Polacy chcą dostępu do broni palnej jak w Szwajcarii

Portal opinie.wp.pl podaje:

Zaledwie 20 proc. Polaków chciałoby posiadać broń palną.

Uprzejmie zawiadamiam wszelkich nienawistników broni palnej, że to absolutnie wystarczy, więcej nie potrzeba. Gdyby aż, nie zaledwie, a aż 20% Polaków miało broń palną byłoby to z osiem razy więcej niż statystycznie w Republice Czeskiej. Obecnie mamy statystycznie sześć razy mniej posiadaczy broni palnej w porównaniu z Czechami. W Polsce mieszka 38 milionów obywateli. Wszyscy razem wzięci Polacy posiadają około 190 tysięcy pozwoleń na broń. Z prostego wyliczenia wynika, że jest to 5 pozwoleń na 1000 mieszkańców. W Republice Czeskiej mieszka w zaokrągleniu 10 milionów mieszkańców, którzy posiadają łącznie 300 000 pozwoleń na broń. Oznacza to, że na 1000 obywateli Czech tych pozwoleń jest aż 30. To sześć razy więcej niż w Polsce.

Gdyby było tak, że w 38 milionowej Polsce 20% Polaków posiadałoby broń, mielibyśmy 7,6 miliona posiadaczy broni palnej. Okazałoby się wówczas, że na 1000 mieszkańców Polski mamy 200 pozwoleń na broń, czyli tyle ile w Szwajcarii, najwięcej w Europie. Polacy oczekiwania mają zatem słuszne, tylko ci co mówią “ten kraj” opisują je jak oglądane w rozbitym lustrze.  Głupcy cieszą się, że tylko 20% Polaków chce mieć broń, a to nie jest tylko, a aż!

Póki co jednak jest tak jak jest, a głupcy cieszą się, że w Polsce jest tak bardzo źle, jesteśmy zaściankiem Europy. Naprawdę im bardziej przyglądam się temu zajadłemu atakowi na oczekiwania Polaków w zakresie dostępu do broni palnej, tym bardziej jestem przekonany, że to akcja planowana przez naszych śmiertelnych przeciwników.