Masowe morderstwo (media piszą strzelanina) w Jeffersontown-Louisville powstrzymane przez praworządnego i uzbrojonego obywatela

2018-10-25 03:52 (Media, Reuters/PAP) USA/ Strzelanina w sklepie sieci Kroger – podejrzany aresztowany (opis)

W strzelaninie, do której doszło w supermarkecie sieci Kroger w Jeffersontown-Louisville w stanie Kentucky zginęły dwie osoby; podejrzany został aresztowany – podało CNN.

Podejrzany wszedł do sklepu i zaczął strzelać w kierunku mężczyzny, który poniósł śmierć na miejscu.

Następnie podejrzany opuścił sklep i na parkingu zastrzelił napotkaną kobietę.

Uzbrojony mężczyzna, którego imię i nazwisko nie zostało podane, znajdujący się w tym czasie na parkingu, wymienił ogień z podejrzanym – żaden z nich nie został ranny.

Podejrzany opuścił parking; został zatrzymany w pobliżu.

Sklep został zamknięty; ponownie będzie otwarty po zamknięciu dochodzenia. (PAP)


2018-10-25 00:07 (Media, AP/PAP) USA/ Co najmniej dwie ofiary śmiertelne strzelaniny w Louisville (krótka3)

W strzelaninie w supermarkecie sieci Kroger w Louisville w stanie Kentucky zginęły co najmniej dwie osoby – podała w środę AP.

Jak wcześniej podała w środę lokalna stacja telewizyjna WDRB w sklepie zaczęły strzelać do siebie dwie osoby. Starsza kobieta została postrzelona i mimo prób reanimacji zmarła. (PAP)


2018-10-24 22:32 (Media, AP/PAP) USA/ Co najmniej jedna ofiara śmiertelna strzelaniny w Louisville (krótka2)

W strzelaninie w supermarkecie sieci Kroger w Louisville zginęła co najmniej jedna osoba – podała w środę lokalna stacja telewizyjna WDRB.

Według WDRB w sklepie zaczęły strzelać do siebie dwie osoby. Starsza kobieta została postrzelona i mimo prób reanimacji zmarła. (PAP)


2018-10-24 22:21 (AP/PAP) USA/ Policja: strzelanina w Louisville w stanie Kentucky; są ranni (krótka)

Policja poinformowała, że w środę doszło do strzelaniny w supermarkecie sieci Kroger na przedmieściach Louisville w stanie Kentucky; wiele osób jest rannych.

Zastanawiam się czasami, czy to będzie kiedyś tak, że informacje będą przedstawione prosto, zgodnie z faktami, a nie od razu z założeniem takiego ich zmanipulowania aby w negatywnym świetle przedstawiać praworządnych posiadaczy broni.

W powyżej opisanej sytuacji mamy dwóch ludzi, złego z pistoletem i dobrego z pistoletem. W amerykańskim internecie nie jest trudno odszukać informację, że ten inny uzbrojony mężczyzna, który jak to karykaturalnie opisuje PAP “wymienił ogień z podejrzanym”, był świadkiem przestępstwa i chciał je powstrzymać. Ta “wymiana ognia” to były strzały do przestępcy, gdy ten mordował drugą osobę pokrzywdzoną w tej sprawie.

Zamiast napisać prosto i prawdziwie, że jakiś świadek zdarzenia, który był uzbrojony, próbował powstrzymać mordercę używając w tym celu własnej broni, piszę się o jakiejś wymianie ognia. No niby to prawda, bo podobno do siebie strzelali. Jednak przecież to nie o to posyłanie do siebie kul chodził w “w wymianie ognia z podejrzanym”, a o próbę powstrzymania go od dalszych zbrodni.

Tak zupełnie na koniec to nawet jestem przekonany, że owa “wymiana ognia” sprawiła, że morderca zamiast dalej mordować zaczął się ratować ucieczką wobec pojawiania się uzbrojonego, praworządnego człowieka, który swoją powinność dbania porządek publiczny traktował poważnie, narażając swoje życie.

Szef policji w Jeffersontown informował, że nie ma widocznych motywów morderstwa i wszystko wskazuje na to, że ofiary były przypadkowe. Skoro to nie było planowane co do konkretnych ofiar morderstwo, to jest co najmniej prawdopodobne, że gdyby nie to, że praworządny Amerykanin “wymienił ogień z podejrzanym”, podejrzany nadal strzelałby do bezbronnych ofiar.

Tego wam już nie napiszą. Przeczytacie to tylko tutaj. Właśnie z tego powodu uważam, że to nasz wspólny interes rozpowszechniać moje wpisy z tej strony. Tutaj przynajmniej piszę prawdziwe komentarze.


Konieczne uzupełnienie wpisu o kilka zdań z bloga Światowy dzień walki z hoplofobią:

ATAK ZOSTAŁ POWSTRZYMANY PRZEZ UZBROJONEGO ŚWIADKA ZDARZENIA, KTÓRY OSTRZELAŁ NAPASTNIKA NA PARKINGU PRZED MARKETEM.

Zabójstwa miały podłoże rasistowskie. Dwie losowe ofiary – kobieta i mężczyzna – były czarnoskóre. Morderca wcześniej chciał wejść do murzyńskiego kościoła, ale nie mógł sforsować drzwi. Pojechał więc do sklepu Krogera.

Opisywany przypadek dobitnie pokazuje, że noszący broń palną cywil nie musi wcale zabić czy nawet zranić zamachowca, aby jego działania mogły być obiektywnie uznane za skuteczną interwencję.

Przeciwnicy broni często dopuszczają się tej właśnie manipulacji – deprecjonują wartość wysiłków obronnych, jeśli nie są one zakończone śmiercią albo unieszkodliwieniem agresora. Czasami można odnieść wrażenie, że dla nich użycie broni palnej efektywne jest tylko wtedy, gdy na glebie leży trup.

 

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.