Z cyklu broń ratuje życie: cywil noszący broń palną zabija uzbrojonego napastnika, powstrzymując strzelaninę w Walmarcie

Uzbrojony cywilny posiadacz broni został w USA okrzyknięty bohaterem po tym, jak zastrzelił bandytę, który zranił trzy osoby i zaczął strzelać na oślep w sklepie Walmart.

Na zachodzie USA w stanie Waszyngton, w niedzielę 17 czerwca 2018 r. 44-letni szaleniec najpierw próbował porwać samochód na stacji benzynowej, raniąc strzałem z broni palnej 16 latka. Następnie prowadząc samochód jechał autostradą pod prąd, rozbijał samochody na skrzyżowaniu w mieście Tumwater.

Po tym zostawił samochód i usiłował porwać co najmniej dwa inne pojazdy, strzelając w nie, żądając od właścicieli oddania mu samochodów. Jedna osoba doznała lekkich obrażeń. Wreszcie szaleniec dotarł do sklepu Walmart, gdzie otworzył ogień, strzelając w witryny sklepowe. Padło kilkanaście strzałów. Powstało zagrożenie masowego mordu. Szaleniec wybiegł ze sklepu na parking i strzelając do samochodów usiłował zabrać któryś z nich.

Jeden z klientów sklepu rzucił się w pościg, wyciągnął własną broń i zastrzelił bandziora. Portal washingtonpost.com podaje, że naprzeciwko bandyty na parkingu stanęło dwóch uzbrojonych Amerykanów. Portal komonews.com podaje, że co najmniej trzy osoby dobyły broni w celu powstrzymania bandyty. Strzał jednego z uzbrojonych i praworządnych obywateli Ameryki okazał się wystarczający. Bandyta padł martwy. Praworządny Amerykanin, który powstrzymał rzeź stał się bohaterem Ameryki.

(źródło komonews.com washingtonpost.com)

 

Na facebookowej stronie Światowy Dzień Walki z Hoplofobią przeczytałem doskonały komentarz:

Polskojęzyczne media uwielbiają robić copy-paste tekstów z amerykańskiej portalozy za każdym razem, gdy dojdzie do masakry w strefie wolnej od broni.

Gdy potencjalna masakra zostanie zduszona w zarodku przez uzbrojonego, praworządnego cywila, zapada wygodne i przenikliwe MILCZENIE.

Zwracam się zatem do mediów w PL: tu macie piękny nagłówek z WaPo odnośnie dzisiejszego zdarzenia w Tumwater w stanie Waszyngton. Nie musicie nic od siebie dodawać, wystarczy skopiować poniższy tytuł:

“CYWIL NOSZĄCY BROŃ PALNĄ ZABIJA UZBROJONEGO NAPASTNIKA, POWSTRZYMUJĄC STRZELANINĘ W WALMARCIE”

Czekam na odzew ze strony tvp, tvn-u czy onetu.

Cóż ja tu więcej mogę dodać? Z uwagi na to, że nie bardzo mam co pisać, mam inną propozycję dla czytelników bloga. Proponuję abyście wysyłali link do strony portalu www.washingtonpost.com z wezwaniami o publikacje w polskich mediach dotyczące tego zdarzenia.

Biorę się za pisanie, napiszę do PAP, do TVPis, to polskiego radia i gdzie mi tam jeszcze przyjdzie do głowy.

Bardzo was proszę o zaangażowanie, może w ten sposób uda się doprowadzić do publikacji tej wiadomości, która dotrze do szerokiego kręgu odbiorców w Polsce.

Szczególnie proszę o wysyłanie wiadomości do PAP, z tego serwisu ogromna większość portali czerpie depesze i zamieszcza na swoich stronach. Do Polskiej Agencji Prasowej napisałem tak:

Masowy mord w Walmarcie powstrzymał uzbrojony pastor chrześcijańskiego kościoła, strzelając do napastnika

 

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż