Hipokryta z Watykanu innym każe wierzyć w pacyfizm, sam otacza się uzbrojonymi w karabiny maszynowe żandarmami

Wejścia do Watykanu przy bramie świętej Anny zaczęli pilnować żandarmi z karabinami automatycznymi – odnotowały włoskie media. Podkreśla się, że to kolejny dowód zaostrzenia środków bezpieczeństwa w związku z utrzymującym się zagrożeniem terrorystycznym.

“Nastały takie czasy, że w Watykanie, który głosi pokój i potępia producentów broni, konieczne wydaje się sięgnięcie po sprzęt wojskowy na pewnym poziomie” – odnotował dziennik “Il Messaggero” na swojej stronie internetowej, informując o tej istotnej zmianie.

Przez bramę świętej Anny, położoną na prawo od bazyliki świętego Piotra, przechodzą każdego dnia setki ludzi – pracownicy Watykanu, klienci tamtejszej apteki i serwisu fotograficznego redakcji “L’Osservatore Romano” oraz sklepu.

W całym rejonie Watykanu od dłuższego czasu obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa. Plac i bazylika otoczone są kordonem policji i wojska, a większość ulic jest zamknięta dla ruchu.

Przypomina się jednocześnie, że papież Franciszek, choć świadomy zagrożeń, nie chce, aby Watykan został całkowicie zablokowany. (PAP)


Franciszek z Watykanu innym każe wierzyć w pacyfizm, a sam otacza się uzbrojonymi w karabiny maszynowe żandarmami. Zdaje się, że Franciszek Papież sam jednak wierzy w moc broni palnej jako narzędzia do obrony. Fakty na to wskazują. Innym każe uwodziciel wierzyć w pacyfizm, każde broń nazywać złem, dla swojego bezpieczeństwa czyni wyjątek.

Franciszek Papież jest wielkim orędownikiem wszelkiego rozbrojenia. Wielokrotnie przytaczałem informacje na ten temat na blogu. Franciszkowi nie podoba się każda broń, od broni jądrowej aż po zwyczajną broń strzelecką. Słudzy rzymskiego kościoła posłuszni naukom katolickiego papieża zwiastują – to słowo będzie odpowiednie – pacyfizm na świecie.

Takie podejście do rzeczywistości nazywa się hipokryzja. Za Wikipedią  hipokryzja (od gr. ὑπόκρισις hypokrisis, udawanie) – fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Hipokryzja może się przejawiać na kilka sposobów: 1/ stosowanie różnych, sprzecznych wzajemnie zasad moralnych przy różnych sytuacjach, 2/wymyślanie rozmaitych teorii, które w pokrętny sposób tłumaczą stosowanie różnych norm moralnych przy różnych sytuacjach, 3/ tworzenie obszarów tabu, czyli spraw, o których się nigdy nie rozmawia publicznie; zazwyczaj są to sprawy, które w świadomości wielu ludzi są niemoralne, ale są lub były jednocześnie masowo praktykowane.

Jak można wierzyć w cokolwiek, co taki człowiek mówi?

 

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Papież Franciszek to zdeklarowany przeciwnik posiadania broni

Stawiam ostrożną tezę, że strach przed bronią wywołują i pielęgnują hierarchowie katoliccy