Strategicznym partnerem gospodarczym Polski PiS jest strategiczny i komunistyczny sojusznik Rosji…

2018-06-08 12:57 (PAP) Putin w Chinach: nasza współpraca jeszcze nigdy nie była tak dobra

Współpraca między Chinami a Rosją osiągnęła niespotykany poziom – powiedział w piątek w Pekinie prezydent Rosji Władimir Putin podczas spotkania z prezydentem Chin Xi Jinpingiem, poprzedzającego szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SzOW) w Qingdao.

„Współpraca z Chinami jest jednym z najwyższych priorytetów Rosji i osiągnęła niespotykany poziom” – powiedział Putin, który rozpoczął swoją pierwszą wizytę w Chinach po zainaugurowaniu czwartej kadencji prezydenckiej.

Xi ocenił, że oba kraje „zawsze uznawały rozwój dwustronnych relacji jako kierunek priorytetowy”. „Zdecydowanie wspierały one wzajemnie swoje kluczowe interesy (…) i wspólnie aktywnie uczestniczyły w sprawach międzynarodowych i globalnym zarządzaniu” – powiedział prezydent Chin.

Rosja i Chiny zostały uznane za głównych rywali USA w najnowszej strategii bezpieczeństwa narodowego Waszyngtonu. W odpowiedzi Pekin i Moskwa ogłosiły, że zacieśnią współpracę gospodarczą, polityczną i wojskową – przypomina agencja AP.

Pierwszego dnia wizyty Putina w Chinach podpisano szereg dwustronnych umów gospodarczych. Uzgodniono m.in. powołanie nowego funduszu inwestycyjnego, który będzie początkowo dysponował 1,5 mld juanów (234 mln USD), a docelowo jego kapitał wyniesie 5 mld juanów (780 mln USD).

„Fundusz będzie się angażował w realizację ważnych strategicznie projektów inwestycyjnych, skupionych w Centralnym Okręgu Federalnym, na Dalekim Wschodzie Rosji i w północno-zachodniej części Chin” – wyjaśnił szef Rosyjskiego Funduszu Inwestycji Bezpośrednich (RDIF) Kirił Dmitrijew.

Putin spotkał się w piątek również z premierem Chin Li Keqiangiem, który ocenił, że współpraca gospodarcza Chin i Rosji osiągnęła „dobre tempo”. Premier zauważył, że w tym roku wartość handlu między Chinami a Rosją ma osiągnąć 100 mld USD. Wyraził chęć poszerzenia współpracy zarówno w obszarach tradycyjnych, jak i nowych, takich jak energia nuklearna.

Po spotkaniu z Xi w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie Putin wspomniał, że władze Korei Płn. potwierdziły w niedawnych kontaktach z rosyjską administracją gotowość do „konstruktywnej pracy”. „Rosja i Chiny są zainteresowane pokojem i stabilnością na Półwyspie Koreańskim” – podkreślił prezydent Rosji.

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un wielokrotnie deklarował w tym roku skłonność do „całkowitej denuklearyzacji” kraju, ale nie przedstawił konkretnego grafiku tego procesu. Likwidacja północnokoreańskiego arsenału jądrowego będzie głównym tematem jego spotkania z prezydentem USA Donaldem Trumpem 12 czerwca w Singapurze.

Z Pekinu Putin uda się do nadmorskiego miasta Qingdao, gdzie weźmie udział w szczycie przywódców państw SzOW. Będzie to pierwsze spotkanie tej grupy, odkąd formalnie przyjęto do niej Indie i Pakistan. Szef chińskiej dyplomacji Wang Yi informował, że podczas szczytu będą omawiane metody walki z terroryzmem, ekstremizmem i separatyzmem.

Na szczyt w Qingdao zaproszono również prezydenta Iranu – posiadającego w SzOW status obserwatora – Hasana Rowhaniego. Chiny, podobnie jak pozostali sygnatariusze umowy nuklearnej z Iranem, starają się utrzymać to porozumienie w mocy po niedawnym wycofaniu się z niego USA.


 

W czasie gdy współpraca pomiędzy, jednoznacznie wrogą nam Rosją, a komunistycznymi Chinami osiąga niespotykanie wysoki (dla nich dobry) poziom, w strategiczne partnerstwo gospodarcze z Chinami pcha nas “prawicowo”-lewicowy PiS. Gdyby uznać, że kierunki geopolityczne w PiS wyznaczają zupełni idioci, można by było przyjąć, że to jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Moim zdaniem nie można zakładać, że w PiS kierunki strategiczne wyznaczają politycy o takim stopniu intelektualnej niepełnosprawności. Trzeba przyjmować założenie, korzystne dla polityków z PiS, że kierunek chiński został wyznaczony świadomie, przez ludzi będących w pełni umysłowych sił.

Z tego założenia wypływają wnioski dramatyczne. Partia PiS chce abyśmy byli gospodarczym przyjacielem naszego strategicznego wroga. PiS wplótł Polskę w chińsko-rosyjski projekt tzw. jedwabnego szlaku, dla chińskich interesów w Europie ma powstać w Polsce Centralny Port Komunikacyjny, poseł Suski pojechał na konferencję organizowaną przez Komunistyczną Partię Chin dla partii komunistycznych z całego świata. PiS chce abyśmy obrali strategiczny kierunek gospodarczy na komunistyczne państwo, które ma niespotykanie wysoki poziom współpracy z wrogą Polsce jednoznacznie Rosją.

Moim zdaniem powinny te fakty sprawić u Polaków konstatację, że partia PiS jest dla Polski i Polaków bardzo niebezpieczna. To formacja stanowiąca wręcz zagrożenie naszej egzystencji, bo oni chcą nas związać z komunistycznymi Chinami, strategicznym partnerem wrogiej nam Rosji. PiS to formacja niebezpieczna, chociaż przybrana w oprawę patriotyczną, bogoojczyźnianą. To wszystko są tylko ceremoniały, ludzie rozumni powinni patrzeć nie na oprawę medialną, nie na przedstawienia, tylko na fakty. Fakty zaś są przerażające.

PiS jest moim zdaniem partią wrogą wolnym Polakom. Jest tak, bo oni muszą tkwić w tym swoim kłamstwie, że oni są patrioci prawicowi, a współpraca z komunistycznymi Chinami, czyli strategicznym partnerem Rosji, wyjdzie nam na dobre. W polskiej głowie takie myślenie nigdy nie powinno się pojawić, a jednak… Niemal cały PiS uskutecznia taką narrację. No może z tą różnicą, że oni po prostu przemilczają fakt, że Rosja to strategiczny partner Chin. Oni udają, że ten temat nie istnieje. Tego wszystkiego razem nie da się zmieścić w głowie i do tego jest potrzebne kłamstwo i propaganda.

Twierdzę jak czytacie, bo: Na straży chińskich interesów ekonomicznych stoi komunistyczna chińska armia, która jest w sojuszu z Rosją. Tu zaklinanie rzeczywistości nie pomoże, Chiny = Rosja.

CZ Tactical Sport – pistolet na sprzedaż

FN Browning HP na sprzedaż