Ostrzeżenie dla nabywców akcesoriów strzeleckich z USA przed urzędnikami celno-skarbowymi

Na stronie Izby Administracji Skarbowej w Katowicach komunikat:

W Częstochowie funkcjonariusze KAS ujawnili elementy broni w przesyłce ze Stanów Zjednoczonych.

Do zdarzenia (19.06) doszło podczas odprawy celnej przesyłek paczkarskich w Częstochowie. Funkcjonariusze KAS w przesyłce ze Stanów Zjednoczonych ujawnili kolby do broni, magazynek oraz inne akcesoria strzeleckie. Zgodnie z deklaracją nadawcy towar został zgłoszony do odprawy celnej jako rzeczy używane. Paczka trafić do mieszkańca Podkarpacia. Funkcjonariusze KAS przekazali ujawnione elementy broni częstochowskiej Policji, która poprowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zasady przywozu broni i amunicji reguluje ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. Zgodnie z przepisami przywóz broni i amunicji przez obywateli polskich z USA wymaga dopełnienia wielu formalności, w tym odpowiedniego zgłoszenia do odprawy celnej. Za naruszenie przepisów ustawy o broni i amunicji grozi odpowiedzialność karna. (źródło slaskie.kas.gov.pl)

Komunikat opatrzony został zdjęciami, jak poniżej. Zastanawiam się czy są to zdjęcia zatrzymanej przesyłki czy zdjęcia przykładowe? Na zdjęciu widać człowieka z koszulce z napisem służba celna, a taka formacja od 1 marca 2017 roku nie istnieje. W Miejsce służby celnej powstała Służba Celno-Skarbowa z nowymi oznaczeniami. Może nie są to zdjęcia przykładowe, bez znaczenia. Jeżeli nie są, poniżej informacja o drugim przypadku podobnego działania z tego samego urzędu.

Otrzymałem informację o kolejnym przypadku zatrzymania przesyłki z tego samego urzędu i w ścisłym związku czasowym. Ta sama administracja celno-skarbowa w Częstochowie zabezpieczyła przesyłkę zawierającą rękojeść oraz łoże do AK, szynę montażową/rurę gazową oraz wielofunkcyjne urządzenie wylotowe (łączące funkcję odrzutnika oraz stożkowego tłumika płomieni).

Wpis zatytułowałem jako ostrzeżenie przed urzędnikami, bo moim zdaniem to zwykłe nękanie ludzi i strasznie pozostałej części społeczeństwa. Skoro w komunikacie jest takie ostrzeżenie: Zasady przywozu broni i amunicji reguluje ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji. Zgodnie z przepisami przywóz broni i amunicji przez obywateli polskich z USA wymaga dopełnienia wielu formalności, w tym odpowiedniego zgłoszenia do odprawy celnej. Za naruszenie przepisów ustawy o broni i amunicji grozi odpowiedzialność karna. – to tak to wszystko odbieram.

Sam komunikat zawiera informację o akcesoriach do broni i o jakimś wcześniejszym zdarzeniu związanym z amunicją. Jako całość zatytułowany jest Wystrzałowe paczki z Ameryki. W komunikacie na stronie KSA zaś nie ma niczego o broni, jest tylko coś o jakimś wcześniejszym przypadku dotyczącym amunicji, to co mam sobie pomyśleć? Media podłapują temat i informacje mylące niosą się w świat.

A tak na marginesie, to wcale bym się nie zdziwił, gdyby amunicja rewolwerowa okazała się zwykłymi łuskami… Nie wierzę, że z Ameryki wysłał ktoś amunicję w paczce. Przesyłanie broni i amunicji z USA jest bez pozwolenia Departamentu Stanu zabronione, a Amerykanie są dość praworządni w przestrzeganiu prawa. No ale to tylko moje gdybanie. Nie o tym jest ten wpis, a tak poza tym ta domniemana amunicja miała iść do Czech.

 

Już wyjaśniam ze szczegółami, w oparciu o przepisy prawa. Wszystko to o czym piszę, czyli kolby do broni, magazynek, inne akcesoria strzeleckie, rękojeść i łoże do AK, szyna montażowa/rura gazowa, wielofunkcyjne urządzenie wylotowe, może kupić i posiadać każdy, bo nie są to przedmioty na które trzeba posiadać pozwolenie na broń. Fakt, że mają one jakiś związek z bronią palną, na którą wymagane jest pozwolenie, nie uzasadnia traktowania ich jako broń i o tym mówią przepisy prawa, które wypada urzędnikom znać.

Definicja broni palnej jest opisana w ustawie, do której urzędnicy się odwołują, a której jak przypuszczam nikt tam nie przeczytał. Co do części broni też w ustawie wszystko jest napisane jak trzeba. Stoi tam napisane, że za broń traktuje się nie każdą część broni, a tylko istotną część. Ustawa bardzo precyzyjnie w art. 5 ust. 2 wymienia istotne części broni i są to: szkielet broni, baskila, lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy. Żadna z zatrzymanych części nie jest częścią istotną, zatem pisanie o odpowiedzialności karnej naruszenie przepisów ustawy o broni i amunicji (posiadanie kolby czy magazynka) to urzędnicza i absolutna kompromitacja i strasznie Polaków.

Przed takimi urzędnikami warto Polaków ostrzegać. Samowola urzędnicza w Polsce postępuje wyraźnie. Terror fiskalny, terror urzędniczy staje się w Polsce nie do zniesienia.

Na cały świat niedługo będzie znana sprawa jak to urząd wzywa podatnika, aby wyjaśnił w urzędowym trybie dlaczego w jednym roku miał mniejszy dochód niż w poprzednim. To ta sama skarbowa i celna zarazem administracja.

Polacy mają się bać! Ten terror musimy z siebie zrzucić. Nie możemy być niewolnikami w swoim kraju, którzy mają się bać dokonywać zgodne z prawem czynności, tylko z tego powodu, że jest doczepi się tego urzędnik.

Czas na Ruch 11 Listopada, republikańską partię wolnych Polaków.

Przesyłanie broni, z państw niebędących państwami członkowskimi Unii Europejskiej, nie wymaga uprzedniego wydania zaświadczenia przez właściwego konsula Rzeczypospolitej Polskiej.

Pistolet CZ 75 Anniversary 9×19 – na sprzedaż