Efekt opłaty paliwowej – Polakom zostaną odebrane ogromne ilości pieniędzy

Dzisiaj w serwisie PAP ciekawa wiadomość o podatkach, a właściwie o socjalistycznej nowomowie, jaką posługują się politycy PiS. Zawsze socjaliści nadają nowe znaczenie słowom, albo ukrywają prawdziwe znaczenie wypowiadanych słów. To metoda, to nie przypadkowy zabieg. W polityce wszystko jest zaplanowane. Postaram się nadać prawdziwe znaczenie słowom, jak rozumieć je powinni Polacy. Kursywą to co wynika z serwisu PAP, po czytaj tłumaczenie na język polski.

Smoliński: efekt ustawy dot. opłaty paliwowej będzie ogromny. Efekt ustawy podnoszącej opłatę paliwową będzie ogromny; ilość pieniędzy, którą pozyskamy, pozwoli nam rzeczywiście pomóc samorządom w budowie i remontach dróg – powiedział w poniedziałek wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

Czytaj: Zabierzemy Polakom w opłacie ogromne ilości pieniędzy. 

Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych złożony przez grupę posłów PiS zakłada dofinansowanie budowy lub przebudowy dróg lokalnych oraz mostów na drogach wojewódzkich. Fundusz ma zasilać nowa opłata paliwowa w wysokości 20 groszy za litr.

Czytaj: Opłata to rodzaj daniny publicznej, za którą coś jest w zamian. PiS eufemistycznie nazywa podatek opłatą, aby lepiej brzmiało w uchu Polaka. Będą pobierane pieniądze, ale będzie coś w zamian. W zamian za podatki też niby coś dostajemy. Nie dajmy się ogłupiać, ta opłata to zwyczajny kolejny, znajdujący się w cenie paliwa podatek.

Wiceminister uważa, że projekt ustawy w przyszłym tygodniu może zostać przyjęty przez Sejm. “Chcemy, żeby w tym roku samorządy mogły jeszcze skorzystać z kolejnego rozdania, w przyszłym roku środki byłyby wydatkowane” – powiedział Smoliński w poniedziałkowej audycji Radia Gdańsk. “Myślę, że to już w przyszłym roku będzie widoczne i mieszkańcy stwierdzą, że nie będą zmarnowane pieniądze” – wskazał.

Czytaj: Zabierzemy wam Polacy miliardy i będziecie nam dziękować za to, że jesteście biedniejsi. Będziecie biedacy mieli za to piękne drogi, będziecie po nich jeździli z pustymi kieszeniami. 

Smoliński pytany o skutki projektu ustawy wprowadzającej opłatę paliwową podkreślił, że nie jest to “podwyżka cen paliw, tylko podwyżka opłaty paliwowej”. “Jestem przekonany, że paliwa nie zdrożeją o 25 gr” – dodał.

Czytaj: Opłata ma być doliczana w wysokości 20 groszy do litra, a paliwa nie podrożeją o 25 groszy. Naprawdę wspaniała wiadomość, skierowana do kogoś kogo uważa się za elementarnego idiotę. Dobrą nam przekuję wiadomość pan wiceminister. Ustanowimy podatek, 20 groszy na litrze paliwa, ale paliwo nie zdrożenie o 25 groszy. Brakuje mi słów, naprawdę…

“Jest taki trend na rynku, że ceny jeszcze tanieją, więc myślę, że nasi producenci paliw i sprzedawcy będą w stanie utrzymać dotychczasową cenę” – powiedział. Przyznał jednak, że paliwo może “nieznacznie” podrożeć. “Trzeba poczekać na efekty. Proszę tu o cierpliwość” – apelował.

Czytaj: Nie ma szans aby Polacy na rynkowym trendzie obniżki paliw mogli coś zaoszczędzić. Socjalistyczny rząd PiSu postara się o to, aby zagospodarować pieniądze, które mogliby zaoszczędzić Polacy.

