Zatrzymany człowiek na dachu, w budynku znaleziono broń – jaki to ma związek?

2018-06-10 11:20 (PAP) Dolnośląskie/ Policja zatrzymała desperata – znaleziono również broń

Policyjni antyterroryści zatrzymali mężczyznę, który w nocy wszedł na dach budynku w podwrocławskich Radwanicach (Dolnośląskie). W budynku znaleziono też kilka sztuk broni.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski powiedział w niedzielę PAP, że akcja policyjnych antyterrorystów odbyła się przed godziną 2 w nocy, gdy negocjacje z mężczyzną nie przyniosły efektu.

„Ten człowiek zachowywał się nieracjonalnie. Wcześniej ewakuowano okolicznych mieszkańców, gdy okazało się, że w budynku, w którym zamknął się desperat, mieści się też wytwórnia broni sportowej i hukowej” – powiedział rzecznik.

Dodał, że mężczyzna został zatrzymany i trafił do aresztu, a w budynku znaleziono kilka sztuk broni długiej i krótkiej.

„Trwa śledztwo. Mężczyźnie nie postawiono jeszcze żadnych zarzutów. Trzeba wyjaśnić, co to za broń i czy mężczyzna miał pozwolenie na jej posiadanie” – powiedział rzecznik. (PAP)


Może ktoś coś wie więcej, bo nie bardzo rozumiem na czym polega związek jakiegoś faceta na dachu z bronią palną. Gdyby jakiś wariat wlazł na dach mojego domu, to czy to powód aby ogłaszać, że znaleziono w moim domu broń. Jest tu bo ma prawo w nim być i nie miałaby związku z wariatem na dachu.

Może ktoś coś więcej wie i zachce się ze mną podzielić informacjami?


2018-06-10 00:11 (PAP) Dolnośląskie/ Policja negocjuje z desperatem, który wszedł na dach budynku

Policja negocjuje z mężczyzną, który wszedł na dach budynku w podwrocławskich Radwanicach (Dolnośląskie). Nie potwierdziły się informacje, że ma on broń i że groził przechodniom.

Rzecznik dolnośląskiej policji Paweł Petrykowski powiedział PAP, że akcja policji wciąż trwa i chodzi w niej o bezpieczeństwo zdesperowanego mężczyzny.

“Na miejscu są policyjni negocjatorzy. Przekonywali go, żeby zszedł z dachu budynku. I faktycznie zszedł do mieszkania, ale nadal jest w nim zamknięty. Chodzi o jego bezpieczeństwo, by nic złego sobie nie zrobił” – powiedział rzecznik.

Petrykowski nie potwierdził informacji podanych przez media, że mężczyzna na dachu miał broń i wcześniej groził przechodniom. (PAP)


No ciekawe jak to było i pewnie z serwisu PAP się nie dowiemy.

Gdyby ktoś wiedział coś, zachęcam do pisania.

CZ Tactical Sport – pistolet na sprzedaż

FN Browning HP na sprzedaż

Strzelba kurkowa z Tulskiej Fabryki Broni (Тульский оружейный завод) – na sprzedaż