Do oskarżycieli broni palnej

Nie biorę na siebie żadnej odpowiedzialności! To oświadczenie składam w imieniu urządzenia, nazywanego powszechnie BRONIĄ PALNĄ. To urządzenie nie potrafi przed Wami samo się obronić. BROŃ PALNA jest wobec Was bezbronna, zatem ja adwokat, pro bono podejmuję się obrony.

Oskarżyciele, czy zgodzicie się ze mną, że broń palna sama nie obroni się przed Wami? Chyba nie tak trudno ten fakt uznać za oczywisty? Nie mówi, nie myśli, nie jest w stanie wyrazić opinii. Te tezy znajdują powszechne uznanie.

Oskarżyciele, chętnie stawiacie broni palnej rozmaite zarzuty. Zarzut zabijania, niszczenia niewinnych istnień na świecie. Tak, jak to urządzenie obronić się przed Wami nie potrafi, tak i zamiaru zabicia nie jest w stanie podjąć i wyrazić. Nie mówi, nie myśli, nie umie zamierzyć zabójstwa. Nie może być sprawcą złego czynu ten, kto nie mógł rozumieć jego znaczenia lub kierować swym postępowaniem. Nie sądzicie chyba, że broń rozumuje i do tego sama potrafi wystrzelić.

Oskarżyciele, odpowiedzialność za zły czyn może powstać tylko wówczas, gdy ten kto go wykonuje ma zamiar jego popełnienia, tj. chce go popełnić albo przewidując taką możliwość, na to się godzi. Nie możecie urządzeniu, które nie mówi, nie myśli, stawiać przestępczych zarzutów.

Oskarżyciele, nie możecie zarzucać broni palnej nawet nieumyślnego działania. To urządzenie nie myśli, nie mówi, nie może być odpowiedzialne niezachowania ostrożności niezbędnej do powstrzymania się od zadania komu krzywdy. Tak, broń palna nie ma możliwość przewidzenia czegokolwiek.

Oskarżyciele, przestępcze działanie można zarzucać tylko podmiotowi, o którym można powiedzieć KTO! O broni palnej możecie jedynie mówić CO! Sprawcą zbrodni może być tylko TEN KTO ją popełnia.

Oskarżyciele, z taką łatwością mówicie, że broń zabija. Te słowa nie wytrzymują nawet żartobliwej krytyki.

Sprawców krzywd zatem szukajcie wyłącznie pośród ludzi.

Inne wpisy związane z powyższym tematem:

Robią z nas idiotów: “Policyjna broń wystrzeliła”.

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trubun.org.pl. Moje możliwości oddziaływania na przestrzeń publiczną, są miarą waszego zaangażowania i wsparcia. Ruszamy z akcją billboardową, bez waszego zaangażowania marna to będzie akcja.