Manurhin Model PP kaliber 7,65 mm Made in France – na sprzedaż (Walther PP)

Manurhin, a oficjalnie Manufacture de Machines du Haut-Rhin, w Haut-Rhin we Francji rozpoczął produkcję pistoletów na licencji firmy Walther od 1952 r. Były to modele PP, PPK i PPK/S. Zanim Francuska firma kupiła licencję na produkcję tej broni, losy fabryki Walther i broni oznaczanej tą nazwą, poddane były regułom okupacyjnym.

Po zakończeniu II Wojny Światowej cały niemiecki przemysł zbrojeniowy został przejęty przez alianckie władze okupacyjne. Te podzieliły między sobą  strefy wpływów w okupowanych Niemczech. W ramach reperacji wojennych rejon Zella-Mehlis, gdzie znajdowała się fabryka Carl Walther  przypadł Francji. Fabrykę Walther zniszczono, a całe wyposażenie łącznie z zapasami magazynowymi wywieziono do Francji, gdzie przejęła je zbrojownia Manurhin z Mulhouse.

Produkcja broni na zasadzie łupów wojennych trwała aż do 1952 roku, gdy Manufacture de Machines du Haut-Rhin oficjalnie nabyło licencję do produkcji broni od fabryki Walther.

Pistolet Walther PP, a właściwie Manurhin PP kal. 7,65 Browning, który dzisiaj prezentuję jest z 1964 roku. W stanie technicznym jak na poniższych zdjęciach, tj. idealnym. Wszystko jest oryginalne, nietknięte już ponad 50 letnim wiekiem tej broni. Ten pistolet jest na sprzedaż oczywiście dla osoby posiadającej stosowne pozwolenie na broń.

Techniczna konstrukcja sprawia, że to idealna broń ze względów bezpieczeństwa. Bezpiecznik zrzuca kurek, co sprawia, że bezpiecznie broń można nosić załadowaną. Broń niewielka, w sam na wieczorne spacery, bo jak wiadomo każda broń w rękach praworządnego obywatela tworzy bezpieczną aurę…

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Pistolet Desert Eagle z mojej kolekcji na sprzedaż

Pistolet samopowtarzalny Margolin, egzemplarz w stanie kolekcjonerskim na sprzedaż

Strzelba kurkowa z Tulskiej Fabryki Broni (Тульский оружейный завод) – na sprzedaż