Wiceminister wskazał, że “nawet (…) gdyby w całości ta opłata przełożyła się na cenę, to osoby, które jeżdżą ok. 30 tys. rocznie, zapłacą ok. 300 zł więcej”. “Myślę, że to nie jest jakaś drastyczna i taka uciążliwa wysokość opłaty, która byłaby odczuwalna przez średnio jeżdżącego kierowcę” – ocenił.

Czytaj: Zabierzemy wam tylko trochę. Nie martwcie się, co to jest dla was 300 zł. Te 300 zł nie sprawi, że będziecie bogaci czy biedni, a obiecujemy, że dobrze te 300 zł wydamy. Każdy socjalista jak zabiera podatek, solenie coś dobrego obiecuje.

Podkreślił, że “efekt tej podwyżki będzie ogromny”. “Ilość pieniędzy, którą pozyskamy, pozwoli nam rzeczywiście pomóc samorządom w budowie i remontach dróg” – mówił.

Czytaj: Podwyżka podatków sprawi wielki dobrobyt. To motto każdego socjalisty: państwo musi być bogate, obywatel może być biedny. Socjalistyczne państwo będzie bogate, będzie budowało piękne drogi, po tych drogach będą jeździli biedniejsi Polacy. 

“Od dłuższego czasu samorządy skarżą się na to, że nie mają w budżetach wystarczającej ilości pieniędzy. Drogi samorządowe gminne, powiatowe i wojewódzkie są w złym stanie” – wskazał Smoliński. Mówił, że samorządy będą mogły przeznaczyć przyznane środki na drogi gminne i powiatowe. 

Czytaj: Budujemy świetlany socjalizm, zbieramy podatki w niewyobrażalnych kwotach i tak na wszystko nam nie starcza, zatem będziemy zabierali wam jeszcze więcej. Wszystko dla waszego dobra.

Powiedział, że gwarancją tego, że pieniądze pozyskane dzięki nowej opłacie paliwowej zostaną przekazane na pomoc samorządom w budowie m.in. dróg lokalnych, jest tworzony Fundusz Dróg Samorządowych. “Część idzie do Krajowego Funduszu Drogowego, część idzie do nowego Funduszu Dróg Samorządowych” – podkreślił. Jak mówił, resort zastanawia się, czy fundusz obejmie też drogi wojewódzkie. Dodał, że samorządy będą musiały mieć wkład własny.

Czytaj: Zapewniamy was Polacy, że my socjaliści z PiSu jesteśmy uczciwi. Rozważmy, czy nie warto by jeszcze na coś zabranych wam pieniędzy wydać. Będziemy wydawać uczciwie, wyłącznie w waszym interesie, na siłę zabrane wam pieniądze. 

Podsumowanie. Wielu się wzburzy i nie zrozumie tego co napisałem. Jak to – pomyślą – przecież te pieniądze pójdą na dobre sprawy, na potrzebne nam drogi. Problem, z którym mamy do czynienia jest jednak inny. Polska jest tak rozdęta swoimi funkcjami, tak rozbudowana, trawiona opłatami, podatkami, urzędniczą troską o wszelkie elementy życia codziennego, że oburzenie budzi każda próba podniesienia horrendalnych już podatków. Gdyby patrzeć na problem tej opłaty jako czegoś wyjątkowego w państwie, które nie rabuje ponad miarę swoich obywateli, byłbym pierwszy, który byłby za tą opłatą. Problem jest jednak taki, że takich opłat i podatków są dziesiątki. Każda publiczna danina oczywiście czemuś dobremu ma służyć. Zanim jednak się przysłuży, sprawi, że Polacy będą dziadami Europy. Jak pamiętam jakiś podatek na drogi do paliwa był już doliczany i co gdzie są efekty tego socjalistycznego błogosławieństwa? Rabuję się Polaków naprawdę ponad miarę. Nie pozwala się Polakom bogacić. Efekt: wynaradawianie Polski. Z Polski wyjeżdżają Polacy w ich miejsce przyjeżdżają np. Ukraińcy. Tylko ta opłata tego nie sprawia, ale ta drobna opłata jest puzzlem gigantycznej układanki zaplanowanej na drenowanie kieszeni Polaków owoców ich pracy.

