Socjalistyczna partia PiS chwali się uzależnieniem gospodarki od państwowej interwencji

W najbliższych miesiącach możemy się spodziewać nasilającego się wpływu funduszy europejskich na tempo wzrostu naszej gospodarki – wskazał wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński. We wtorek z informacją nt. wykorzystania środków z Polityki Spójności na lata 2014–20 zapoznał się rząd. “Mamy już tę perspektywę 2014-2020 dobrze rozpędzoną. (…) Ona już chodzi na wysokich obrotach” – powiedział Jerzy Kwieciński podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami.

“W najbliższych miesiącach możemy się spodziewać nasilającego się wpływu funduszy europejskich na tempo wzrostu naszej gospodarki” – zaznaczył, przypominając, że okres pomiędzy podpisaniem umowy a faktycznym efektem, który czuje już gospodarka, to kilka kwartałów, w zależności od charakteru projektów.

Kwieciński zaznaczył, że rząd liczy też na silne odbicie inwestycji samorządowych w tym roku, w dużym stopniu współfinansowanych ze środków unijnych. “Przypomnę, że to załamanie w inwestycjach samorządowych było w zeszłym roku bardzo silne – one spadły do 23 mld zł, w tym roku są plany osiągnięcia około 50 mld zł” – mówił.

Jak jednak wskazał, choć fundusze unijne przyczyniają się do naszego wzrostu gospodarczego, szczególnie zwiększenia inwestycji, nie chciałby przeceniać ich roli. “Przypomnę, że nasza Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju ma pobudzić inwestycje w naszym państwie, z wykorzystywaniem naszych krajowych zasobów, jak również zasobów zagranicznych, ale innych niże te, które pochodzą z UE w ramach Polityki Spójności czy Wspólnej Polityki Rolnej” – zaznaczył. (PAP)


Nie zamieszczam całości tego socjalistycznego bełkotu, gdyby ktoś chciał się zapoznać, jest tu.

Im uważniej przyglądam się polityce gospodarczej obecnego rządu, tym mam większe przekonanie, że rządzą nami socjalistyczni, gospodarczy idioci. Ci ludzie szczycą się znaczącym wpływem państwowej interwencji w gospodarkę. Przecież te fundusze to nic innego jak właśnie to. Pieniądze wydawane przez państwo mają trzymać przy życiu polską gospodarkę. Szaleńcy, prowadzicie nas na dno!

Patriotyczni socjaliści nie dostrzegają do czego to prowadzi. Tylko fundusze, fundusze, wreszcie pieniądze z funduszy. Polska gospodarka jest uzależniona od cykliczności europejskich funduszy. Polska gospodarka staje się coraz bardziej uzależniona o pieniędzy z Brukseli. Nie dziwi mnie, że wspólne ideały socjalizmu trzymają socjalistów z PiS przy socjalistach z UE. Pieniądze wydawane przez państwo są pieniędzmi wydanymi najgorzej. Cudzie pieniądze wydawane na cudze potrzeby, przez urzędnika. Nie może być gorzej. Taki sposób wydawania pieniędzy jest poprzedzany ich rabunkiem z kieszeni obywateli.

W ślad za tą interwencją idą wysokie podatki, bo socjaliści z PiS wiedzą lepiej jak wydawać nasze pieniądze. W związku z tym drenują gospodarkę, która nie może zacząć się spontanicznie rozwijać. Jak celem będzie wydawanie pieniędzy przez państwo, to lista wydatków nie nigdy nie dobiegnie końca. Ciągle jakiś bełkot o solidaryzmie społecznym (czytaj rabowaniem jednych i dawaniem innym) w oczekiwaniu na wdzięczność przy urnach wyborczych. Z towarzyszem Gierkiem towarzysze z PiS moglibyście budować 10 potęgę na świecie, ale efekt będzie ten sam.

PiS ogłuchł na ten czas przemówienia prezydenta USA Donalda Trumpa, w którym powiedział niezwykle doniosłe słowa:

Aby jednak zrozumieć to Trump powiedział, trzeba mieć pokorę aby zrozumieć, że jednak obywatel lepiej postąpi z owocami swojej pracy, niż najbardziej oddany socjalistycznym ideałom urzędnik.

