.

 • Pingback: MSWiA projektuje zakaz noszenia i przenoszenia broni w woj. małopolskim i Wrocławiu | Andrzej Turczyn()