Polska nie jest nam potrzebna aby nam odbierała owoce naszej pracy, którymi zatroszczą się uczciwi urzędnicy. To fikcja, to okrutne kłamstwo każdego socjalisty. Każdy socjalizm w ustach socjalisty sprawa same dobre rzeczy. Dla urzędnika socjalisty nie ma znaczenia, że Polak straci tylko 300 złotych.

Na koniec słowa prezydenta Trumpa z przemówienia w Warszawie, których socjaliści z PiS zdają się albo nie słyszeć, albo nic z nich nie pojmują:

Uzupełnienie 12.07.2017 r.

Co się z PiSem dzieje. Uskuteczniają propagandę tak idiotyczną, że aż przykro jest to czytać. Socjalizm ponad wszystko. Polacy PiS rozliczą za zrabowane nam w Podatkach pieniądze. Zapisuję Tweet, przed wyborami sprawdzę czy są do każdego domu drogi…

 • Jarek Lew

  Z tego co pamiętam dawno temu był podatek drogowy, przerzucili go do paliwa żeby był bardziej proporcjonalny, a drogi mlekiem i miodem płynące.
  Teraz widocznie tego miodu na ulice za dużo wypłynęło i trzeba zwiększyć opłatę żeby to wyczyścić.
  Już sama idea ze akcyzę albo inne daniny sa obłożone następnym podatkiem vat, jest dla mnie chora.
  Robienie z Polaków debili, którzy “łykną” wszystko dla swojego dobra może im nie wyjść, bo przebudzenie po polsce ludowej nastąpiło dawno temu a sny o potężnej i wspanialej uni są ciągle przerywane burczeniem pustego brzucha.
  Nie chce straszyć, ale jak dojdziemy do okresu kiedy wszystko będą robiły roboty, to każdy dostanie socjal i wtedy dopiero będzie wesoło.

 • max-bit

  A ja tu się właśnie zastanawiam jak w swoim wyrwać nieśmierdzący paskudny spalinowy Diesel (łe…) zamienić na silniczek elektryczny 🙂
  żart ?
  Popatrzcie jakie jest proste przeniesienie napędu np w Tesli
  http://evtv.me/2014/07/milling-mire/
  I to cały silnik + sterowanie + odzysk energii 🙂
  Żadnych olejów, wtrysków zapłonów DPF-ów tłumików, skrzyń takich czy automatycznych, jakiś prehistorycznych sprzęgieł i innego g… znanego z silnika spalinowego.
  Wciskasz (no nie gaz) i się kręci.
  DO tego trzeba tylko dodać akumulatorki i jedzie…
  Ja już nie pomnę jaką to ma moc i moment obrotowy z takiego małego gówienka.
  Oczywiście nie każdy samochód potrzebuje tyle co ma tesla (najsłabsza wersja 300 kuniów)
  Myśle że w normanym samochodzie spokojnie by wystarczyło te 120 – 130 kuniów
  No nie należy zapominać że tam moment obrotowy jest od ZERA wiec… kulturka startu to po prostu miód wciskasz i jedziesz a nie łełe łe zdechłem 🙂

  Choć ostatnio w zwiazku z wypuszczeniem modelu 3 (cena na poziomie 35 tys $) ewidentnie ktoś robi “prasę” Tesli jak widać koncerny chcą ich ukatrupić.
  Dlaczego ?
  Elon Musk powiedział jasno sam jego ma być “żywotny” co pewnie nieźle wk… innych.

