Potrafimy działać skutecznie, ale niestety nie doczekaliśmy się należytego załatwienia sprawy ze strony posłów Kukiz’15

Skandaliczne wystąpienie posłów Jakubiaka i Długiego z klubu Kukiz’15, które zostało zrelacjonowane na portalu polskieradio.pl to moim zdaniem nie był żaden fake news. Napisał wprawdzie tak pan poseł Jakubiak, ale traktuję to jak próbę wyjścia z problemu w jaki sam wlazł. Moim zdaniem powinno być to zrozumiałe dla każdego kto czytał relację prasową i to co napisał pan poseł. Dla oka może jest to rozwiązanie, ale na przyszłość nie jest to dobra prognoza.

Moim zdaniem ewentualna współpraca z posłami, którzy publicznie atakują ważne dla Polaków sprawy, a później podejmują próbę wycofania się rakiem, będzie żadna. Pan poseł Długi nie zajął publicznie stanowiska wcale (ja nie odnotowałem), dotychczasowy krytyk projektu ustawy pan przewodniczący Kukiz również milczy i nie sypie popiołu na głowę za krytykę projektu ustawy. Moim zdaniem nie można współpracować w oparciu o ściemę. Gdyby informacja z portalu polskieradio.pl była fałszywa, mielibyśmy aferę na pół Polski, pozwy i co tylko. Nie mamy, mamy króciutkie i cichutkie, takie dla oka oświadczenie na Facebooku.

Moim zdaniem wycofanie z błędnego stanowiska powinno wyglądać zupełnie inaczej. Musimy żyć w prawdzie, polityka musi opierać się o prawdę, a nie o dobre wrażenie. Dość mam udawania, że wystarczy ładnie mówić do telewizora, a Polak wszystko łyknie. Pan poseł powinien stanąć z nami w prawdzie i napisać: słuchajcie wygłupiłem się, powiedziałem kilka zdań głupot, widzę, że zawiodłem wasze zaufanie – wybaczcie, przepraszam, to się nie powtórzy. Wówczas sytuacja byłaby jakościowo odmienna. Tak się nie stało.

Prawda, stanie w prawdzie z Polakami, to najlepsza metoda w polityce. Wiem, że to co piszę to zupełnie egzotyczne słowa. W związku z tym, niestety musimy zachowywać się ostrożnie i nie wierzyć politykom, którzy chcą abyśmy wierzyli w opowiadane przez nich bajki. Nie mam oczywiście wpływu na to co mówią politycy. Nie mam metody na to aby zmuszać ich do mówienia prawdy. Jednak nie chcę uczestniczyć w mistyfikacji, która ma sprawiać pozór, że wszystko jest dobrze. Tak mi podpowiada sumienie, chociaż może ktoś uznać, że kalkulacje powinny być inne. Prawda, ta cenniejsza jest niż wszystko. Nie odmienimy nigdy Polski, jeżeli będziemy wierzyli w bajki…

Cieszy mnie jedno, że potrafiliśmy zmusić do reakcji. Jestem przekonany, że takie działania będą jeszcze niejednokrotnie potrzebne. Będzie jeszcze wiele sytuacji, gdy trzeba będzie rozpoznać przeciwnika i powiedzieć mu co się myśli o nim. Bardzo dziękuję za pisanie e-maili, za telefonowanie. Polska obywatelska właśnie tak musi postępować i mam nadzieję, że kiedyś będziemy odnosili większe sukcesy.

Wściekły atak na projekt ustawy o broni i amunicji… z klubu poselskiego Kukiz’15 (???!!!)

Piszcie, dzwońcie do posłów Kukiz’15 wyrażając swoją opinię o ich pomysłach zaostrzenia prawa o broni!

Pan poseł Marek Jakubiak wyjaśnia, informacja o zaostrzeniu prawa do broni to był fake news