Dwie osoby ranne w wybuchu w centrum Kijowa

Niezidentyfikowany przedmiot eksplodował w czwartek w centrum Kijowa na ul. Hruszewskiego; ucierpiały dwie osoby: kobieta i mężczyzna – poinformowała ukraińska policja nie podając innych szczegółów. Trwa dochodzenie w sprawie wybuchu.

W komunikacie policji jest mowa o cielesnych obrażeniach mężczyzny i kobiety w następstwie wybuchu, a lokalna telewizja pokazała kobietę leżącą na ziemi w pobliżu siedziby ukraińskiego rządu.

Na miejscu pracuje grupa śledczo-operacyjna i eksperci od materiałów wybuchowych. Za główną wersję specjaliści uważają wybryk chuligański.

Ukraina świętuje w czwartek Dzień Niepodległości, obchodzony w 26. rocznicę uchwalenia Aktu Niepodległości tego państwa. W Kijowie w defiladzie wojskowej z tej okazji uczestniczyli też polscy żołnierzem, a na trybunie honorowej byli szefowie resortów obrony Polski i USA, Antoni Macierewicz i James Mattis, oraz Litwy, Łotwy, Estonii, Turcji, Czarnogóry, Mołdawii i Gruzji, a także przedstawiciele Rumunii, Kanady i Wielkiej Brytanii. (PAP)


Oczywiście to może być wybryk chuligański, chociaż jakoś tak zbyt rozrywkowo na zwykłych chuliganów. Tym niemniej przypomnę wiadomość sprzed kilku dni Służba Bezpieczeństwa Ukrainy: Rosja planuje ataki terrorystyczne w naszym kraju. Tak sobie myślę, że taki chuligan z FSB też chyba chciałby, aby inni myśleli, że on jest zwykłym chuliganem.

Jest ciekawie a będzie jeszcze ciekawej. Coś mi się zdaje, że jesień będzie obfita w ciekawe wiadomości i to z całego świata.