Newsweek o broni palnej, czy Ty też masz taki stan umysłu?

news.29_2016_Strona_1

news.29_2016_Strona_2 news.29_2016_Strona_3

 


Krótki komentarz. Jakiś czas temu rozmawiałem z dziennikarką Newsweeka. Mówiłem ze 20 minut o pozytywach związanych z posiadaniem broni palnej. Ani słowa o panu Braunie i jego haśle kościół, szkoła, strzelnica, mennica. Na swoim blogu wprost krytykuję pana Brauna. Pani dziennikarce zupełnie nie przeszkadzało to aby ze mnie zrobić promotora pana Brauna i jego działalności organicznej. Zupełnie nie zainteresowało pani redaktor co mówiłem, że chciałbym aby Polacy dorównali europejczykom w ilości posiadanej broni palnej, aby i w tej dziedzinie czerpali ze wzorców Europy Zachodniej – pewnie to do całości nie pasowało. No trudno, przeboleję… to nie o mnie świadczy tylko o tym tygodniku i autorach tekstu.

Z moich pozytywnych słów zaczerpnięto niewiele. Nie ma znaczenia i nie to chciałem skomentować. Hoplofobia (strach przed bronią) to stan umysłu, zwykle wynikający z pomijania faktów, to zupełnie obiegowe, czasem nieracjonalne, opinie. Dyżurny autorytet – uzbrojony na co dzień pan Jerzy Dziewulski i jego niecodzienne opinie, że broń została stworzona do zabijania, zawsze wywołuje agresję, jest źródłem masakr i wojen – wywołuje u mnie już jedynie uśmiech. Może kiedyś będę miał jeszcze okazję zapytać pana Dziewulskiego czy jest człowiekiem agresywnym, czy tkwi w nim żądza mordu niewinnych kobiet i dzieci, ilu dopuścił się masakr, a może nawet zapytam czy ma w planie wywołanie jakieś choć lokalnej wojny.

Cieszę się, że w tygodniku Newsweek ukazał się artykuł o broni. Naprawdę dobrze się stało, bo warto skonfrontować swoje myślenie, z tym jakie ma lewicowe – niektórzy mówią antypatriotyczne, resortowe – środowisko. Powtarzam do znudzenia wciąż te same słowa, że zamiłowanie do broni jest wpisane w polski patriotyzm. Teraz jest okazja skonfrontowania własnego myślenia. Po której jesteś stronie? Czy przypadkiem część Polaków, co się za patriotów uznaje, nie ma w temacie broni palnej lewicowego myślenia?

Przeczytajcie tekst z tygodnika Newsweek, straszącego Polaków już swoją okładką. Po uważnej lekturze zachęcam do rachunku sumienia…