Prezydent Donald Trump ogłosił na forum ONZ, że Ameryka odrzuca globalizację i trwa przy patriotyzmie

2018-09-25 19:23 (Reuters, AFP, AP, media/PAP) Trump: USA odrzucają ideologię globalizacji, przyjmują doktrynę patriotyzmu (opis)

Prezydent Donald Trump oświadczył we wtorek podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że USA odrzucają “ideologię globalizacji” i “globalne zarządzanie”. Prezydent powiedział też, że Międzynarodowy Trybunał Karny “nie ma żadnej prawomocności”.

Trump rozpoczął wystąpienie od pochwał dla swej administracji i podkreślił, że amerykańska gospodarka “kwitnie jak nigdy wcześniej”, a jego rząd osiągnął w ciągu niespełna dwóch lat więcej, niż niemal każda poprzednia administracja.

“USA są silniejszym, bezpieczniejszym, bogatszym krajem” niż w dniu, w którym objął on urząd prezydenta w styczniu 2017 roku – dodał.

Prezydent kładł silny akcent na znaczenie suwerenności Ameryki i dodał, że Stany Zjednoczone szanują suwerenność innych krajów oraz oczekują, że inne państwa “będą w zamian honorowały suwerenność Ameryki”. “Ameryka jest rządzona przez Amerykanów” – podkreślił. “Odrzucamy ideologię globalizmu i przyjmujemy doktrynę patriotyzmu” – oświadczył.

“Nigdy nie oddamy amerykańskiej suwerenności jakiejś światowej biurokracji – niewybranej i nieodpowiedzialnej” – mówił.

Skrytykował organizacje międzynarodowe i podkreślił, że państwa powinny same płacić za swe bezpieczeństwo. Dodał, że Stany Zjednoczone “nie będą już wykorzystywane” – jak piszą agencje, kładąc tym samym nacisk na swe przekonanie, że Ameryka była jak dotąd wykorzystywana zarówno w kwestiach handlowych, jak i obronnych.

Trump powiedział, że marzenia narodów są tak różnorodne, jak one same; jak Indie, Arabia Saudyjska, Izrael, Polska, w której “wielki naród staje w obronie swej niepodległości, bezpieczeństwa i suwerenności”.

Prezydent oznajmił, że migracja nie powinna być zarządzana przez międzynarodowy organ nieodpowiadający woli obywateli, i zastrzegł USA nie wejdą do międzynarodowego paktu w tej sprawie.

“Uznajemy prawo każdego państwa do własnej polityki migracyjnej zgodnej z ich narodowym interesem, tak jak prosimy inne państwa o szanowanie naszego prawa (…)” – powiedział Trump. Za “jedyne długoterminowe rozwiązanie kryzysu migracyjnego” uznał pomoc dla państw, z których wyjeżdżają migranci.

Zwrócił się też do Niemiec, aby brały przykład z Polski i nie polegały na Rosji, jeśli chodzi o dostawy energii. “Wraz z budową Nord Stream 2 Niemcy staną się całkowicie zależne od rosyjskiej energii” – oznajmił.

“Opieranie się na jednym zagranicznym dostawcy może narazić państwa na wymuszenia i zastraszanie, dlatego gratulujemy państwom europejskim, takim jak Polska, że prowadzą budowę bałtyckiego rurociągu, tak aby kraje nie były zależne od Rosji w celu zaspokojenia swoich potrzeb energetycznych” – powiedział Trump.

Chodzi o budowę gazociągu Baltic Pipe, który ma połączyć złoża gazu znajdujące się na norweskim szelfie Morza Północnego przez system duński i Bałtyk z polskim wybrzeżem.

Prezydent potępił Międzynarodowy Trybunał Karny oraz Radę Praw Człowieka Narodów Zjednoczonych, która – jego zdaniem – “chroni tych, którzy naruszają prawa człowieka”. USA wystąpiły z Rady w czerwcu.

Powiedział również, że chce ograniczyć do 25 proc. amerykański wkład w operacje pokojowe. Dodał, że Stany Zjednoczone udzielą w przyszłości pomocy zagranicznej jedynie tym, którzy je szanują, i tym, którzy są przyjaciółmi USA.

Wezwał też, odnosząc się do sporu handlowego z Pekinem, do “sprawiedliwej i zrównoważonej” wymiany handlowej i podkreślił, że nierównowaga handlowa z Chinami “nie może być tolerowana”.

Prezydent poświęcił wiele uwagi Iranowi, który nazwał “skorumpowaną dyktaturą”, i ponownie potępił międzynarodowe porozumienie nuklearne z tym krajem z 2015 roku, z którego w maju wycofał USA. Wezwał wszystkie kraje do izolowania Teheranu, który oskarżył o to, że nie szanuje sąsiadów i ich prawa do suwerenności.