  • EDiox

   Elektryki co coś co zawsze mnie kręciło, jednak czas ładowania skutecznie ogranicza ich użyteczność niestety ;/ Może karoseria z jakiś ogniw słonecznych by coś pomogła, ale dopóki nie nastąpi poważny skok w technologi baterii to nie ma co liczyć na jakiś boom elektrycznych aut. Nie mniej ogromne uznanie dla Tesli, pokazała że się da zbudować funkcjonalne i szybie auto nie wyglądające jak mydelniczka dla 5 latka. To co oferowały stare koncerny samochodowe dysponujące ogromnym zapleczem technicznym, to były jakieś kaleki czy karykatury aut, ale za bajońskie sumy. To raczej miało zniechęcić ludzi do elektryków niż odwrotnie. Więc jeszcze raz brawa dla Tesli. Oby niedługo było nas na Tesle stać, ops, nie w tym kraju ;P

   • Qba

    Już teraz Tesla 3 kosztuje tyle co Skoda Super w dieslu.

    • EDiox

     Tak tak tylko większość z nas dzięki pOsłom jeździ używanymi nieraz pełnoletnimi rzęchami, po nowych, lśniącym, dziurawych i horrendalnie drogich drogach wybudowanych z naszych podatków… ;/

     • Qba

      A co posłowie mają do niezaradności większości Kowalskich?

      Przedsiębiorców bez problemu stać na Superb.

     • EDiox

      Jedno słowo “Podatki”, wszędzie podatki, ogromne, nawet podatki od podatków. W USA z kilkukrotnie niższymi podatkami, jest bardzo liczna klasa średnia która u nas… może przemilczę istnienie tej klasy. A do tego powtórzę za panem Andrzejem;
      http://trybun.org.pl/wp-content/uploads/2017/07/trump.motto2_.jpg

     • Qba

      Ale nie trzeba ich płacić!

      Łatwo można się wymeldować i przenieść formalnie do Czech, UK czy na Cypr.

     • EDiox

      Może jednak poczytaj jak to jest z tym w praktyce, gwarantuje że się zaskoczysz. Jest to opłacalne tylko dla dużych organizacji dla których utrzymanie placówki (przynajmniej 1 osobowej) w innym kraju jest mniejszym kosztem niż różnice w podatkach. Czyli większość – to jest mali i średni przedsiębiorcy – się nie łapią. Za to korporacje i duże firmy (większość powstała podczas prywatyzacji PRL’skich molochów), nie ma z tym najmniejszych problemów. Bo co to dla nich wydać 10 tyś miesięcznie na filie, skoro pacą 1 mln podatku mniej. A poza tym chodzi też o zwykłą ludzką uczciwość i praworządność. Większość ludzi zwyczajnie nie che kombinować i oszukiwać, bo źle im z tym. A to że przepisy wyglądają jakby zostały przygotowane właśnie dla takich kochających kombinować, to już temat na osobną rozmowę…

     • Qba

      To jest całkiem uczciwe i praworządne, bo skoro zgodne z prawem to czemu by z tego nie korzystać.

     • EDiox

      Powiedz to skarbówce hy hy hy =] a poza tym pisałem już że małym firmom się to zwyczajnie nie opłaca ;P

     • Qba

      Skarbówka nie miała zastrzeżeń.

      A dla jasności firmę mam w UK, ale w Polsce nie.

     • EDiox

      Pracujesz w UK czy PL?

     • Qba

      Zdalnie

     • EDiox

      Czyli że UK, no to jest jednak różnica, wyjechać a przerejestrować się tylko.

     • Qba

      Nie, z różnych krajów.

     • EDiox

      Tak czy siak w PL Cie nie ma, wiec skarbówa do ciebie też nic niema, a mi chodzi o to jak tu na miejscu żyć. Multum “niezaradnych” polaków wyjeżdża zagranicę i odnosi sukcesy które jakoś były niemożliwe na miejscu. Czary jakieś … hyhyhy =]

 • Piotr K.

