Żydowska zwolenniczka posiadania broni: „Nauczcie się strzelać, albo zejdźcie z drogi tym, którzy się uczą”

Doris Wise, założycielka „Żydzi Potrafią Strzelać” (Jews Can Shoot), odgałęzienia organizacji „Dzieci Tych, Którzy Przeżyli Holocaust” (Children of Jewish Holocaust Survivors) powiedziała portalowi Breitbart, że najlepszą odpowiedzią na strzelaninę w synagodze w Pittsburghu będzie, jeśli Żydzi się uzbroją.

„Zareagowałam przerażeniem i smutkiem, ale przerażenie było pierwsze i szybko nie minie” , powiedziała Wise ze swojego domu w Arizonie.

Rozzłościłam się bardzo na widok świeczek, czuwania i tego wszystkiego. Wiem, że to dobre, że ludzie muszą mieć szansę na otrząśnięcie si e z tego, ale jedyna rzeczą jaka zatrzyma takich złych ludzi, to odpowiadanie im ogniem z broni palnej.

Wise odrzuciła ideę, że za atak należy winić Prezydenta Trumpa i dodała, że podziały w kraju zaczęły się na dobre podczas prezydentury Obamy.

Dodała również, że doświadczenie jej rodziny związane z Holokaustem nauczyło ją tego, jak ważne jest posiadanie broni jako środka obrony przed tyranią.

„Wracam do tego, co zawsze mówiłam. Jesteśmy prześladowani od czasów Holokaustu. Mam pełne przekonanie, że gdybyśmy byli wtedy uzbrojeni, Holokaustu by nie było w ogóle, lub byłby bardzo zminimalizowany”.

Według Wise, rozwiązaniem jest posiadanie broni i szkolenie się w jej używaniu. Takie właśnie szkolenie oferuje jej organizacja członkom wspólnoty żydowskiej.

„Jedyną rzeczą, jaką możemy zrobić, to uzbroić się. Jeśli nie chcemy mieć broni, nie unieważniajmy Drugiej Poprawki. Strzeżmy miejsc takich jak synagogi, ponieważ źli ludzie chodzą po ziemi od czasów pojawienia się pierwszych ludzi”.

„Mamy prawdziwe szczęście, że żyjemy w kraju, który ma Drugą Poprawkę. Uważam, że powinniśmy to szanować poprzez uczenie się strzelania, albo zejście z drogi tym, którzy się uczą”.

(źródło breitbart.com tłumaczenie Paweł Machała)

Są Żydzi lewicowy i są Żydzi konserwatywni, rozumiejący konieczność posiadania broni. Są Żydzi, którzy pieprzą brednie, że za tą masakrę odpowiedzialny jest Prezydent Donald Trump, są tacy, którzy wiedza, że to lewicowy bełkot. Powyższa wiadomość i poniżej prezentowana depesza PAP najlepszym na to przykładem.

Chwalę Żydów konserwatywnych, krytykuję Żydów lewicowych. Podział na Żydów rozumnych nierozumnych jest taki sam jak w każdym innym narodzie. Przebiega tak jak przebiega granica pomiędzy lewicowością, a konserwatyzmem.

Prezydent USA Donald Trump wraz z pierwszą damą Melanią złożył we wtorek w Pittsburghu hołd 11 Żydom, zamordowanym w sobotę w synagodze w tym mieście. Władze Pittsburgha i przynajmniej rodzina jednej z ofiar odmówiła spotkania się z prezydentem.

Prezydent podczas czterogodzinnej wizyty w tym mieście nie miał żadnych publicznych wystąpień.

Władze Pittsburgha, drugiego po Filadelfii największego miasta stanu Pensylwania, publicznie zaapelowały do Trumpa, aby tam nie przyjeżdżał, ponieważ pogrążone w żałobie miasto nie jest w stanie zapewnić ochrony uczestnikom pogrzebów ofiar, które odbyły się tego samego dnia.

