Druga Poprawka do Amerykańskiej Konstytucji to dziedzictwo protestanckiej Ameryki

Upieram się, że amerykańska Druga Poprawka do konstytucji, zakazująca naruszania prawa ludzi do posiadania i noszenia broni, wynikała z wartości jakimi posługiwali się Amerykanie piszący to prawo. Ci Amerykanie to byli oczywiście protestanci, wierzący, że Biblia jest źródłem także społecznych praw.

Kilka razy starałem się na tym blogu kontrastować chrześcijańskie podeście do broni z katolickim oglądem tej sprawy. Zwykle wywołuje to wiele kontrowersji w katolickim kraju, jakim jest Polska. Nie zniechęca mnie to i kontynuuję moje przekonywanie, że prawo ludzi do posiadania i noszenia broni to jedno ze społecznych praw jakie Bóg dał ludziom i zapisał to w Biblii.

Ma to niebagatelne znaczenie, bo mam szczere przekonanie, że póki Polacy na nowo nie odkryją Biblii, nie zaczną z zapałem czytać co w niej napisane i co niesie w swej treści, na nic starania o to aby przeciętny praworządny Polak mógł posiadać i nosić broń. Powód takiego wniosku także jest prosty, rządzą nami politycy posługujący się katolickim kanonem wartości, a pośród tych nie ma prawa do broni, jest potrzeba jej zakazywania. O tym ostatnim wiele razy mówi katolicki papież.

Można się zatem złościć czy nie zgadzać z tym co piszę i mówię, ale fakty, fakty, te są niewątpliwe, a życzeniowe patrzenie na świat niewiele zmieni.

Zachęcam zatem do wysłuchania krótkiego wykładu w sprawie o której mówi tytuł tego wpisu. Wykład mam nadzieję jest czytelny, chociaż wygłosiłem go po całym dniu jazdy do Lublina na IV zjazd internetowej telewizji Idź Pod Prąd, w której czasami występuję.

Po wysłuchaniu wykładu proszę o racjonalną dyskusję.

CZ Tactical Sport – pistolet na sprzedaż

FN Browning HP na sprzedaż