To co jest publikowane na tym blogu naprawdę działa!

Pod koniec marca umieściłem na trybunie wpis zatytułowany Ankieta dotycząca dostępu do broni palnej. Wpis dotyczył ankiety przygotowanej przez panią Renatę Stanisławczyk, w celu zebrania materiałów do pracy magisterskiej. Pomyślałem wówczas, że jak już praca magisterskie zaczynają traktować o broni palnej, znaczy, że jest dobrze. Wiem to z całą pewnością, że niezwykle ubogie są wszelkie źródła wiedzy o tym co myślą Polacy o broni. Od czasu do czasu pokaże się jakieś karykaturalnie wykonanie badanie opinii społecznej, tzw. sondaż, i na tym koniec. Uznałem, że warto było pomóc, samodzielnie oczywiście ankietę wypełniając.

Wczoraj pani Renata zamieściła na grupie Broń Palna na portalu Facebook, krótką informację o zebranych ankietach.

Cieszę się, naprawdę ciesze się, że to co na trybunie jest umieszczane w praktyce działa. Właśnie o to chodzi, taka jest misja tego miejsca. Docieranie do ludzi z przystępną informacją o broni. Dodam jeszcze, że pani Renata zgodziła się udzielić krótkiego wywiadu. Już zaczęliśmy go tworzyć, zatem za jakiś czas może dowiemy się czegoś jeszcze o tych tysiącach wypełnionych ankiet.

Wesprzyj projekt utworzenia portalu o broni i wolności – Fundacja Trybun.org.pl – prawda musi się rozprzestrzeniać.

 

 • Szpiegu Szpieg

  Dwa lata temu pomagalem mojej przyjaciółce zebrać literaturę i materiały do pracy mgr dot. wpływu cywilnej broni palnej na poczucie bezpieczeństwa Polaków.
  Dziewczyna dostała nagrodę rektora za najlepszą pracę.

  Jako ciekawostkę powiem, że ankiety zbierała wśród studentów i osób nie związanych ze strzelectwem. Mimo to wyniki wskazywały, że ludzie w iększości chcą mieć broń i czuliby się bezpieczniej gdyby ją mieli.

  • Andrzej Turczyn

   gdzie ta praca, czy możliwe jest jej przeczytanie i wykorzystywanie?

   • Szpiegu Szpieg

    Jest możliwe, bo koleżanka wyrażała zgodę na udostępnianie. Spytam ją dokładnie o tytuł i podeślę na maila.

 • Jumai

  Szanuję pana z PS3

 • Pawel W

  Hmm…. 3,5 tys z 4,5tys ankiet po opublikowaniu na turczyn.org.pl? Obawiam się sporebo ‘biasu’ w tych ankietach.