Zmiana prawa o broni – to zadanie dla nas wszystkich

Przy okazji wspominania katastrofy Smoleńskiej, poseł Stanisław Pięta został poproszony o kilka słów dla internetowego kanału prawicowyinternet. To jest zadanie dla nas wszystkich – tak poseł Stanisław Pięta odniósł się do niedawnej swojej wypowiedzi “Polacy chcą broni w domu i będą ją mieć (…) zmiana jest w 100 % pewna”. Moja ocena jest taka, że mamy jeszcze naprawdę wiele do zrobienia. Aby zmiana nastąpiła i aby była trwała, nie wystarczy mieć doby projekt i potrafić go uzasadnić. Potrzebna jest widoczna wola mas – ludu.

W PiS wcale nie ma woli politycznej zmian w zakresie prawa do broni. Są stronnicy zmian, ale są i przeciwnicy. To moim zdaniem jednoznaczne. Bez oddolnej zmiany świadomości społecznej żadne zmiany nie będą możliwe. Oni – decyzyjni politycy PiS – tych zmian się po prostu obawiają. Z jakiego powodu, tego oczywiście nie wiem, mogę się jedynie domyślać ale jakie to ma znaczenie. Etap projektowania prawa mamy zakończony. Projekt w Sejmie żyje własnym życiem.

Jednoznaczne dla mnie się stało, że czas na wzmocnienie ogólnopolskiej organizacji społecznej jaką jest Ruch Obywatelski Miłośników Broni. ROMB musi mieć działające struktury w terenie i niezwłocznie do tego przystępuję. Na stronie www.romb.org.pl w tym celu zostało utworzone forum dla członków stowarzyszenia. Jest platforma do wymiany myśli. Zaczyna się wiosna, z jej nastaniem będę jeździł po Polsce starając się tworzyć lokalne struktury. Musi nas być zdecydowanie więcej i musimy być zdecydowanie lepiej widoczni. Osiągnęliśmy wiele, ale stoimy przed murem obaw, niechęci – które musimy pokonać.