Obywatel pisze do ministra w sprawie ustawy o broni i amunicji – już dzisiaj wiem co minister odpowie…

Otrzymałem do wiadomości list, jaki napisał obywatel do ministra od spraw wewnętrznych. List przedstawiam na końcu wpisu.

Ciekawi was co minister odpowie? Ja już dzisiaj wiem jaka będzie treść odpowiedzi. MSWiA odpowie to co innym odpowiada, według szablonu pisma, które jest wysyłane przez MSWiA w odpowiedzi na kierowane tam postulaty obywateli. Wielcy państwo z ministerstwa tak są zatroskani i zapracowani, że opracowali wzór udzielanej odpowiedzi. Znam ten wzór, znam więc odpowiedź, którą ze zrozumieniem udzielają ministerialni urzędnicy.

Już wyjaśniam skąd moja wiedza.

We wpisie pt. Obywatel pisze do MSWiA: lewicowa wizja świata, że “ludziom broń nie jest potrzebna, bo wystarczy zadzwonić na policję”, jest oderwana od rzeczywistości zawiadamiałem o liście obywatela do ministra i o odpowiedzi, którą obywatel otrzymał. Po opublikowaniu wpisu otrzymałem dwie wiadomości o treści jak poniżej.

Witam , Panie Andrzeju
Właśnie przeczytałem pana wpis pt” https://trybun.org.pl/2018/11/29/obywatel-pisze-do-mswia-lewicowa-wizja-swiata-ze-ludziom-bron-nie-jest-potrzebna-bo-wystarczy-zadzwonic-na-policje-jest-oderwana-od-rzeczywistosci/

Chciałbym zaznaczyć iż jakiś czas temu jako praworządny obywatel wysłałem listownie zapytanie do MSWiA odnośnie szykowanych zmian w UOBiA, pytanie dotyczyło proponowanych zmian w zakresie broni do celów pamiątkowych, odpowiedz którą otrzymałem jest identyczna słowo w słowo niczym się nie różni od tej którą pokazuje pan w w/w wpisie.

Myślę że MSWiA przygotowało jakiś szablon i wszystkim obywatelom wysyła właśnie takie „rzetelne” odpowiedzi na obywatelskie postulaty.

Pozdrawiam Serdecznie

oraz

Dobry wieczór Andrzej,

do napisania tego maila skłoniła mnie lektura Twojego artykułu na blogu trybuna pt. „Obywatel pisze do MSWiA: …”, a zwłaszcza zamieszczona w nim odpowiedź MSWiA.

Pismo o dosłownie identycznej treści (jedyna różnica to tylko słowo „dotyczące” w pierwszym zdaniu) otrzymało Stowarzyszenie Strzeleckie (…) w odpowiedzi na pismo skierowane w dniu 18 sierpnia br. do ministra Joachima Brudzińskiego w sprawie próby wprowadzenia podstępem zmian w ustawie o broni i amunicji. Treść pisma zamieszczam poniżej. 

Jak nietrudno dostrzec w MSWiA mają przygotowany szablon z gotową ogólnikową odpowiedzią na wszelkie pisma w sprawie broni palnej kierowane przez obywateli do ministerstwa, z której skwapliwie korzystają metodą „kopiuj, wklej”.

Pozdrawiam,

 

No cóż. MSWiA stosuje jeden wzór odpowiedzi. To taki zatroskany wzór, wzór zindywidualizowany, pasujący do każdego indywidualnego przypadku.

Czy to może oznaczać, że oni mają nas w…iadomo gdzie i z tego powodu udzielają takich, a nie innych odpowiedzi? Jestem pewny, że nie! Jestem pewny, że to rząd zatroskany losem obywateli, stojący blisko nas. To dobra zmiana, a od niedawana wspaniała zmiana, jak sami siebie, ci wyznawcy socjalistycznych antywartości, nazywają.

 

Treść listu, na który odpowiedź już nam:

 

 

Dzień dobry,

W okresie przygotowywania naszego prawa do zaleceń dyrektywy dotyczącej broni chciałbym zwrócić Państwa uwagę na pewne oczywiste aspekty bezpieczeństwa, na przykładzie ostatnich wydarzeń w Strasburgu. Jak wiemy z doniesień agencji prasowych nasz Rodak jest w stanie krytycznym po postrzale w głowę. Jego włoski kolega poniósł śmierć. Relacje świadków wskazują, że była to bohaterska śmierć. Tych dwóch mężczyzn powstrzymało zamachowca z bronią (automatyczną – więc na pewno nielegalnie posiadaną) przed wtargnięciem na koncert, do zamkniętej sali gdzie zabić mógł kilkadziesiąt osób. Niestety cena jaką obaj zapłacili jest najwyższa – swoje życie i zdrowie.

Życie i zdrowie PRAWORZĄDNYCH OBYWATELI BEZ BRONI zostało poświęcone a PRZESTĘPCA Z NIELEGALNĄ BRONIĄ jest dalej nieuchwytny.
Służby nie poradziły sobie z zatrzymaniem. Nie było ich też w momencie ataku. Trudno się dziwić, że przestępca atakował gdy w pobliżu nie było policji. Tak jest w 99% przypadków ataków oraz w 100% ataków w dzisiejszej Europie. Nasz Człowiek i jego włoski Kolega nie mogli w pełni powstrzymać zamachowca nie mając przy sobie broni! Z tymi faktami nawet najbardziej zatwardziały przeciwnik powszechnego dostępu do broni nie jest w stanie polemizować.

Drodzy Państwo miejcie proszę na uwadze te wydarzenia tworząc nowe przepisy dotyczące broni. Czy na prawdę nie stać nas na to, żeby pokazać dzisiejszej bezbronnej Europie jak powinno tworzyć się prawo wspierające możliwość obrony przed takimi napastnikami?! Jestem przekonany, że odrobina odwagi wystarczy, żebyście Wy – odpowiedzialni za tworzenie prawa a więc kreowanie rzeczywistości – stworzyli prawo dające możliwość realnej obrony dla praworządnych obywateli. Wystarczy odrobina chęci i możemy stać się awangardą na skalę dzisiejszej Europy! Możemy być uzbrojonym narodem, który nie pozwoli uciec zamachowcowi, nie pozwoli by ten zastraszył całe miasto. Tak wiele w Waszych rękach! Nie zmarnujcie tego, żeby w przyszłości nie okazało się, że na tych samych rękach jest krew niewinnych, praworządnych obywateli.

Pozdrawiam K M

Uzupełnienie. Po napisaniu tego wpisu otrzymałem kolejną wiadomość od czytelnika bloga, który otrzymał list od urzędników z MSWiA. Wcale się nie zdziwiłem, gdy okazało się, że to dokładanie taka treść jaką otrzymali inni.