Niedziela to czas na mądrość Biblijną, bez tej mądrości człowiek jest zwyczajnym głupcem.

 

W niedzielę warto odpocząć od zgiełku spraw. Dzisiaj zachęcam do skorzystania z mądrości 14 rozdziału ewangelii napisanej przez ewangelistę Łukasza. Oto kilka krótkich zdań, a mądrość taka, że ratować może wielkie sprawy.

 

Szczerze piszę nie zdawałem sobie sprawy, że są ludzie, którzy nie korzystają z tej elementarnej mądrości. Nieco bardziej to skonkretyzuję. Nie wiesz, że zwyciężysz, nie bierz się za wojnę, bo możesz narobić kłopotów nie tylko sobie ale i innym. Jak bierzesz w swoje ręce cudzy los, nie nie opieraj się na przypadku lub szczęściu. Gdy bierzesz w ręce cudzy los twoje kroki muszą wynikać z pewności. Nie można działać po omacku, nie znając skutków własnych czynów, szczególnie wówczas gdy przedsiębrane działanie efekt może przynieść odwrotny do zamierzonego…

Z tą mniej więcej przestrogą napisałem wpis Europejska dyrektywa o broni, podzielę się moim wątpliwościami. Wyobraźcie sobie, że są tacy, do których nic z tego nie dotarło, absolutnie nic. No cóż, jak sobie pościelicie, tak będziecie spali – to bardzo stare polskie przysłowie. Warto pamiętać, skoro wiedza biblijna w narodzie marna.

Zachęcam do Biblii, bo niedziela to czas na mądrość Biblijną, bez tej mądrości człowiek jest zwyczajnym głupcem. Mądrość zaczerpnięta z Biblii także jest potrzebna gdy sprawy dotyczą broni.