Zawalą Polskę ci socjalistyczni patrioci, nie mam wątpliwości. Katastrofa przyjdzie w najmniej oczekiwanym momencie. A gdyby ktoś chciał więcej, to jeszcze to

 • max-bit

  Panie Andrzeju proszę tak nie pluć na PIS obrażą się i z nowelizacji UOBiA nici.
  🙂
  Żarcik ale czy na pewno ?

  • Andrzej Turczyn

   To nie plucie, to feedback na ich działania. Ja się nie spieram, jak pokazuję co myślę. Skąd PiS ma wiedzieć czy robi dobrze, gdy ludzie im nie odpowiadają. No to ja jaki zdeklarowany zwolennik patriotów staram się oceniać co robi PiS. Jak tego ktoś tam nie zrozumie, to ja nic nie poradzę.

   • max-bit

    🙂
    A od kiedy to np obciążenia podatkowe są dobre 🙂
    Ma Pan nie wątpliwe trochę racji ale to u nich działa ciut inaczej …
    Po za tym bez spinki napisałem żarcik 🙂

  • norfonde

   Marny deal. Podatek drogowy, podatek od tv, podatek od wody, nowa wersja podatku handlowego, opodatkowanie VATem usług ubezpieczycieli, wzrost opłat za wywóz śmieci, wzrost obciążeń fiskalnych i formalnych dla firm i obywateli, wzrost akcyzy na alkohol – to i wiele innych za perspektywę niewiadomych losów projektu nowej uobia? Trzeba przyznać, że jeśli traktować to w formie żartu to poczucie humoru na Wiejskiej stoi na astronomicznym poziomie.

 • Zachód osiągnął wielki “sukces” poprzez wyzyskiwanie miliardów ludzi, pracujących za grosze…

 • norfonde

  Panie i Panowie.
  Proponuję usiąść wygodnie, wziąć do ręki popcorn i piwko oraz mocno, bardzo mocno zapiąć pasy, będzie solidnie trzęsło ludziska. Oto czeka nas niesamowity obraz początku końca tego socjalistycznego bizancjum. Jak u Hitchcock’a, rozpocznie się od trzęsienia ziemi, a później napięcie będzie rosnąć. I podobnie jak w fabułach Hitchcock’a zostaniecie niewinni wplątani w wir wydarzeń. Miejsca mamy jako podatnicy zapewnione w pierwszym rzędzie. Myślę, że nie dadzą długo czekać na premierę.

 • Bartosz Skowroński

  a gdyby tak przejąć władzę, ogłosić bankructwo państwa (bo już jesteśmy tylko czekamy aby wybuch był jak najbardziej spektakularny), rozliczyć co do rozliczenia i wprowadzić nowy porządek w konstytucji zapisać że podatki dla osób fizycznych to max 10% przychodu z jakiegokolwiek źródła (po lini wnuki-dzieci-rodzice-dziadkowie 0%) brak jakichkolwiek ulg i progów. Dla firm max 2% przychodu (brak jakichkolwiek kosztów) a szef biorąc zysk dodatkowo swoje 10% od osób fizycznych. (majątek firmowy używamy do celów prywatnych podatek jednorazowy 5% wartości płatne przez kogokolwiek).
  i żadnych innych podatków. (dopuszczam cła i akcyzy ale tylko w takiej wysokości aby chronić własną gospodarkę(cła), zachować rezerwy materiałów strategicznych (akcyza).
  samorządy dostają swoją część z podatków od przychodów( 30%?) tyle podatków żadnych ulg odliczeń itd. Całe prawo podatkowe na stronie A4.
  A celem państwa w skrucie ma być ochrona zewnętrzna (wojsko), wewnętrzna (policja), reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej, zapewnienie infrastruktury transportowej.

  hmm… Pomarzyć zawsze można.

