Poszedłem dzisiaj na klubową strzelnicę i mam przesłanie: Polacy zdobywajcie pozwolenia na broń, Polacy kupujcie polską broń!

Mam strasznie wiele spraw mam na głowie. W związku z tym sobota czy niedziela jest czasem poszukiwanego przeze mnie spokoju. W związku z tym nie za często chodzę na zawody strzeleckie. Dzisiaj jednak trzeba było już odwiedzić klubowe zawody.

Zawody trwały od godziny 8 rano aż do godziny 17. Naprawdę sporo ludzi. Jak to na takich zawodach bardzo miło i można przyjemnie spędzić czas. Przy okazji w czymś praktycznym człowiek się doskonali. Praktyczne jest oczywiście strzelanie.

Przypominam sobie zawody sprzed kilku lat, gdy zaczynałem szukać sposobów na uzyskanie pozwolenia na broń. Przychodziło się na 10, a o 14 było już po zawodach. Gdy pojawiło się 30 osób, była to wyjątkowa frekwencja. Takie warunki panowały w Koszalinie. Dzisiaj jest bez porównania inaczej. Przede wszystkim dzisiaj ci co są na zawodach, prawie wszyscy mają swoją broń. Kiedyś tak nie było. Pozytywną zmianę widać jednoznacznie.

Przy okazji ustrzeliłem dwa pierwsze miejsca. W związku z tym jestem w dobrym nastroju. Zachęcam też do wstępowania do klubów strzeleckich, do zdobywania pozwoleń na broń. Takich zawodów jak te są w Polsce dziesiątki. Strzelectwo wraca na swoje miejsce. Strzelectwo to wyjątkowy sport, jest jak pisał Thomas Jefferson:

“… Polecam strzelectwo. Nie rozwija za bardzo sprawności fizycznej, ale jest świetne dla umysłu. Uczy odwagi, zaradności i niezależnego myślenia. Gra w piłkę i podobne sporty są zbyt urazowe, i nie mają aż takiego wpływu na charakter i psychikę. Pozwól zatem, żeby broń stała się twoim wiernym towarzyszem.”

Mała fotograficzna galeria:

Przy okazji mam do przekazania straszną wiadomość różnym obłąkanym holofobom. Wyobraźcie sobie durnie, że nikt nikogo nie nie zamordował, nie chciał zamordować, chociaż uzbrojonych po zęby facetów było naprawdę sporo. Nie występował u nikogo jakiś urojony przez was efekt broni, chociaż każdy na zawodach miał ją w zasięgu wzroku i rąk. Mało tego, jestem nawet przekonany, że nikomu nie przemknęła przez głowę myśl aby przy okazji zamordować kolegę. Takie pomysły tworzą się wyłącznie w waszych obłąkanych łbach. To na dobranoc wiadomość, dla tych wszystkich, którzy w broni, w rzeczy, widzą wszelkie zło.