Przestępcy posiadają nielegalnie broń – dowód tej tezy ze Szwecji

2018-06-19 13:03 (AP,Reuters/PAP) Szwecja/ Trzech zabitych w Malmoe, policja podejrzewa wojnę gangów

Zmarły trzy z sześciu osób rannych w poniedziałkowej strzelaninie w centrum Malmoe – poinformowała we wtorek szwedzka policja. Ofiary śmiertelne to mężczyźni w wieku 19, 27 i 29 lat. Stan jednego z rannych jest ciężki. Prawdopodobnie była to wojna gangów.

Szef policji w Malmoe Stefan Sinteus powiedział na konferencji prasowej, że prawdopodobnie do strzelaniny doszło między gangami, walczącymi o terytorium. Podkreślił, że w ostatnich latach do takich konfliktów coraz częściej dochodzi w dużych szwedzkich miastach. W Malmoe obserwuje się obecnie trzy lub cztery takie spory między gangami – dodał.

Sinteus podkreślił, że uczestników poniedziałkowej strzelaniny “należy uznać za członków gangów zaangażowanych w poważną przestępczość zorganizowaną”. Zwrócił uwagę, że jest czymś niezwykłym, by w jednym incydencie były trzy ofiary śmiertelne. Przyznał, że nie wiadomo jeszcze, jaki był motyw poniedziałkowej strzelaniny, ale że “ogólnie rzecz biorąc” mogło chodzić o konflikty biznesowe, dziewczyny lub poczucie braku szacunku ze strony innych.

Już w poniedziałek policja poinformowała, że nic nie wskazuje, by strzelanina miała związek z terroryzmem.

Strzały padły, gdy mężczyźni wychodzili z kawiarni internetowej. Policja nie potwierdziła doniesień mediów, według których strzelano z samochodu i że użyta była broń automatyczna.

Nikogo nie zatrzymano w związku z poniedziałkową strzelaniną. Policja poinformowała, że poszukuje “ciemnego pojazdu” oraz zaapelowała do świadków zajścia o złożenie zeznań.

Szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson nazwał wydarzenia w Malmoe “odrażającą zbrodnią”, która “po raz kolejny przypomina nam, że naszym głównym zadaniem jest walka z przestępczością zorganizowaną”. (PAP)


 

Depesze w tej sprawie prezentowałem we wpis pt. Strzelanina w szwedzkim Malmoe – to zwyczajna sprawa. Pomyślałem, że jednak warto zamieścić osobny wpis z cyklu przestępcy posiadają broń. Co znajdę jakąś wiadomość, to wstawiam. Wasze zadanie rozpowszechniać te wpisy. Mogę pisać, ale sam nie jestem w stanie sprawić, że trafią one do jak najszerszego grona odbiorców.

W Szwecji, z zupełną kontrolą państwa nad poczynaniami obywatela, przestępcy bez żadnych kłopotów posiadają broń. To zupełnie oczywista teza dla ludzi trzeźwych, ale pieczołowicie ukrywana przed ogółem społeczeństwa. Polaków, załgani politycy, utrzymują w przekonaniu, że wszystko regulują pisane przez nich ustawy.

Jest zakaz posiadania broni, to broń nielegalna nie istnieje. Im surowszy zakaz tym bezpieczniej. Niestety takimi głupcami są polscy politycy. Właśnie z tego powodu piszę o tym na blogu, aby była szansa, że przekaz przeciwny trafi pod strzechy.

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż