W Australii policja znalazła siedem martwych osób z ranami postrzałowymi

Siedem martwych osób z ranami postrzałowymi znalazła w piątek policja w pobliżu turystycznego miasteczka Margaret River w południowo-zachodniej Australii. Według sił bezpieczeństwa mogło dojść do najtragiczniejszej strzelaniny w tym kraju od 22 lat.

Zwłoki trojga dorosłych i czworga dzieci oraz dwa pistolety znaleziono w osadzie Osmington w stanie Australia Zachodnia – poinformował komisarz policji Chris Dawson.

Policja dotarła na miejsce tragedii w piątek przed świtem – sprecyzował Dawson. Zaznaczył, że nie ma informacji, które mogłyby budzić obawy co do bezpieczeństwa publicznego w związku z tym, co się stało.

“Ta tragedia bez wątpienia wywrze trwały wpływ na rodziny, całą społeczność, a w szczególności na lokalne społeczności na naszym południowym zachodzie” – powiedział dziennikarzom komisarz. Dodał, że policja próbowała nawiązać kontakt z krewnymi ofiar.

Nie wiadomo na razie, jakie były okoliczności strzelaniny, ani kto jest jej sprawcą.

Może to być najtragiczniejsza strzelanina w Australii od 22 lat. W 1996 roku samotnie działający szaleniec zabił z broni automatycznej 35 osób w Port Arthur na Tasmanii, co skłoniło australijskie władze do wprowadzenia jednych z najsurowszych na świecie ograniczeń dotyczących posiadania broni palnej przez osoby prywatne.

Przepisy te są powszechnie uznawane za sukces; ich zwolennicy podkreślają, że w Australii nie doszło do ani jednej masowej strzelaniny od czasu ich wdrożenia – zwraca uwagę agencja AP. Tylko raz, w 2014 roku farmer zastrzelił żonę i troje dzieci, zanim sam odebrał sobie życie. (PAP)


Proszę jak tragicznie wygląda kłamliwy obraz mitycznego wpływu zakazywania posiadania broni na straszliwe w skutkach przestępstwa. Oni tam w kraju kangurów dzielnie zakazują broni, namawiają do oddawania co tam kto ma do strzelania, a okropne zbrodnie i tak się zdarzają. Powiem więcej, nikt podobnym zbrodniom nie jest w stanie zaradzić. Świat bez przestępstw, świat pokoju to utopijna wizja świata, której realizacja przyniesie totalitarną nad ludźmi kontrolę.

Wszelkie zakazy posiadania broni nie mają żadnego związku z przestępczością, ustalili to już dawno racjonalnie badacze. Przestępczość to zjawisko społeczne, które jest generowane nie przez broń palną, a przez wiele innych, zupełnie nie związanych z bronią palną czynników. Broń to narzędzie, nieożywione, bezwolne, samodzielnie niezdolne do wyrządzenia jakiejkolwiek krzywdy. O tym już wiele razy pisałem.

O tym jak wygląda sytuacja z bronią palną w Australii przeczytacie przede wszystkim na hoplofobia.info:

Broń palna w Australii

Pamiętajcie proszę o wsparciu Fundacji Trybun.org.pl. Ta strona istnieje dzięki zaangażowaniu tych, którzy finansują jej działanie. Wspieranie tego co robię jest wówczas, gdy opiera się nie o słowa, a o czyny.

Polskie noże w polskim sklepie czyli polishcustomknives.pl