PiS nie ma jeszcze stanowiska w sprawie projektu ustawy o broni i amunicji

W Rzeczpospolitej informacja o losach projektu ustawy o broni i amunicji. Jako, że przed napisaniem artykułu pan redaktor Wiktor Ferfecki rozmawiał ze mną wiedziałem, że tekst będzie. Nie wiedziałem do końca co w nim będzie. W artykule znalazłem interesujące zdanie, może nawet bardzo. Chodzi o tą część artykułu, która poświęcona jest wypowiedzi udzielonej przez przewodniczącego Komisji Ustawodawczej – Marka Asta – posła PiS:

Czy PiS przestał już obawiać się dozbrojenia Polaków? Marek Ast z PiS, szef Komisji Ustawodawczej, która pozytywnie zaopiniowała projekt, nie odpowiada wprost. – Na obecnym etapie trudno mi jeszcze mówić o stanowisku Prawa i Sprawiedliwości. Choć ja jestem za uporządkowaniem tej sfery, bo dzisiaj pozwolenia dostają wybrańcy i jest przy tym dużo uznaniowości – mówi.

Za jakiś czas, wcale nie długi, będzie pierwsze czytanie projektu ustawy o broni i amunicji. Jest okres wprawdzie wakacyjny, ale warto abyście wysilili się trochę i pomęczyli posłów PiS swoją obecnością lub telefonami do biur poselskich. Możemy wypróbować takie działanie – telefonowanie. Telefony, podobno ta forma działa całkiem dobrze. Telefon do biura posła PiS, prośba o rozmowę, gdyby był prośba o pozytywne stanowisko w sprawie projektu ustawy o broni i amunicji. Gdyby posła nie było, warto pozostawić osobie odbierającej telefon w jakiej sprawie telefonujecie i jakie jest wasze stanowisko, z prośbą o przekazanie. Listę posłów Prawa i Sprawiedliwości znajdziecie na sejmowej stronie www.sejm.gov.pl.

Sam jutro chyba siądę przed komputerem, będę wybierał posłów z mojego województwa i podzwonię trochę. Jutro postaram się złożyć relację. W myśl powtarzanej przeze mnie maksymy – samo się nie zrobi – zachęcam od podobnego działania, ja sam niczego nie sprawię. Polskę trzeba zmieniać oddolnie, ta zmiana musi być poprzedzona naprawdę intensywnym wysiłkiem.