Komendant Wojewódzki we Wrocławiu w 2016 roku w celu ochrony osobistej wydał… dwa pozwolenia na broń.

We Wrocławiu od początku roku w celu ochrony osobistej wydano dwa pozwolenia na broń.

pi.KWP.WROC.260816

dec.290216 dec.290616

Nie wiem czy powinienem napisać aż dwa, czy tylko dwa… Komendant Wojewódzki we Wrocławiu jest przynajmniej konsekwentny i „swoim” także nie daje.

Zastanawiam się tylko czy moje informacje sprawią, że KWP w Katowicach przestanie dawać pozwolenia „swoim” czy też inni komendanci dołączą to śląskiego komendanta i zaczną wydawać pozwolenia przechodzącym na emeryturę policjantom. Szczerze pisząc wolałbym aby tak właśnie się stało. Zawsze to jakiś krok w przód. Panowie komendanci okazuje się, że można wydawać pozwolenia na broń do ochrony osobistej, zatem dawajcie, chociaż „swoim” jak się to ma w KWP w Katowicach, niech to będzie jakieś absolutne minimum!

Systematycznie odsłaniam rzeczywistość pozwoleń na broń w celu ochrony osobistej. Z dotychczasowych informacji wynika, że w wydawanych pozwoleniach prowadzi KWP w Katowicach. Tylko tam jest taka sprawa, że głównie pozwolenia otrzymują policjanci udający się na emeryturę. KWP w Gorzowie Wielkopolskim, w Opolu, w Szczecinie nie wydają pozwoleń na broń w tym celu. KWP w Białymstoku wydał jedno pozwolenie. Dzisiaj informacja o pozwoleniach Komendanta z Wrocławia. Mam nadzieję, że uda mi się skompletować pełny obraz, pytania zadałem do każdej komendy wojewódzkiej.