  Trzeba pamiętać, że wprowadzenie nowego podatku do benzyny, wpłynie na ceny większości produktów na rynku – zdrożeje ich transport. Także Polak będzie jeszcze biedniejszy.

 • norfonde

  Pierwsze czytanie przeniesione (przyśpieszone) na środę 10:45. Mają mocne parcie na przepchanie ustawy jeszcze przed przerwą wakacyjną. Pińcet+ przez rok dla wybrańców i pińcet- na kolejnych kilka lat solidarnie dla wszystkich. Pierwszych efektów ustawy nie odczujemy, bo krajowi, państwowi monopoliści połkną to w marży (obecnie dość wysokiej). Pakiet paliwowy nie wykończył wyłudzeń, ale za to skutecznie wykończył dostawy paliwa z zachodu, a przynajmniej obarczył te (legalne) dostawy ogromnym ryzykiem. Nawet najdrobniejsza literówka w dokumentach, czy terminowości dostawy skutkuje bilecikiem za 15-30 tys. zł. Oczywiście system działa całkowicie do dupy, że już o intulicyjności nie wspomnę, ale zawsze winny jest przewoźnik. Karuzela podatkowa to dość prosty mechanizm polegający na fikcyjnym obrocie fakturami i gotówką, a pilnuje się fizycznego transportu. Zauważcie, że nie odczuwamy w Polsce spadków cen surowca na rynkach światowych, właśnie w marży naszych monopolistów, a następnie w podatku one zginą. Obecnie nawet w Niemczech paliwo jest tańsze, zarówno w hurcie jak i w sprzedaży detalicznej. Tak na marginesie, paliwo do swojej firmy praktycznie od początku władzy “Podatków i Socjalizmu” zamawiam w rafineriach niemieckich. A nawet lepiej – ostatnio samochody opłaca mi się puścić na świecącym “żydzie” do Niemiec i tam tankować na BP. Serio, nie stać mnie już na Orlen, a stać mnie na dobrej jakości paliwo na BP, czy Shell’u u okupanta pomijając jednocześnie działanie pakietu paliwowego, a więc i wliczonego “ryzyka” legalnej dostawy.

  Paliwo do prywatnego samochodu to wierzchołek góry lodowej. Szczerze mówiąc 25 groszy przy taniejącej ropie zostanie szybko przetrawione. Zwracam waszą uwagę na inny “szczegół” nowych regulacji. Kwota nowego podatku ma być waloryzowana o stawkę inflacji, więc jeśli to przepchną zapewnią sobie rosnące koryto na lata, nie narażając się na ponowne kontrowersje w przyszłości. Drożejące paliwo wraz ze spekulacjami podniesie ceny ogółu towarów, rosnące ceny podniosą poziom inflacji, rosnąca inflacja podniesie wartość podatku. Genialne, prawda?

  • Andrzej Turczyn

   Socjaliści stworzyli samopodnoszący się podatek.

 • Robert N

  nic dodać, nic ująć, socjalizm jak dawniej

 • Apolinary Koniecpolski

  Ile to juz podatkow w paliwie przeznaczonych jest na drogi ? Za te kase powinnismy juz miec autostrady na Ksiezyc.

 • EDiox

  Świetne tłumaczenie na Polski, szacunek. Jednak złodzieje przyśpieszają i chcą głosować ustawę zanim ludzie zwietrzą że coś się dzieje (a odkręcić jest zawsze trudniej niż zapobiec). Jednak jest to broń obosieczna i może okazać się gwoździem do trumny PiS’u w następnych wyborach, a PO’sły tylko na to czekają ;/

 • Pingback: Poseł PiS Łukasz Rzepecki o ustawie dot. opłaty paliwowej: zła, antyludzka i antyobywatelska | Andrzej Turczyn()

 • Jan Fenzlan

  Kto defrauduje opłatę za podatek drogowy w paliwie? Co zbudowano za to?

  Pole popisu dla CBA i CBŚ. A tu kolejny haracz.Bo za mało złodziejom?