Imigranci w Europie posiadają nielegalnie broń – dowód ze Szwecji

2018-12-14 17:49 (PAP) Szwecja/Areszt dla imigranta podejrzanego o przygotowywanie zamachu

Sąd w Goeteborgu zdecydował w piątek o areszcie dla 22-letniego imigranta podejrzanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek w zachodniej Szwecji.

Według prokuratury imigrant jest podejrzany o “podżeganie do ataku terrorystycznego w okresie od 1 września do 12 grudnia oraz nielegalne posiadanie broni”.

Jak napisała gazeta “GT”, mężczyzna przybył do Szwecji kilka lat temu, a jego rodzina to mający związki z Syrią bezpaństwowi Palestyńczycy. Media podają, że uczył się on w szkole średniej dla dorosłych w miejscowości Lilla Ede.

Szef szwedzkich służb specjalnych SAPO poinformował, że do zatrzymania podejrzanego doszło dzięki wskazówce z zagranicy.

Aresztowany mężczyzna nie przyznał się do winy. Jego rodzina uważa, że zatrzymano go przez pomyłkę.

W czwartek szwedzka policja wraz ze służbami SAPO przeprowadziła kilka operacji w zachodniej Szwecji, zabierając kilka osób na przesłuchanie.

Stopień zagrożenia terrorystycznego w kraju nie został zmieniony i pozostaje na podwyższonym poziomie, trzecim w pięciostopniowej skali, co oznacza, że może nastąpić atak.

Rząd PiS chwali się, że nie podpisał imigracyjnego paktu z Marrakeszu. Jednak rząd ukrył fakt, że 2 maja 2018 podpisał proimigracyjną Deklarację z Marrakeszu, gdzie zobowiązał się do „ułatwiania”, „zachęcania i wzmocnienia ścieżek do regularnej migracji”, „promowania regularnej migracji (…) między Europą, a Afryką Północną, Zachodnią i Środkową”, „podkreślając ich pozytywny wkład w rozwój społeczeństw w krajach pochodzenia, tranzytu i przeznaczenia”. 

Rząd PiS przyjął NAJWIĘCEJ imigrantów w Unii Europejskiej! Prawo i Sprawiedliwość obiecywało podczas kampanii wyborczej, że nie przyjmie imigrantów! Zaufaliśmy im. Jednak kiedy doszli do władzy, oszukali nas! W 2017 r. za rządów PiS Polska wydała imigrantom najwięcej pozwoleń na pobyt spośród wszystkich państw Unii Europejskiej – prawie 700 tys.! (więcej idzpodprad.pl)

Czy myślicie, że pośród tych wszystkich setek tysięcy potrzebujących pomocy, których wpuścił do Polski rząd PiS-u, znajdą nielegalni  posiadacze broni, jak ten pan Palestyńczyk ze Szwecji? Nie mam wątpliwości, że będzie i to nie jeden. Wwożą do Polski po kawałku broń, tu składają w całość i sprzedają, albo posiadają do przestępstwa.

Wiadomość sprzed kilku dni: Lufę karabinu maszynowego z komorą zamkową znaleźli w bagażu obywatela Ukrainy funkcjonariusze KAS z przejścia granicznego w Zosinie. Do zdarzenia doszło 8 grudnia br. w godzinach popołudniowych. Gdzieś mi się już wcześniej obiło o uszy, że Ukraińcy właśnie tak do Polski wwożą nielegalną broń.

Dla naszego ratunku, dla naszego bezpieczeństwa socjaliści z PiS rozbroją Polaków. Już wkrótce to się zacznie. UE oczekuje od rządu PiS efektów, a rząd PiS chce im je dać. Rząd PiS chce być przodownikiem w tworzeniu nowego globalnego porządku w Europie.