Stan Michigan planuje ustawę dotyczącą uzbrojenia nauczycieli w szkołach

Legislatura stanu w Michigan rozważa, po mordzie liceum na Florydzie, uzbrojenie nauczycieli i konfiskowanie broni osobom chorym psychicznie. 

Prezydent Trump już wcześniej deklarował konieczność uzbrojenia nauczycieli i przy tej okazji mówił, że gdyby w szkole w Parkland był uzbrojony nauczyciel morderca nigdy nie próbowałby dokonać swojej zbrodni.

“Nigdy by nie wszedł do budynku, gdyby myślał, że trafią go kule” – mówił prezydent Trump. 

W stanie Michigan proponowana ustawa ma umożliwić personelowi szkolnemu uzyskanie niezwolnienia z obostrzeń wynikających z faktu, że szkoły są strefami wolnymi od broni. Warunkiem będzie odbycie szkolenia. Również nauczyciele mogliby zgłaszać się na ochotnika na takie szkolenie. Szkolenie ma obejmować posługiwanie się bronią na oraz reguły zachowania w trakcie ataku aktywnego strzelca. Broń w szkołach ma znajdować się w miejscu objętym tajemnicą. Republikanie w stanowej legislaturze rozważają także ustawę, która pozwoli organom ścigania tymczasowo konfiskować  broń od osób z potencjalnie groźnymi objawami choroby psychicznej. 

Proces legislacyjny ma rozpocząć się o na wiosnę od publicznych wysłuchań, a projekty ustaw zostaną przygotowane przez Republikanów mających większość w stanowej legislaturze. Gubernator Rick Snyder (R) wyraził poparcie dla ustaw.

(źródło thehill.com)


W czasie gdy europejscy socjaliści i lewactwo, włączając w to oczywiście partię Prawo i Sprawiedliwość, pukają się w głowy na pomysł Trumpa o uzbrojeniu nauczycieli, najpotężniejsza demokracja na świecie zaczyna w praktyce wdrażać te niebezpieczne dla morderców pomysły. Pomysły Republikanów oczywiście są niebezpieczne wyłącznie dla morderców, którzy z powodu nieznanego lewakom i socjalistom, upodobali sobie dla swoich mordów strefy wolne od broni.

Polska jest wolna o masowych mordów w szkołach, takie środki bezpieczeństwa nie są aktualnie nam konieczne. Ale tak sobie pomyślałem, że gdyby w Polsce jakiś dyrektor szkoły urządził szkolenie strzeleckie dla nauczycieli i zachęcał ich do wstępowania do klubów strzeleckich, trafiłby na pierwsze strony gazet. To byłoby coś co ściągnęłoby uwagę mediów głównego ścieku. Ciekawy jestem czy znajdzie się taki śmiałek? Celem takiego projektu oczywiście nie byłoby bezpieczeństwo w szkole, chociaż kto wie co będzie w przyszłości, ale bardziej zainteresowanie samym strzelectwem i posiadaniem broni. Tak czy inaczej byłaby to bardzo cenne działanie.

Im więcej czytam o broni w Ameryce, tym bardziej przekonuję się, że konserwatyzm, prawica w Polsce znaczy coś zupełnie odmiennego niż w znaczeniu amerykańskim, czyli tradycyjnym. Niestety socjalizm, który wykluł się z komunizmu atakuje, oprócz ludzkich umysłów, także słowa. Socjaliści zwykli nadawać odmienne znaczenie słów od znaczenia dotychczasowego. W Polsce na ten przykład, socjaliści z partii Kaczyńskiego nadali nowe znaczenie słowom konserwatyzm i prawica. To co lewicowe stało się prawicowe, to co socjalistyczne stało się konserwatywne. Bardzo jaskrawo widać na przykładzie broni jak bardzo socjaliści z PiSu ściemniają, że są konserwatystami i prawicą.

Dla zaangażowanych i zainteresowanym możliwością korzystania przeze mnie z serwisu PAP zawiadamiam, że lada wkrótce kolejna, comiesięczna płatność za dostęp do serwisu.