Odnosząc się do Korei Północnej, Trump powiedział, że jego administracja robi postępy w negocjacjach z reżimem, i pochwalił północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Una za odważną inicjatywę pokojową, wstrzymanie testów nuklearnych i rakietowych, uwolnienie przetrzymywanych tam Amerykanów oraz zwrot szczątków niektórych amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w wojnie koreańskiej.

Krytykując sytuację w Wenezueli, która stanęła na krawędzi ruiny gospodarczej, Trump powiedział: “Wszystkie kraje powinny oprzeć się pokusie socjalizmu i nędzy, jaką on wszystkim przynosi”.

Trump zagroził konsekwencjami reżimowi syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, jeśli użyje broni chemicznej przeciw opozycji.

Skrytykował też OPEC za wysokie ceny ropy naftowej i za to, że “wykorzystuje USA, a on tego nie lubi”. “Bronimy wielu z tych narodów za nic, a one to wykorzystują, by narzucać nam wyższe ceny ropy” – powiedział Trump. (PAP)

Cała wypowiedź Trumpa powinna być pokreślona i pogrubiona. Po raz kolejny widać, że Donald Trump to wyjątkowy człowiek i powinniśmy dziękować Bogu na kolanach, że właśnie w tych czasach Trump został Prezydentem Ameryki. Jest wzór i jest na kim wzorować swoje postępowanie, jest na kim oprzeć pragnienie wolności i niepodległości dla Polski i Polaków. Trzeba jednak pojąć wysiłek, aby zmienić to co złe jest w Polsce, a jest naprawdę wiele do zrobienia.

Każde słowo wypowiedziane przez Trumpa to przestroga dla rządzących w Polsce socjalistów z PiS. Prezent Wolnego Świata ostrzega was towarzysze Kaczyński i Morawiecki: “Wszystkie kraje powinny oprzeć się pokusie socjalizmu i nędzy, jaką on wszystkim przynosi”. Socjalizm, który nam fundujecie nie jest dobry i nie da Polakom dostatniego życia. Niestety wiem też, że tego nigdy nie zrozumiecie i przez was Polska może stracić szansę.

Najważniejsze jest jednak coś innego. Najważniejsze są słowa Prezydenta Trumpa w których odrzucił globalizację i rządy przez nikogo niewybranych i przed nikim nieodpowiedzialnych biurokratów i postawił na patriotyzm, czyli państwa narodowe. To wezwanie, ten wzór dotyczy także Polski. Polacy, za sprawą sprzedajnych polityków, także tych co rządzą obecnie, dali się zniewolić przez rządy brukselskich biurokratów i przez obce sądy, w których sędziowie nie mówią nawet po polsku.

Prezydent Trump odrzuca nie coś czego nie ma, Prezydent Trump odrzuca realne zagrożenie – rząd światowy. Jeszcze do niedawana gdy ktoś to mówił o tym, ludzie pukali się w głowę, mówiąc, że to teoria spiskowa. Dzisiaj to jest rzeczywistość, którą odrzuca Prezydent Trump i mówi o tym publicznie. To co odrzuca Prezydent Trump to między innymi Agenda 2030 i opisana jest celami zrównoważonego rozwoju. To co odrzuca Prezydent Trump jest realizowane w Polsce przez globalnego komunistę udającego aktualnie patriotę, premiera Morawieckiego i nazywa się Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. W tym dokumencie wprost jest napisane, że jest on konsekwencją globalnej ONZ-etowskiej Agendy 2030, a Polska realizuję politykę globalną wyznaczoną przez to co właśnie odrzucił Trump.

Na nic wezwania Prezydenta Trumpa, gdy w Polsce jest realizowane coś dokładnie odwrotnego, dla niepoznaki umalowane w kolory patriotyczne.

W podsumowaniu napiszę tak. Po raz kolejny widać, że w sojuszu cywilizacyjnym z USA mamy dziejową szansę stać się liderem w Europie, a może i na świecie, mamy szansę na suwerenność, mamy szansę na dostatnie życie. Tylko trzeba iść za wzorem jaki daje Ameryka. Nam potrzeby jest sojusz cywilizacyjny, a nie statki z tanim gazem. Gaz jest ważny, ale nie od gazu się zaczyna. Nam potrzeba czerpać z wzorców amerykańskich, tj. likwidować biurokrację, obniżać podatki, likwidować przepisy, oddać ludziom wolność osobistą, oddać Polakom naturalne prawo do obrony i do posiadania broni, podpisywać umowy handlowe z Ameryką, itp… To możemy już dzisiaj zacząć i za kilka lat wyjść na niepodległość i na lokalne mocarstwo, na lidera w naszym regionie Europy. Niestety pod rządami europejskiej lewicy, która nazywa się PiS, to jest moim zdaniem niemożliwe. Fakty, strategie Morawieckiego na entuzjazm nie pozwalają.

Darowizny jakie otrzymuje Fundacja Trybun.org.pl, są przeznaczane na opłacanie serwisu PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.