 • Arkadiusz Kozieł

  Mam od groma kolegów w kraju, którzy zajmują się różnego rodzaju handlem z firmami z najprzeróżniejszych dziedzin. Większość z nich podczas naszych rozmów twierdzi, że od 2016-go systematycznie inwestycje spadają i obecnie są m/w już o około 40 % mniejsze, z tendencją dalszych zniżek. Ja też to widzę.
  Co do funduszy unijnych, to ich wykorzystanie stoi na niskim poziomie. Szarym ludkom urzędnicy często odmawiają, a potem oddają niewykorzystane pieniądze. Pamiętam jednego z moich klientów. Gość napisał wniosek. Super wniosek, z wszelkimi bajerami, innowacyjnościami, itp. Najpierw dostał odpowiedź, że czegoś tam nie było w papierach.
  Odpisaliśmy im, że jest to na tej i tej stronie. To odpisali, że ok, ale nie ma znowu czegoś tam. Oczywiście, było i im odpisaliśmy gdzie to jest. Cały czas leciał na maxa ustawowy czas na odpowiedzi. No i w końcu pismo, że jest super, że wszystkie papierki się zgadzają, ale sorki memorki, skończył się szmal.
  Za to konkurent tego pana, którego znam również, a który ma odpowiednie koneksje koleżeńskie w odpowiednim miejscu otrzymał w tym czasie z tego funduszu bez problemu większy szmal na podobną inwestycję. Większy, choć na tańszy sprzęt. Znam wszystko z autopsji, bo się min. tymi sprzętami zajmuję zawodowo.
  A już rozp…….e funduszy na tzw projekty konsultingowe, itp. to jest jedna wielka ściema i w zasadzie te pieniądze są przejadane.

 • Apolinary Koniecpolski

  Fundusze europejskie to legalny system korumpowania kasty administracyjnej i politycznej krajow czlonkowskich. Zaden z politykow nie podejmie swiadomej decyzji wyjscia z EU gdyz automatycznie jego ugrupowanie straci poparcie a jego koledzy partyjni stolki. W Brukseli sa tego swiadomi dlatego tak z nami pogrywaja. PiS wcale nie jest antyunijny a jedynie pragnie doic kilka krow na raz.

 • Maciek Mazan

  Na niedzielnym pikniku NTS usłyszałem, że MSBS nie pojawi się na rynku cywilnym przed 2020 r. Podobno dlatego, że FB wzięła jakąś unijną dotację na budowę linii produkcyjnej tych karabinków. Jeden z warunków wyklucza możliwość zarabiania na inwestycji na wolnym na rynku (rządowe zamówienia to inna parafia).
  Relacja z drugiej ręki, ale o podobnych absurdach słyszałem już wcześniej w przypadku innych firm, a nawet inwestycji samorządowych. A podobno unijne pieniądze miały wspierać innowacyjność polskich firm… W praktyce zaś duszą ją, aby przypadkiem nie zagroziły przemysłowej hegemonii Niemiec.

  Cetero censeo UE delendam esse.

 • EDiox

  Firmy i samorządy zamiast działać by zaspokoić potrzeby klienta/obywatela, dwoją się i troją nad zdobywaniem funduszy. Inwestycje są zaplanowane pod wytyczne UE a nie realne potrzeby ludzi, ciekawe jak to się utrzyma gdy fundusze się skończą. Jak terma którą trzeba podgrzewać by działała czy jak na lotnisku w Pścini Dolnym gdzie nie przyleci pies z kulawą nogą? Już nie wspomnę o horrendalnej korupcji i innych nieprawidłowościach które ZAWSZE towarzyszą pieniądzom przepływającym na styku rynek rząd!

 • Krys53

  z 1 EURO z POKL ok 80-85 centów (w zależności od roku) wraca do krajów starej UE, najwięcej do Niemiec..
  a stawiam najlepszą polską wódkę jak ktoś mi znajdzie obiektywny bilans roczny obecności RP w UE robiony przez niezależny audyt, chyba gdzieś na lata 2006/08 się skończyło publikowanie takich raportów w MR, teraz są tylko propagandowe prezentacje,
  jakby policzyć nasze składki + koszty tzw dostosowania sie do przepisów UE (niekiedy takich jak nie stosuje kraje starej UE) i efektywność naszych inwestycji (osławione aqaparki w każdej wsi) to od lata dopłacamy do tego interesu…
  dużo o tym pisze NCzas i Tomasz Cukiernik http://tomaszcukiernik.pl