Andrzej Turczyn dla portalu wGospodarce – “Terroryści korzystają z broni nielegalnej”

Pan redaktor Arkady Saulski opublikował na portalu wGospodarce krótki wywiad ze mną w roli głównej. Zachęcam do zapoznania się z tym co naprędce miałem do powiedzenia w związku z zamachem w  Londynie oraz obłąkańczą polityką eurokratów w sprawie dostępu do broni palnej.

Dla zachęty do przeczytania całości zamieszczam poniżej fragment będący odpowiedzią na jedno pytanie, pytanie ważne bo dotyczące Polski. Cieszę się, że są w Polsce młodzi dziennikarze, którzy nie boją się publikować cierpkich słów pod adresem eurokratów i rządzących Polską polityków. Rząd musi mieć feedback aby wiedział jak powinien postępować…

Arkady Saulski: W Polsce także mamy problem z dostępem do broni palnej. Jest lepiej ale droga dla uczciwego obywatela wciąż jest długa. Z kolei sama policja przyznaje, iż problem niedozwolonego stosowania broni przez jej legalnych posiadaczy realnie nie istnieje, co jednoznacznie potwierdza, iż teza o tym jakoby “Polacy nie dojrzeli do broni” jest fałszywa. Czy zamachy na zachodzie Europy mogłyby odmienić pogląd polskich władz i polskiej policji na tę kwestię?

Andrzej Turczyn: Objęcie władzy przez PiS wywołało we mnie nadzieję, na pozytywne zmiany w sprawie dostępu do broni palnej. Niestety w tym zakresie PiS okazał się lewicowy. Politycy PiS albo unikają tematu, albo mówią na takim poziomie abstrakcji o dostępie do broni palnej, że nic z tego nie wynika. Z całą pewnością nie można spodziewać się po nich pozytywnych zmian. Jak mówiłem pojawiła się restrykcyjna dyrektywa unijna i szczerze obawiam się, że rząd ją implementuje w bardzo niekorzystny dla Polaków sposób. PiS jednak jest przywiązany do Unii Europejskiej i pomimo systematycznego policzkowania przez eurokratów nie bardzo chce się im w każdej ważnej sprawie przeciwstawiać. Dostęp do broni jest dzisiaj niezwykle ważną sprawą. Gdybym jednak się mylił w tym co diagnozuję, będę bardzo zadowolony, że nie miałem racji. Krótki czas to pokaże.

Moim zdaniem aby przebieg zamachów w Londynie mógł odmienić pogląd na temat broni palnej, politycy PiS powinni z większym zaangażowaniem patrzeć na to co mówi i robi prezydent USA Donald Trump. Moim zdaniem to bardzo roztropny polityk. Nie tak dawno Prezydent Stanów Zjednoczonych przysięgał publicznie przed posiadaczami broni w USA, że nigdy przenigdy nie będzie ograniczał prawa Amerykanów do posiadania i noszenia broni palnej. Polscy politycy powinni nie tylko chronić się pod skrzydłami USA, ale i brać z Ameryki dobry przykład. Dostęp do broni do jedna z takich istotnych spraw, które warto naśladować.


Apeluję o wsparcie budowy w Polsce portalu poświęconego broni i wolności, bez was samo się nie zrobi.