Myśliwi to świetny materiał dla obrony terytorialnej – uważa prof. Jan Szyszko

Myśliwi to świetny materiał dla obrony terytorialnej – uważa prof. Jan Szyszko. Według ministra środowiska to duża grupa ludzi, którzy potrafią strzelać i świetnie poruszają się nocą. Docierają do 85 proc. powierzchni kraju, tam gdzie nikt nie chodzi. Myśliwy pójdzie wszędzie i zajrzy w każde miejsce. Ma pełną penetrację i znajomość terenu, a do tego świetnie się porusza nocą – tłumaczył na antenie TVP Info Szyszko. Myśliwi mogą być dobrym uzupełnieniem powstających właśnie Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Pamiętajmy, że to 120-130 tys. ludzi świetnie posługujących się bronią. Potrafiących strzelać również do celów ruchomych. Warto więc na to zwrócić uwagę i przyjrzeć się sprawie chłodnym okiem – podkreślił minister środowiska.

(źródło rp.pl dorzeczy.pl tvp.pl)


Moim zdaniem. Pomysł pana ministra jest bardzo dobry. Jestem gorącym zwolennikiem poszerzania aktywności społecznej w interesie publicznym. Polska to nie tylko to co państwowe, Polska to przede wszystkim my – Polacy. Przede wszystkim my. Wszelka aktywność państwa jest pochodną zjawiska społecznego jaką jest naród polski. Nie twierdzę oczywiście, że państwo w aktywowaniu Polaków powinno być bierne. Polacy przez zaborców, komunistów i przez własną głupotę oduczyli się współdziałać ze sobą we wspólnym interesie. Państwo powinno być aktywne w tej sprawie, ale nie przez przejmowanie coraz to nowych aktywności ludzkich, a przez ich stymulowanie i umożliwianie ich rozwoju.

Obrona przed wrogami to pierwsze zadanie państwa, ale przed tym stoi powinność Polaka z karabinem w ręku dbać o wolność tej ziemi, o bezpieczeństwo bliskich. Państwo ma obowiązek tworzyć silną, dużą armię. Państwo ma też obowiązek w system obrony wprząc każdego Polaka, w sposób jaki się tylko da.

Myśliwi wsparciem do WOT – pełna zgoda. Taki samy los powinien spotkać każdego posiadacza broni w Polsce. Panie ministrze Antoni Macierewicz warto rozważyć to co już starałem się wyrazić, że czas na ustawę o organizacjach paramilitarnychJest nam potrzebna ustawa o organizacjach paramilitarnych – jest i to bardzo. Polaka z karabinem to zupełnie naturalne zjawisko.