Donald Trump: źródłem nowych zagrożeń na świecie są państwa bandyckie, takie jak Korea Północna, Iran i Syria oraz rządy, które je wspierają i finansują

Prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że źródłem nowych zagrożeń na świecie są państwa bandyckie, takie jak Korea Północna, Iran i Syria oraz rządy, które je wspierają i finansują.

W odpowiedzi reżim irańskich mułów oświadczył w sobotę, że arbitralna i konfliktowa polityka prezydenta USA Donalda Trumpa stanowi zagrożenie dla światowego bezpieczeństwa.

Napięcie w stosunkach między Waszyngtonem a Teheranem wzrosło, od kiedy na prezydenta USA został wybrany Donald Trump, który często mówił o Iranie jako o głównym popleczniku terrorystów. (PAP)


Proponuję aby wyborcy PiS zwrócili uwagę na te słowa. Trump wprawie nie z nazwy, ale jednoznacznie wskazał palcem na Chiny. Chiny prowadzą politykę wsparcia dla Iranu, Korei Północnej. Nie ma ich wprawdzie w Syrii, ale w Syrii jest sojusznik Chin – Rosja. Dlaczego akurat wyborcy PiS powinni zwrócić uwagę? Odpowiedź moim zdaniem jest dziecinni prosta. Morawiecki, Szydło, Kuchciński prowadzą bardzo intensywną politykę zbliżenia z komunistycznymi. Dowód sprzed 2 dni – Polsko-Chińskie Forum „Pasa i Szlaku” ds. Współpracy Infrastrukturalnej, organizowane w Warszawie. Dowód z dzisiaj – tak wygląda internetowa strona Sejmu:

Ci państwo jakkolwiek mówią o sobie patrioci, zdają się kompletnie nie pojmować konsekwencji swoich działać, albo chcą świadomi doprowadzić do tego, że w stosunku do USA będziemy po drugiej stronie barykady. To nie jest dopuszczalne paktować z komunistami, chcieć dać im zarabiać, nie dostrzegając do o Chinach mówi Polski strategiczny sojusznik militarny. Szczerze pisząc jak rozpoczęła się ta hucpa związana z Chinami nie mogłem w to uwierzyć. Teraz krzyczę na alarm, bo za moment będzie za późno. Ci, którzy mienią się patriotami wepchną na w orbitę komunistycznego mocarstwa.

Niech nikt nie wierzy bzdurom, że to tylko pieniądze, że to tylko gospodarka. Unia Europejska też była projektem tylko gospodarczym, dzisiaj jest ideologicznym bagnem. Z Chinami tym większy będzie problem im większy problem stanowi komunistyczna armia, którą Chiny dysponują. Jak USA wpadnie na pomysł zaniechać ochrony chińskich inwestycji w Polsce, które Morawiecki chce tu prowadzić, będziemy gubieni. Zgubienie w najbardziej przerażającym znaczeniu słowa zgubienie.

Wsłuchujcie się Polacy w słowa prezydenta supermocarstwa, które zbudowane zostało na chrześcijańskich wartościach, którego żołnierze wciąż mają Biblię w plecaku i modlą się do Boga objawionego w Biblii. Trump powiedział prawdę. Gdy zaczniecie wierzyć komunistom, dla których skłamać, zabić to pestka, nie dość, że nie będzie pieniędzy, to jeszcze będzie katastrofa. Komuniści Chińscy zabili 100 milionów chińczyków gdy budowali to co dzisiaj tam Morawiecki wielbi. Tam nawet nie było odwilży, ot propaganda każe wierzyć, że w Chinach komunizm to przeszłość.

 • Paweł Czips

  Źródłem zagrożeń na świecie nigdy nie była Syria, Iran czy Korea Północna tylko ci którzy chcą te kraje zniszczyć i podporządkować, czyli USA, a konkretnie globalistyczni bandyci wykorzystujący amerykańskie możliwości…

  • Andrzej Turczyn

   Wielbicielu komunistycznych państw, tu takie brednie nie przechodzą.