Burmistrz Pittsburgha Bill Paduto, który jest członkiem Partii Demokratycznej, argumentował swoją prośbę tym, że zdaniem władz miasta “cała uwaga (we wtorek) powinna skupiać się na ofiarach”. Jak dodał, władze “nie mają wystarczającej liczby funkcjonariuszy bezpieczeństwa publicznego, aby zapewnić ochronę pogrzebów i w tym samym czasie skupić uwagę na potencjalnej prezydenckiej wizycie (…)”.

Przyjazdowi Trumpa do Pittsburgha sprzeciwili się przywódcy miejscowej filii lewicowej organizacji żydowskiej “Bend the Arc: Jewish Funds for Justice”.

Jej przedstawiciele w liście otwartym skierowanym do prezydenta zapowiedzieli, że nie będzie on dobrze widziany w Pittsburghu, jeśli wcześniej nie powstrzyma swoich ataków na “mniejszości, imigrantów i uchodźców” i nie odżegna się od swojego nacjonalizmu. Petycję organizacji podpisało do wtoku ponad 35 tys. osób z różnych środowisk Pittsburgha.

Większość lewicowych mediów i politycy opozycyjnej Partii Demokratycznej bezsensownie obwiniają Trumpa o to, że jego gniewna retoryka stworzyła atmosferę sprzyjającą przejawom nienawiści i ekstremistom.

Prezydentowi i jego małżonce w podróży do Pittsburgha towarzyszyli szef jego kancelarii John Kelly, minister finansów (skarbu) Steven Mnuchin oraz córka i doradczyni Ivanka Trump z mężem Jaredem Kushnerem, także bliskim doradcą prezydenta.

Ivanka Trump przed wyjściem za mąż za Kushnera przeszła na judaizm i zgodnie z tą wiarą wychowywane są jej dzieci, wnuki Donalda Trumpa.

Prezydent zaprosił do udziału w podroży do Pittsburgha przywódców Kongresu z obu partii politycznych w celu złożenia kondolencji rodzinom i bliskim 11 ofiar sobotniej masakry w synagodze, jednak wszyscy z nich, zarówno Demokraci jak i Republikanie odmówili, przedstawiając różne powody – poinformował w środę dziennik “Washington Post”.

Najbardziej lojalni poplecznicy Trumpa, w tym republikański kongresman Steve Scalise, stróż dyscypliny Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów, bronił wizyty prezydenta na miejscu tragedii. “Jestem zadowolony, że prezydent tam jedzie. Uważam, że jest to ważny dowód na to, że w obliczu takich tragedii wszyscy jesteśmy Amerykanami i stoimy ramię w ramię” – powiedział Scalise w programie telewizji Fox News.

On sam prawie stracił życie, kiedy w czerwcu ub.r. został postrzelony podczas treningu drużyny ustawodawców z Partii Republikańskiej przed meczem z drużyną Partii Demokratycznej”. Drużynę Republikanów podczas treningu w Arlington na przedmieściach Waszyngtonu ostrzelał przeciwnik Trumpa i zwolennik lewicowego demokraty senatora Berniego Sandersa. Rany odniesione przez republikańskiego kongresmana – jak podkreślają komentatorzy – są dowodem, że ekstremiści istnieją po obu stronach amerykańskiej, spolaryzowanej sceny politycznej.

Magazyn Strzał.pl dla każdego kto wesprze Fundację Trybun.org.pl

Ta strona działa dzięki darowiznom na rzecz Fundacji Trybun.org.pl oraz mojemu codziennemu wysiłkowi. Z otrzymanych darowizn jest opłacany serwis PAP. Proszę abyście brali to pod uwagę przy gospodarowaniu waszymi pieniędzmi.

Poszukuję współpracowników, którzy będą pisali o broni palnej. Osoby zainteresowane proszę o kontakt. Sam powoli nie daję rady, a trzeba pisać, dużo pisać informacji z całego świata.