  • Maciek Mazan

   Korea Płn – tu raczej ciężko obronić tezę.
   Syria – pełna zgoda, ten kraj nie napadał na sąsiadów w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Sam natomiast był obiektem ataku bardziej agresywnego sąsiada.
   Iran – tu mamy jaja jak berety. Raz sojusznik, raz zływróg USA / Izraela. Zależnie od tego, czy wspomnianym wcześniej państwom udawało się instalować u władzy “swoich”, czy też kończyło się to porażką.

   Warto zadać więc pytanie – czy można nazywać “bandyckim” kraj, który zaczął mieć dość mieszania się obcych w jego sprawy i pokazał pazury?

   I druga rzecz – jak dotąd Iran stabilnie siedzi tam gdzie jest, nikt nie odważył się naruszyć jego granic. Iraku, Syrii i Libanu praktycznie nie ma. Egipt też zajęty jest swoimi sprawami.

   No i na koniec – to nie Iran finansuje wahabitów, tylko Arabia Saudyjska. Obecny sojusznik USA.

   Powinnismy wyciągnąć z tego lekcję dla siebie.

   • max-bit

    He he ….
    Korea płn. – potworek sztucznie utrzymywany dla jednego celu aby w danym momencie przybijać przeciwnika do ściany na zasadzie jak co to zdestabilizujemy rejon wojną KP. i tak od ilu ? od prawie 70 lat.
    Kraje które mają w tym interes (w danym momencie bardziej lub mniej) USA, Rosja, Chiny.
    Syria – sprawa banalna – Gaz, Ropa – Interes USA, Rosja, po części Izrael.
    Iran – no tutaj historia jest taka sama od lat, USA i Rosja gmyrają, temat jest jeden ROPA.
    Iranu nikt nie tyka gdyż mają dość sprawną armię i USA doskonale wie że zaraz wtrąciła by się Rosja i mogli dostać by łomot. Wieć podgryzają ich na inne sposoby.
    Arabia Saudyjska – jakoś tych nikt nie tyka, sponsorują terroryzm i co i nic.
    Łby ucinają tam na co dzień i jakoś nikt tam nie broni ludzi którzy walczą o jakieś wartości w tym kraju (demokratyczne). Bo USA i AS deal-uje ostro …
    Ostatnio Katar stał się imperium zła pewnie nie za bardzo chciał się polityce USA i w trymiga stał sie imperium zła.

    • Maciek Mazan

     Katar to bardzo ciekawy przypadek.
     Jeszcze w latach 90 mieli bardzo dobre relacje z Zachodem. Był to jeden z nielicznych krajów, do których sprzedawano najnowocześniejsze uzbrojenie. Kupili na przykład myśliwce przewagi powietrznej F-15, wcześniej rozważali zakup Tornado ADV.
     Nagle zaczęli komuś bardzo przeszkadzać. A że na “broń masowej zagłady” nawet najbardziej naiwni się już nie nabiorą, to trzeba było wymyślić coś nowego.

     Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o szekle.

 • Krzysztof Jabłoński

  Off topic. Przypadkiem się natknąłem na ten materiał z 2016 roku: https://youtu.be/uQMzSHMmPZk

 • Krzysztof Jabłoński

  Off topic. Intrygujące zdanie na temat broni powiedział “Policjant Majk” z US:
  https://www.youtube.com/watch?v=3rW5y0Vl-PY&start=302&end=324
  “Szczerze, zatrzymując do kontroli drogowej kogoś, kto ma pozwolenie na noszenie ukrytej broni, ale nie ma jej przy sobie, opierdalam ich za to.”

 • makeintosch

  Przyganiał kocioł garnkowi.
  Stany obalały legalne rządy w Ameryce Południowej i ŚrodkoweJ, umieszczały w miejsce jednych dyktatorów inny, wygodny im w danej chwili reżim, przyczyniały się do śmierci ludzi dla zysków korporacji – np. vide bananowe republiki, a na sumieniu w przeszłości ma masowe niewolnictwo i ludobójstwo rdzennych Amerykanów.

 • Pingback: Czy oni nas ograją, a może czy sami się zakiwamy? | Andrzej Turczyn()